Legia Warszawa kontra Club Brugge, czyli Liga Europy Z Czuba i na żywo

• czwartek, 22 października 2015
  • KONIEC

W pierwszej połowie było bardzo źle, ale w drugiej już trochę lepiej. Kucharczyk zdobył bramkę po ładnej akcji, a później Legia miała jeszcze okazje na objęcie prowadzenia. Ostatecznie mecz skończył się remisem 1:1. Jeden punkt dla Legionistów, pierwszy po trzech kolejkach tegorocznej Ligi Europy. W grupie D prowadzi Napoli z kompletem punktów (9), drugie jest Midtjylland (6), trzecia Legia (1), a na końcu Club Brugge (1). Kolejny mecz Legii w Lidze Europy już za dwa tygodnie. Rywalem znów Club Brugge, ale tym razem gramy w Belgii.

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na kolejne. Dobranoc.

• 90. min. + 2

Koniec! Legia zdobywa pierwszy punkt w Lidze Europy.

Kuciak chwycił piłkę i daleko wybija ją pod pole karne rywali. Tam Duda niestety przegrał pojedynek główkowy.

• 90. min. + 1

Sędzia doliczył dwie minuty. Trwa walka.

• 89. min.

Meunier groźnie urwał się na prawej flance. Dobiegł do końcowej linii i dogrywał w pole karne, gdzie było kilku jego partnerów z drużyny. Zabrakło mu już chyba sił, bo podanie było za lekkie i piłkę wybili obrońcy Legii.

• 87. min.

Goście odpowiedzieli strzałem Izquierdo. Przypadkowo otrzymał piłkę i próbował zaskoczyć Kuciaka rogalem. Za słabo dokręcił piłkę i bramkarz Legii nie miał problemu ze złapaniem piłki.

• 85. min.

AJJJ! Kucharczyk dostał piłkę w pole karne i ładnie wypatrzył wbiegającego Pazdana. Ten uderzył na bramkę bez przyjęcia, ale obrońcy zablokowali jego strzał.

• 84. min.

Legia wciąż napiera lewą stroną. Kucharczyk pograł sobie z Brzyskim i dośrodkował w pole karne. Triczkowski jednak nie trafił w piłkę, choć nie był atakowany przez żadnego z obrońców. Wyglądało to jakby jakiś kibic oślepił go laserem.

• 82. min.

Ładna akcja Legii. Piłkę w pole karne dostał Jodłowiec, ale zanim zdążył się obrócić z piłką to już byli przy nim rywale.

• 80. min.

Ostatnia zmiana w tym meczu. Zmęczony Vossen już siedzi na ławce. Zastąpił go Leandro Pereira.

• 78. min.

Piłka w pole karne Legii. Obrońcy nie sięgnęli piłki, a Dierckx przyjmował ją na klatkę i chyba niepotrzebnie bo w ten sposób dał czas na reakcję defensorom gospodarzy.

• 76. min.

Ostatnia roszada w składzie Legii. Prijović za Nikolicia.

• 73. min.

Belgowie wyszli dwóch na jednego, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną Vossena. Mogło być niebezpiecznie.

• 71. min.

Kolejna zmiana w belgijskim zespole. Tuur Dierckx w miejsce Abdoulaya Diaby'ego.

• 70. min.

GOOOOLAAAA NIEEE MAAA! UFFF. Izquierdo pokonał Kuciaka, ale był na spalony.

• 68. min.

Pierwsza zmiana w drużynie gości. Boli Bolingoli-Mbombo opuścił boisko. Swoją szansę otrzymał Laurens De Bock.

• 65. min.

Legia ładnie teraz prowadzi grę i jest w ofensywie. Dośrodkowanie w pole karne Belgów, było tam Nikolić, był też Trickovski, ale bez strzału. Trickovski dostał łokciem i leży na murawie, ale po chwili się podnosi i będzie grał dalej.

• 63. min.

Brzyski nawinął obrońcę na zamach! Zyskał dzięki temu trochę miejsca i oddał strzał! Mocny! Płaski! Ale w środek...

• 61. min.

Ładny strzał Jodłowca zza pola karnego. Na tyle dobry, że Bruzzese nawet nie próbował tego łapać, a wypiąstkował tylko piłkę na rzut rożny.

• 59. min.

Legia miała pierwszy rzut rożny w tym spotkaniu. Rzeźniczak przewrócony w polu karnym. Gwizdek sędziego milczy. Kapitan Legii starł się z kapitanem gości, Bruzzesem. Polak miał pretensje, ale skończyło się na wyjaśnieniu sprawy pomiędzy piłkarzami.

• 57. min.

Legioniści przez dwie minuty próbowali wyprowadzić piłkę spod własnego pola karnego. Bez powodzenia niestety, ale gracze z Belgii nie zdołali oddać strzału na bramkę Kuciaka.

