Fiorentina kontra Lech Poznań, czyli Liga Europy Z Czuba i na żywo

• czwartek, 22 października 2015
  • KONIEC

Nam też jest trudno w to uwierzyć, ale pogrążony w kryzysie, leżący na dole tabeli polskiej ekstraklasy Lech Poznań pobił we Florencji lidera Serie A. Przez niespełna 70 procent czasu gry Fiorentina dominowała, a Lech bronił się praktycznie całą drużyną. Futbol jest jednak piękną grą i dzisiejszego wieczoru udowodnił po raz kolejny jak bardzo potrafi być nieprzewidywalny. Dwie zaskakujące akcje zwieńczone bramkami rezerwowych dają Kolejorzowi historyczne zwycięstwo na włoskiej ziemi! Lech jest drugi w tabeli grupy I, ustępuje tylko FC Basel.

• KONIEC MECZU

90. min. + 6

KONIEC! Lech pokonał Fiorentinę!

• 90. min. + 4

Lechici oddalili grę od własnej bramki. Lovrencsics uderza na bramkę rywali zza pola karnego, piłka ociera się o obrońcę Fiorentiny i wychodzi na rzut rożny.

Jeszcze Fiorentina naciska! Piłka lata nad głowami obrońców! I! I co?!!! Lech wygrał na loterii! Trzech piłkarzy Fiorentiny mogło wbić piłkę do bramki, a Babacar dotknął jej jako pierwszy i uderzył ponad bramką. Niesamowite!

• 90. min. + 3

Trałka ukarany żółtą kartką. Jest nerwowo, ale jeszcze tylko minuta!

• 90. min. + 2

OOOO! Koszmarny faul Rebicia! Sędzia nie ma wątpliwości! Czerwona kartka! Ależ dzieje się w końcówce. Piłkarz Fiorentiny wyraźnie nie wytrzymał presji.

• 90. min. + 1

Cztery minuty doliczone. Oj i mógł być remis. teraz błąd Buricia. Wybijał piłkę i trafił w nadbiegającego Rossiego - piłka wraca w stronę bramki, ale na szczęście przelatuje obok słupka.

To jeszcze nie koniec emocji! Fernandez znowu urwał się lewą flanką, podał mocno po ziemi w pole karne, a tam Rossi posłał piłkę w długi róg.

• GOOOOOOL

90. min.

GOOOOOL!! ROSSI! 1:2!

• 89. min.

Mocno bita piłka w pole karne Lecha. Było tam kilku graczy Fiorentiny, ale bramkarz Lecha jest dziś naprawdę dobrze dysponowany. Wyszedł daleko z bramki i wypiąstkował piłkę wyręczając obrońców.

• 88. min.

Ah! Zabrakło ostatniego podania w akcji Lecha. Szybkie wyjście z kontrą, przerzucenie piłki na prawą flankę i niedokładne podanie Gajosa do Hamalainena. Brawo jednak za samą próbę. Fiorentina nie może spokojnie naciskać. Wie, że gdzieś za rogiem czają się kontry.

• 87. min.

Fiorentina próbuje zaatakować lewą flanką. Płaska piłka w pole karne. małe zamieszanie w gąszczu nóg. Babacar zastawia się i szuka pozycji do oddania strzału, ale wszystko wyjaśnia w porę Kamiński.

• 85. min.

Fantazja! Fantazja Lecha! Dariusz Dudka poczuł przypływ mocy i ruszył na szpicę w poszukiwaniu trzeciego gola! Przegrał pojedynek biegowy no i teraz wraca ile sił w nogach do obrony.

• 82. min.

Ależ rozegrali rzut wolny Lechici! Lovrencsics wrzucił piłkę na dalszy słupek. Tam był Kamiński, który odegrał jeszcze na 5. metr wprost pod nogi Gajosa. Pomocnik Lecha nie zmarnował tej wyśmienitej okazji! uderzył przy słupku, a bramkarz bezradnie patrzył jak piłka wpada do bramki.

• GOOOOOOL

82. min.

0:2! Gajos!

• 80. min.

Ależ interwencja Buricia!! Lech jeszcze wygrywa tylko dzięki bramkarzowi! Fiorentina przyspieszyła na lewej flance. Akcja rozegrana na jeden kontakt, wyłożenie do nadbiegającego zawodnika i strzał z 11. metra! Burić obronił nogą.

• 79. min.

Walczą teraz zaciekle Lechici o każdą piłkę. Fernandez próbował uruchomić napastnika długim podaniem, ale i on popełnia czasami błędy. Zagrał piłkę za mocno i grę wznowi Burić.

