Atletico Madryt - FC Barcelona, czyli Primera Division Z Czuba i na żywo

• sobota, 12 września 2015
  • KONIEC

Na wypadek, gdybyście nie byli pewni czy mecz się zakończył, informujemy, że Neymar udziela wywiadu bez koszulki. Ponieważ ani nie dostaje żółtej kartki, ani trener na niego nie krzyczy, możemy już stwierdzić z całą odpowiedzialnością, że trzy punkty wędrują do FC Barcelona. Chyba słusznie. Wejście Messiego się przydało, ale to Neymar strzelił gola meczu. Dziękujemy za udział w relacji, zapraszamy na kolejne. I na sobotni wieczór, jeżeli macie wobec niego jeszcze inne plany.

• 90. min. + 3

Koniec meczu.

• 90. min. + 2

Dośrodkowanie w pole karne Barcelony, przedłużenie piłki głową, Godin próbował jeszcze do niej doskoczyć, ale nie dał rady.

• 90. min. + 1

Sędzia dolicza dwie minuty.

Messi wcześniej pokazywał smoczek i kołyskę dla swojego nowo narodzonego synka, a teraz postanowił podać mu piłkę - trudno inaczej wytłumaczyć, dlaczego zdecydował się wykopać piłkę z rzutu wolnego poza stadion.

• 88. min.

Messi mija Gimeneza, Gimenez łapie Messiego. Argentyńczyk się zatrzymuje, sędzia daje kartkę piłkarzowi Atletico.

• 87. min.

Z teki redakcyjnego statystyka. Posiadanie efektownych celebracji bramkowych: Atletico - 50 proc., Barcelona - 50 proc.

• 86. min.

Messi bryluje. Mija dwóch, lekkie podanie do Neymara, który po chwili z szacunkiem oddaje piłkę Argentyńczykowi. Uderzeni z woleja jednak wysoko nad bramką.

• 85. min.

Filipe Luis zostaje ofiarą Messiego, który efektownie przepuszcza piłkę między jego nogami. Ma szczęście, że skończy się na indywidualnym upokorzeniu - sytuacja miała miejsce w środku boiska.

• 84. min.

Dośrodkowanie w pole karne Barcelony, piłkę na klatkę piersiową przyjmuje Martinez, odwraca się, uderza z półwoleja i za słabo. Piłka co prawda dolatuje do ter Stegena, ale nie ma on problemów z jej złapaniem.

• 81. min.

Zmiana w Atletico. Vietto zastąpił Gabiego.

• 79. min.

Messi świetnie zagrał do wbiegającego w pole karne Suareza, Urugwajczyk uderza z pierwszej piłki, Oblak z refleksem odbija piłkę nogą.

• 77. min.

Potworne zamieszanie pod polem karnym Atletico. Piłka wielokrotnie odbita trafia w końcu pod nogi jednego z graczy Barcy, który natychmiast podaje w pole karne do Suareza, a ten świetnie odgrywa lekkim dotknięciem do Messiego. Argentyńczyk natychmiast strzela.

• GOOOOOOL

77. min.

1:2! Messi!

• 75. min.

Chwila przewagi Atletico, krótko rozegrany rzut rożny, piłka do Tiago i próba uderzenia z dystansu. Kibice za bramką ucieszeni. Mają darmową piłkę.

• 73. min.

Efektowną, ale niewiele wartą akcję Barcelony Atletico kontruje... kontrą. Prostą, ale za to jaką! Kapitalny, daleki przerzut na drugą stronę, gdzie jeden zawodnik zablokował obrońcę, a Jackson Martinez mógł przejąć piłkę i uderzyć... ale sam został, w ostatniej chwili, przyblokowany.

• 71. min.

Barcelona w ataku pozycyjnym. Cierpliwie, spokojnie, krótkie podanie, w końcu Messi minął trzech rywali, podał do Suareza, który jednak niecelnie oddał piłkę Argentyńczykowi. Za karę Messi ukarał go groźnym spojrzeniem.

• 69. min.

Ferreira Carrasco robi sensowną akcję, ale wolałby pewnie, żeby to kiepskie uderzenie należało do kogoś innego. Tymczasem, popatrzmy na (niezwiązane z sytuacją) reakcja Luisa Enriquego i Neymara.

• 67. min.

Kapitalne zagranie Messiego do Neymara, ten sam na sam, uderza obok bramkarza, ale trafia w rękę Godina i nie ma gola. Ani karnego! A chyba powinien być.

• 65. min.

Messi już się zaprezentował. Uruchomił kapitalną akcję, podał do Suareza, który szybko wystawił piłkę Rafinhi, ale ten skiksował i złapał się za głowę. A jeśli nie, to powinien się złapać.

• 64. min.

Suarez uderzona łokciem przez Godina. Przez kilka chwil leży na murawie, rywale nie wybijają na aut i kontynuują akcję. A Urugwajczyka bolą zęby. Nie, nie od gryzienia. Po chwili jednak wraca do gry.

• 62. min.