• 55. min.

Bohater Legii w akcji:

• 53. min.

Wspaniała interwencja Kuciaka! Izquierdo uderzył zza pola karnego, Kuciak poszedł w lewo, ale piłka po rykoszecie zaczęła lecieć w całkiem drugą stronę! Kuciak zdołał jednak to obronić! Fantastycznie się wyciągnął za tą piłką i uratował Legię przed stratą bramki.

• 52. min.

Jodłowiec błyskotliwym podaniem wprowadził Trickovskiego w pole karne, a ten wyłożył piłkę do Kucharczyka, który umieścił ją w pustej bramce.

• GOOOOOOL

51. min.

JEEEEEST!! KUCHARCZYK! KUCHARCZYK! 1:1!

• 49. min.

Żółta kartka dla Rzeźniczaka, który zatrzymał nieprzepisowo groźną kontrę Belgów.

• 48. min.

GOOOOLAAAA NIEEE MAAA! Jodłowiec rozpoczął atak, podał do Dudy, który przedłużył do Kucharczyka! Skrzydłowy Legii w doskonałej sytuacji uderzył obok bramki! Szkoda!

Zmiana w Legii. Guilherme i Furman nie wyszli na drugą połowę. Zmienili ich Duda i Trickovski.

Początek drugiej części spotkania.

• PRZERWA

Nie wygląda to zbyt różowo dla Legii i jej kibiców. Fatalna gra, stracona bramką, ale chyba nie może być gorzej prawda? Legioniści nie stworzyli sobie żadnej dogodnej sytuacji pod bramką rywali i chyba najbardziej o tym powinni porozmawiać w przerwie.

• 45. min.

Jodłowiec przypomniał sobie ligowy mecz z Cracovią. Pomknął do przodu i wślizgiem dośrodkował w pole karne, za lekko. Bramkarz złapał piłkę, a sędzia skończył pierwszą połowę.

• 43. min.

Ojjj dużo szczęścia teraz miała Legia. Izquierdo wyszedł sam na sam z Kuciakiem, minął bramkarza Legii, ale wyrzucił się delikatnie do boku. Dlatego zdążył wrócić Lewczuk i zdołał wybić piłkę z linii bramkowej po strzale Izquierdo.

• 42. min.

Legia dostała obuchem w głowę i podziałało to pozytywnie. Wreszcie zaczęła utrzymywać się przy piłce i grać nieco dokładniej.

• 39. min.

Rzut rożny dla Belgów. Piłka spada w polu karnym pod nogi Mechele. Ten strzela prosto w Kuciaka, ale bramkarz Legii popełnia błąd i wypluwa piłkę przed siebie. Niestety był tam De Fauw, który nie zmarnował tej okazji i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

• GOOOOOOL

39. min.

0:1! De Fauw!

• 36. min.

Oba zespoły miały problem z opanowaniem piłki, która przez dobrą minutę fruwała w powietrzu. Brugia jako pierwsza opanowała sytuację. Nie są to najlepsze minuty warszawskiej drużyny.

• 34. min.

Meunier ucierpiał w fizycznym starciu z piłkarzem Legii. gra toczy się dalej, ale wreszcie przerwa, bo piłkarz belgijskiego klubu nie podnosi się z murawy. Podbiegł do niego sędzia i obyło się bez pomocy medycznej. Gramy dalej.

• 31. min.

Trochę bylejakości wkradło się w szeregi klubu ze stolicy Polski. Legioniści zanotowali kilka prostych strat, chcąc wyjść z własnej połowy długim podaniem. Nie przynosi to zamierzonego skutku.

• 29. min.

Legia powoli przemieszczała się na połowę rywali. Kiedy w końcu zrobiło się trochę miejsca w środku pola to znów nieporozumienie. Prostopadła piłka w jedną stronę, a Nikolić w drugą...

• 27. min.

Dwa dośrodkowanie Kucharczyka. Pierwsze płaskie, drugie wysokie. Żadne nie trafiło do Nikolicia. Najpierw interweniował obrońca, a potem bramkarz.

• 25. min.

Dwa rzuty rożne dla Club Brugge. Po drugim z nich było groźnie, ale Pazdan zdołał wyblokować strzał.

• 23. min.

Głośne "uffff" i coś jeszcze, na stadionie przy Łazienkowskiej. Izquierdo miał bardzo dużo miejsca na lewej stronie. Spokojnie poczekał na włączającego się do akcji Vanakena. Podanie do środka i wszyscy minęli się z piłką. Dużo szczęścia miała Legia, bo piłka przeleciała między nogami Diaby'ego.

• 21. min.

Kucharczyk zepsuł teraz naprawdę dobrze zapowiadającą się akcję Legii. Pazdan nieczysto zatrzymywał kontrę rywali, ale sędzia puścił grę. Obrońca Legii spodziewał się chyba żółtej kartki, bo patrzył ze zdziwieniem na arbitra.