• 77. min.

Ostatnia zmiana w drużynie Lecha. I co?! Kownacki schodzi! Zrobił swoje i schodzi. A tak poważnie to nabawił się urazu. Zastąpił go Maciej Gajos.

• 75. min.

Vecino potężnie uderzył zza pola karnego na bramkę Buricia, ale bramkarz Lecha wyciągnął to! Dobijał Bernardeschi, ale na szczęście Lechitów niecelnie.

• 73. min.

Josip Ilicić wchodzi za Mario Suareza. Trener gospodarzy podkręca siłę ofensywną. Słoweniec w tym sezonie zdobył już trzy gole.

• 72. min.

Fernandez mocno wstrzeliwał piłkę z rzutu wolnego pod bramkę Buricia, ale żaden z jego kolegów nie zdołał oddać strzału. Piłka dotknęła którego z graczy Lecha i wyszła na rzut rożny. Po wrzutce obrońcy Lecha wyekspediowali piłkę z dala od własnej bramki.

• 71. min.

Wyraźnie spóźniony Lovrencsics. Żółta kartka dla zawodnika Lecha i szansa na dośrodkowanie dla gospodarzy. Powtórki pokazują, że sędzia spokojnie mógł wyrzucić agresora z boiska.

• 69. min.

Zakotłowało się trochę pod bramką Lecha po rzucie rożnym, ale najpierw dobrze do piłki wyszedł Burić, a potem strzał Rossiego został zablokowany.

• 68. min.

Urban wyciąga cięższe działa! Jakby poczuł, że Lech może skończyć mecz z punktami, a może nawet ze zwycięstwem. Hamalainen wszedł za bezproduktywnego Holmana. Zareagował także Sousa. Bernardeschi zastąpił Pasquala.

• 65. min.

Kownacki przyśpieszył akcję Lecha odgrywając do szarżującego prawą stroną Lovrencsicsa i pobiegł za akcją. Węgierski piłkarz poczekał na swojego kolegę i zagrał płasko przed bramkę Fiorentiny. Kownacki dołożył tylko nogę i piłka wpadła do bramki! Po drodze dotknęła jeszcze obrońcy Fiorentiny myląc bramkarza.

• GOOOOOOL

65. min.

0:1! Kownacki!

• 65. min.

Nieudany strzał Babacara zakończył długą wymianę podań. Fiorentina może przeprowadzić zmianę. Verdu zmieniony przez Vecino.

• 62. min.

Zmiana w składzie Lecha. uraz okazał się zbyt poważny by Thomalla mógł wrócić na boisko. Zmienił go Kownacki.

• 61. min.

Thomalla usiadł na murawie i trzyma się za kostkę. Koledzy długo domagali się, żeby gospodarze wybili piłkę za linię boczną. Gdy się udało lekarze udzielili pomocy napastnikowi Lecha.

• 59. min.

Rozklepali teraz Lechitów piłkarze Fiorentiny. Kilka szybkich podań przed polem karnym bez przyjęcia. Zagranie "na ścianę", a potem strzał Babacara. Celny, dość mocny, ale Burić sobie z nim poradził.

• 57. min.

W drugiej połowie Lech ma jeszcze większe problemy z rozegraniem akcji składającej się choćby z kilku podań. Obrońcy Fiorentiny stoją wysoko, przy kole środkowym i zabijają wszystkie akcje w zarodku.

• 55. min.

Lech próbował wyjść z kontratakiem, ale gracze Fiorentiny przejęli piłkę jeszcze na połowie drużyny z Poznania. Piłka szybko trafiła do Verdu przed pole karne. ten długo zastanawiał się co ma z piłką zrobić i w końcu ją stracił.

• 53. min.

Zdaniem agencji AP photo na zdjęciu jest Dariusz Formella. Na fotografii nie ma numeru gracza Lecha, dlatego wybaczamy ten błąd, no bo skąd oni mają wiedzieć jak wygląda Thomalla?

• 52. min.

Ofensywna próba Lecha Poznań. Lovrencsics znalazł trochę miejsca z prawej strony boiska i zdołał dograć piłkę przed pole karne Fiorentiny. Holman niestety minął się z piłką.

• 49. min.

"Powietrze! Skocz do głowy" - krzyczy Jan Urban do jednego ze swoich zawodników. Nie ma czasu na odpuszczanie. Nowy trener Lecha nie lubi "głaskania" na boisku. I dobrze.

• 47. min.

Fernandez znów łatwo uwolnił się spod krycia na prawej stornie i dośrodkował pod bramkę Buricia. Obrońcy Lecha wyszli z szatni skoncentrowani i nie pozwolili graczom Fiorentiny na oddanie strzału.