Zmiana w Atletico. J. Martinez zastąpił F. Torresa.

• 60. min.

Messi w końcu na boisku. Schodzi Rakitić. I zmiana w Atletico. Ferreira za O. Torresa.

• 59. min.

Atletico robi Barcelonie "Barcelonę". Długie rozgrywanie akcji, zamknięcie rywali na ich połowie, dziesiątki podań. Ale nic z tego na razie nie wynika. Poza satysfakcją graczy z Madrytu. Zapewne.

• 57. min.

Roberto do Iniesty, ten schodzi do środka i niespodziewanie zewnętrzną częścią stopy zagrywa prostopadle w pole karne. Rakitić blisko przejęcie piłki. Łapie ją jednak Oblak.

• 55. min.

Przepiękna bramka Neymara z rzutu wolnego. Piłka wzniesiona idealnie nad murem, zaczyna opadać idealnie pod poprzeczką. Perfekcyjne wykonanie.

• GOOOOOOL

52. min.

1:1! Neymar!

• 51. min.

Kontra Atletico, Tiago świetnie podaje prostopadle do Fernando Torresa, ten wychodzi sam na sam, przy strzale się wywraca, ale piłka trafia w słupek i wpada do siatki.

• GOOOOOOL

52. min.

Gol! Atletico!

• 51. min.

Śliczna akcja gości, ale podanie do bramkarza Atletico było już chyba zbędną fanaberią. Tymczasem, Messi czai się przy linii bocznej.

• 49. min.

F. Torres w polu karnym, dośrodkowanie i ręka Mascherano! Sędzia nie reaguje. Znowu uznaje, że zagranie nie było celowe. Torres chwilę protestuje, potem próbuje jeszcze grać, uderza, ale niecelnie.

• 47. min.

Oliver Torres zaczął od szybkiego rajdu na katalońską bramkę. Zakończył uderzeniem, którego nie powstydziłby się.

Gramy.

• PRZERWA

Zaczęło się od kilkunastu minut nudy. Potem było kilka minut ciekawości chociażby poprzeczka po uderzeniu Suareza. Ogólnie przewagę ma Barcelona, piłkę posiada przez około 72%25 czasu. Skończyło się kilkunastoma minutami przeciętności. Oby w drugiej połowie było lepiej.

• 45. min. + 1

Koniec pierwszej połowy.

• 45. min.

Rzut wolny Atletico, kombinacyjne rozegranie, prawie sami się pogubili, ale w końcu Koke dośrodkował. Ter Stegen wyłapuje. Próba kontry kończy się nieudanym zagraniem Suareza. Sędzia dolicza minutę.

• 44. min.

Gabi ucieka Inieście. Zawodnik Barcelony liczy na to, że sędzia nie zauważy podcięcia. Iniesta przegrywa zakład, ale wygrywa kartkę.

• 43. min.

Filipe Luis z żółtą kartkę za taktyczny faul na Rafinhi.

• 40. min.

Madrytczycy doczekali się rzutu rożnego. Na dobre rozegranie kornera jeszcze trochę poczekają. Katalończycy ruszyli z kontrą, w której ego zbyt często wygrywało z potrzebami drużyny.

• 38. min.

Kontra Atletico, Griezmann znalazł się niedaleko pola karnego, miał do minięcia tylko Mathieu i miałby przed sobą bramkarza. Nie minął. Dobra interwencja jego rodaka.

• 36. min.

Sergi Roberto dostaje piłkę na nogę z rzutu rożnego. Uderza. Średnio. Piłka odbija się i trafia po drodze do Neymara, który ma niezłą okazję, żeby poprawić strzał kolegi, ale kopie totalnie od niechcenia. Niezbyt mocno. Obok słupka.

• 35. min.

Ależ zamieszanie! Suarez ładnie wyłożył piłkę Neymarowi, ten wpadł w pole karne, minął trzech rywali, w końcu, ale mimo wszystko z opóźnieniem, oddał strzał, który został zablokowany. Piłka do niego wróciła, jeszcze jedna kiwka, próba kolejnego strzału, ale nieczyste trafienie. A wszystko działo się w odległości 5-10 metrów od bramki.

• 34. min.

Gospodarze zadowalają się skomplikowanymi konstrukcjami przed polem karnym rywali. Ale żeby tak zaraz w nie wchodzić? Lepiej nie przeciągać struny...

• 32. min.

Nieskładna ofensywna akcja Barcelony. Rafinha do Suareza, a ten lobem niecelnie do Neymara. Messi chyba dosyć szybko pojawi się na boisku.

• 30. min.

Leo Messi w jednej ze swych bardziej widowiskowych akcji w tym meczu. Trzeba jednak przyznać, że pole do popisu na ławce ma niewielkie.

• 28. min.

I zmiana się dokonała. Mathieu za Vermaelena. Szkoda Belga. Cały poprzedni sezon stracił z powodu kontuzji.

• 27. min.