• 20. min.

Furman przytomnie przerzucił piłkę na prawe skrzydło do Brozia. Ten od razu uruchomił Nikolicia. De Fauw przerwał akcję, ale tylko na chwilę! Nikolić wrzucił w pole karne! Kucharczyk trochę nieporadnie zgrał piłkę do Furmana! Strzał! Nad bramką.

• 18. min.

Kolejna akcja Belgów. Długie podanie na Vossena, ale uciekła mu piłka do końcowej linii. Zastawił się Rzeźniczak, a przy tym pokazał napastnikowi rywali, że nie będzie miał dzisiaj łatwo. Uderzył go barkiem, a ten wylądował na bandach ustawionych za końcową linią boiska.

• 16. min.

Kuciaka zjadły nerwy. Spanikował pod naciskiem napastnika gości i wybił piłkę na aut. Brugia szybko zebrała się do ataku i po efektownej wymianie piłki Izquierdo zdołał oddać strzał sprzed pola karnego. Trafił prosto w bramkarza.

• 14. min.

Groźnie pod bramką Legii. Vossen dostał piłkę w pole karne, ale za długo się trochę zastanawiał nad strzałem. Kiedy już podjął decyzję, to zablokowali go obrońcy. Jeszcze rzut rożny i główka na bramkę, ale Kuciak to złapał.

• 12. min.

Podoba nam się początek w wykonaniu Legionistów. Podopieczni Czerczesowa szybko doskakują do rywali. Grają na dużym ryzyku, ale wygląda to efektownie i co najważniejsze jest efektywne. Teraz Guilherme jednak przesadził. Sfaulował.

• 10. min.

Ładna akcja Legii prawą flanką. Broź dośrodkowuje w pole karne rywali, jest tam Nikolić, ale za słabe było to dogranie i przerywają akcję gracze belgijskiego klubu.

• 8. min.

Opłacił się wysoki pressing Pazdana! Reprezentant Polski odebrał piłkę na połowie gości. Nikolić ruszył do przodu, ale zatrzymał się na obrońcy. Pazdan znów próbował wywalczyć piłkę. Zszedł z dwoma rywalami do parteru! Niemal odbył walkę wręcz. Nie miał jednak szans na wygraną. Przeważyła przewaga liczebna.

• 6. min.

Pazdan bez pardonu zatrzymał rywala, ale sędzia uznał, że wszystko było zgodnie z przepisami. Guilherme sunie z kontrą, ale był faulowany. Dośrodkowanie Brzyskiego z rzutu wolnego niezbyt udane.

• 4. min.

Niepotrzebna zabawa Rzeźniczaka przy linii końcowej. Kapitan Legii wyszedł z piłką poza plac gry. Goście w ten sposób zyskali pierwszy rzut rożny w tym meczu. Na szczęście obyło się bez konsekwencji.

• 2. min.

Guilherme próbował przejść rywala naprawdę piękną sztuczką techniczną. Trochę nie wyszło, ale przy piłce dalej gracze Legii. Nikolić zagrywa w pole karne, ale Furman się nie zorientował i piłkę przejmuje Bruzzese.

• 1. min.

Gramy!

• Stanisław Czerczesow zmieni Legię także w Lidze Europy?

Czwartkowy mecz z Club Brugge pokaże, jaki pomysł na Legię w Lidze Europy ma Stanisław Czerczesow. Legia musi wygrać, by realnie myśleć o awansie z grupy. Jak powalczy o wygraną?

• Jeśli uznaliście, że macie ciekawsze zajęcia w czwartkowy wieczór niż oglądanie piłkarzy Legii Warszawa grających w Lidze Europy to nadal możecie śledzić wydarzenia dzięki aplikacji Sport.pl Live na smartfony z Androidem i Windows Phone oraz iPhone'y. Aplikacja jest darmowa i strasznie fajna.

Wszystkie wersje aplikacji znajdziecie tu.

• Lech wygrał na wyjeździe z Fiorentiną! Teraz czas na przebudzenie Legii? W meczu 3. kolejki Ligi Europy Legia zmierzy się z belgijskim Club Brugge. Rosyjski szkoleniowiec stołecznego klubu postanowił zaufać tym samym piłkarzom, którzy wygrali w niedzielę z Cracovią 3:1. Szczególnie będzie liczył na skuteczność Nemanji Nikolicia, który w ostatnim spotkaniu strzelił trzy gole.

Liga Europy. Legia - Club Brugge. Trener Czerczesow nie zmienia zwycięskiego składu

Trener Legii nie dokonał ani jednej zmiany w składzie na mecz z Brugią. Od pierwszej minuty zagra taka sama jedenastka jak w spotkaniu z Cracovią. Początek meczu Legia - Club Brugge o godz. 21.05, relacja na żywo na legia.sport.pl.