Początek drugiej połowy spotkania.

• Przerwa

Pierwsza odsłona tego europejskiego hitu nas nie porwała. Ci którzy zdecydowali się na oglądanie meczu z trybun (oni nie mogą zmienić kanału) mogą dziękować Rossiemu za kilka efektownych zagrań. Napastnik gospodarzy udowodnia, że umiejętnościami przewyższa swoich partnerów z ataku. Na szczęście jeszcze nie przewyższył obrony Lecha, który po pierwszych 45. minutach utrzymuje korzystny wynik.

• 45. min.

Zaiskrzyło! Tetteh i Rebić wymienili między sobą agresywne spojrzenia. Wszystko zaczęło się od ostrego wejścia pomocnika gospodarzy. Sędzia natychmiast rozładował napięcie odgwizdując koniec pierwszej połowy.

• 44. min.

Błąd Tetteha przed własnym polem karnym. Fernandez przejął piłkę i mogło być groźnie pod bramką Lecha, ale defensorzy Lecha zaasekurowali swojego kolegę.

• 42. min.

Z teczki redakcyjnego statystyka: Fiorentina rozgrywa piłkę przez 62 procent czasu gry. Stworzyła 5 sytuacji bramkowych, ale oddała tylko jeden strzał celny. Lech może pochwalić się tylko dwoma niecelnymi no i jeszcze tym, że tylko raz dał się złapać na spalonym - gospodarze dwa razy.

• 40. min.

Dwie wrzutki z rzutu rożnego pod bramkę Lecha. Przy obu sytuacjach dobrze interweniował Burić. Szybka odpowiedź Lecha i strzał Lovrencsics. Mocno niecelny.

• 38. min.

Fiorentina stara się grać kombinacyjnie. Jakby zapomniała, że prostymi środkami też można zdobyć gola. Często przed polem karnym piłkarze "Fiołków" używają fajerwerków do wymiany piłki z klepki. Głęboko cofnięty Lech radzi sobie z taką nonszalancją rywala.

• 36. min.

Dobra akcja Lecha lewą flanką, po której piłkarze z Poznania mięli rzut rożny. Dobra wrzutka z narożnika boiska i do główki doszedł Trałka, ale uderzył nad bramką.

• 34. min.

Przed chwilą Lech próbował uruchomić Thomallę prostopadłym podaniem, ale napastnik dał się złapać na spalonym. Potem gospodarze długo wymieniali piłkę. Trwało to na tyle długo, że Kadar przysnął i pozwolił Rebiciowi wrzucić w pole karne. Burić złapał piłkę.

• 31. min.

Fernandez dostał piłkę przed polem karnym i nie zastanawiając się długo uderzył na bramkę Lecha. Tylko, że niecelnie. Po chwili też za pola karnego strzelał/lobował Verdu, ale za słabo i piłkę chwycił Burić.

• 29. min.

Rebić przeszył ostrym dośrodkowaniem pole karne gości. Żaden z jego kolegów nie zdążył do piłki. Kadar otrzymał kolejne ostrzeżenie. Jak następnym razem puści akcję swoją stroną, to spóźnienie graczy z ofensywy gospodarzy może go nie uratować.

• 27. min.

Kolejny rzut wolny dla Fiorentiny z prawej strony boiska. Tym razem wrzutka nie przeszła muru Lechitów. Akcję zakończył strzałem z dystansu Pasqual. Piłka po jego uderzeniu poleciała wysoko w trybuny.

• 25. min.

Dowiedzieliśmy się czegoś nowego, a mianowicie, że Holman nie należy do grona wybitnych sprinterów. Tomović miał do piłki dalej a dobiegł do niej pierwszy. Szkoda, bo była dobra szansa na kontrę. W odpowiedzi Rossi zabawił się z obrońcami, podrzucił miękko piłkę do Babacara, a ten oddał niecelny strzał.

• 23. min.

Akcja Fiorentiny prawą stroną boiska. Dośrodkowanie pod bramkę, a tam najwyżej do piłki skakał Babacar. Sięgnął ją z ledwością, więc nawet ciężko nazwać to co zrobił strzałem.

• 21. min.

Trałka stracił piłkę w środku pola, co stworzyło Fiorentinie groźną okazję. Szybka wymiana podań, bum, bum, bum i Babacar o mały włos nie znalazł się w sytuacji sam na sam z Buriciem. Bramkarz Lecha przytomnie wyszedł z bramki i ugasił pożar w szeregach Kolejorza.

• 19. min.