Atletico rozgrywa nieco chaotyczną, ale nie najbrzydszą akcję. Zaczął Filipe Luis rajdem lewym skrzydłem, a gdy piłka tam wróciła, również i on skończył. Uderzeniem z dystansu, nad bramką.

• 26. min.

On to ma pecha... Vermaelen z kontuzją. Na razie opuścił boisko i nie wygląda na to, żeby miał wrócić.

• 24. min.

Dośrodkowanie w pole karne z rzutu rożnego, Rakitić strąca piłkę głową, a Suarez, na dalszym słupku, rozciąga się, uderza nogą i trafia... w poprzeczkę!

• 23. min.

Śmiesznie, bo piłka parzy. Mocne wybicie piłki, oberwał Rakitić i sędzia. Obaj cierpią. Ale krótko. Wracamy do gry.

• 22. min.

Neymar przed meczem:

I Messi podczas meczu:

• 20. min.

Pisaliśmy wcześniej, że przy piłce głównie jest Barcelona. Teraz mamy dowody. Posiadanie piłki na korzyść gości w 80%25.

• 18. min.

Oliver Torres dostaje żółtą kartkę za wysadzenie Neymara w powietrze.

• 18. min.

Mascherano fatalnie stracił piłkę, F. Torres pobiegł sam na sam z ter Stegenem, biegł długo, trochę dał się dogonić, ale nie na tyle by nie oddać strzału. W trybuny.

• 17. min.

Przed chwilą na murawie leżało dwóch piłkarzy Barcelony. Suarez, który lekko oberwał ręką w twarz od przebiegającego rywala i Neymar, który zmieniał buty, bo kontrakt reklamowy zobowiązuje go do prezentacji trzech modeli na mecz.

• 16. min.

Barcelona coraz groźniejsza. Teraz Neymar chciał naśladować Kamila Grosickiego i dośrodkował zewnętrzną częścią stopy w kierunku Suareza, ale Urugwajczyk nie potrafił naśladować Lewandowskiego i do piłki szczupakiem nie doszedł.

• 14. min.

Iniesta zrobił właśnie lepszą akcję, niż reszta piłkarzy w dotychczasowy kwadrans. Fenomenalny rajd i bajeczne, niespodziewane podanie na prawą stronę pola karnego, gdzie wbiegał Rakitić. Chorwat uderzył z ostrego kąta niemal prosto w bramkarza. Tylko korner.

• 13. min.

Przy piłce głównie Barcelona, przed chwilą Atletico w końcu pojawiło się na połowie rywali i od razu mogło być groźnie. Vermaelen głupio prawie stracił piłkę na rzecz Griezmanna, ale Belg w ostatniej chwili uratował sytuację.

• 11. min.

Jeszcze z teki redakcyjnego statystyka. Posiadanie piłki: Atletico - 25 proc., Barcelona - 75 proc.

Posiadanie goli: Atletico - 0 proc., Barcelona - 0 proc.

• 9. min.

Z teki statystyka. Messi w 26 meczach przeciwko Atletico strzelił 23 gole i miał 4 asysty. Teraz siedzi na ławce. Oblak uradowany.

• 8. min.

Nawet goście zaskoczyli się tym, że rywalom chciało się wybiec do takiej szybkiej kontry. W końcu sobota, wieczór, okoliczności nie sprzyjają grze w piłkę. Fernando Torres próbował wypuścić Griezmanna w pole karne, podał jednak zdecydowanie zbyt mocno. Ter Stegen był pierwszy.

• 6. min.

Rakitić w polu karny, płaskie dośrodkowanie, jeden z rywali robi wślizg i piłka trafia w jego rękę. Sędzia uznał, że było to przypadkowe zagranie i karnego nie ma.

• 4. min.

Piłka spędza na razie większość czasu z zawodnikami Barcelony. Zawodnicy Barcelony spędzają większość czasu w środku boiska, ale właśnie podchodzą - bardzo powoli - pod pole karne gospodarzy. Bez skutku.

• 2. min.

W pierwszym składzie Barcelony niespodzianka, nie ma tam Leo Messiego. Czemu? Być może powodem jest to, że w nocy Argentyńczyk doczekał się drugiego potomka? Gratulujemy!

• 1. min.

Zaczęli!

• Obie drużyny mają na razie komplet punktów. Barcelona wygrała 1:0 z Athletikiem Bilbao i Malagą, a Atletico pokonało 1:0 Las Palmas i 3:0 Sevillę.

• Jeżeli płaczecie po przegranym, ale do pewnego momentu świetnym meczu Polaków na EuroBaskecie z Hiszpanią i chcecie komputery i telewizory rzucić w kąt, to śmiało! Nic nie szkodzi. Nie przeszkodzi to Wam w emocjonowaniu się meczem hiszpańskiej Primera Division pomiędzy mistrzem sprzed dwóch lat, a mistrzem ubiegłego sezonu. W Madrycie mierzą się między sobą Atletico i Barcelona. No więc, żeby się nim emocjonować wystarczy Wam telefon. Taki z internetem. I aplikacją Sport.pl Live!

Wszystkie wersje aplikacji znajdziecie tu.