Rossi dostał piłkę w pole karne, jedno kółeczko, potem drugie, obrońcą Lecha zakręciło się pewnie trochę w głowach, ale jego strzał zdołali zablokować.

• 17. min.

Nasz korespondent podliczył wszystkich kibiców siedzących na publikowanym wcześniej obrazku. Mecz z trybun ogląda 636 kibiców z Poznania. Wracamy wzorkiem na boisko, a tam nic nowego. Babacar znów na spalonym.

• 15. min.

Dobra akcja Lecha - kilka szybkich podań, piłka trafiła na prawą stronę do Lovrencsicsa, a ten dośrodkował w pole karne. Trochę za głęboko przez co bramkarz Fiorentiny bez problemu wyprzedził atakującego Thomallę.

• 13. min.

Holman stracił piłkę w środkowej strefie boiska. Na szczęście "Fiołki" pospieszyły się z atakiem i Babacar został złapany na spalonym. Teraz barczysty napastnik gospodarzy sfaulował Kamińskiego. Nie będzie miał z nim łatwego życia Polak.

• 11. min.

Ciekawe długie podanie Trałki w stronę Formelli. Lechita przepychał się w polu karnym z dwoma defensorami Fiorentiny i przez moment wydawało się nawet, że pojedynek wygra, ale jednak nic z tego.

• 9. min.

Lech wreszcie kilkadziesiąt sekund rozgrywał piłkę i nawet wywalczył rzut wolny. Do bramki daleko, ale może... kto wie... Nic z tego. Złe dośrodkowanie.

Mamy też małą zagadkę! Znajdźcie na obrazku sektor gości:

Tak! Na tej zaludnionej trybunie siedzą kibice Lecha. Dopingują swoich nawet w czasach ogromnego kryzysu.

• 7. min.

Gracze Fiorentiny "klepią" sobie piłkę na połowie Lecha. Piłkarze z Poznania nie bardzo mają pomysł jak to przerwać.

• 4. min.

Włoska ziemia nie jest dla nas gościnna. Polskie drużyny grały tutaj prawie 30 spotkań i ani razu nie wygrały. Tymczasem Rossi szukał prostopadłego podania na lewe skrzydło. Kadar przytomnie przeciął podanie, choć musiał się mocno wysilić.

• 2. min.

Zakotłowało się troszeczkę na początku pod bramką Lecha. Fiorentina wykonywała rzut wolny. Dobra wrzutka, Astori miał trzy szanse, dwukrotnie przeszkodzili mu obrońcy, którzy wybijali piłkę z linii bramkowej, a na końcu wreszcie piłkę złapał Burić. Ufff.

• 1. min.

Gramy!

• Dla Lecha mecz z "Violą" jest ostatnią szansą na przedłużenie nadziei o zwojowaniu Europy. Jak będzie? Przekonamy się za niespełna 2 godziny. Bądźcie z nami.

• Obserwatorzy Fiorentiny rozpracowali Lecha. Muszą znać jego problemy, bo w składzie gospodarzy gra tylko dwóch zawodników z podstawowego składu, który wyszedł na ostatni ligowy mecz z Napoli. Widocznie Włosi są przekonani, że to na ostatnią drużynę Ekstraklasy i tak wystarczy. Fiorentina obecnie zajmuje drugie miejsce w tabeli grupy I. Ma trzy punkty i wyprzedza Lecha o dwa "oczka".

• Jeśli uznaliście, że macie ciekawsze zajęcia w czwartkowy wieczór niż oglądanie piłkarzy Lecha Poznań zmagających się ze sobą Fiorentiną, to nadal możecie śledzić wydarzenia dzięki aplikacji Sport.pl Live na smartfony z Androidem i Windows Phone oraz iPhone'y. Aplikacja jest darmowa i strasznie fajna.

Wszystkie wersje aplikacji znajdziecie tu.

• Znamy już wyjściowe składy obu drużyn. Jakub Błaszczykowski niestety rozpocznie mecz na ławce rezerwowych.

ACF Fiorentina: Sepe, Tomović, Roncaglia, Astori, Pasqual, Fernández, Verdu, Mario Suarez, Rebić, Rossi, Babacar.

Lech Poznań: Burić - Kędziora, Kamiński, Dudka, Kadar - Trałka, Tetteh - Lovrencsics, Holman, Formella - Thomalla.

Fiorentina - Lech Poznań. Dudka, Tetteh, Thomalla... sporo zmian w składzie Kolejorza!

Aż siedem zmian w wyjściowym składzie Lecha Poznań dokonał trener Jan Urban na mecz z Fiorentiną w Lidze Europejskiej. Początek spotkania o godz. 19.