USA - Polska, czyli Final Six Ligi Światowej Z Czuba i na żywo

• niedziela, 19 lipca 2015
  • Zostaliśmy bez medalu, choć równie dobrze moglibyśmy grać w finale. Francję, Polskę, Serbię i USA dzielą nie szczegóły, a szczególiki. Nam w meczu o trzecie miejsce zabrakło solidnej zagrywki i przede wszystkim szczęścia. Wynik w końcówkach partii oscylował wokół remisów. Niestety to Amerykanie zachowali więcej zimnej krwi, a także mieli tego niezwykłego Sandera, który wyrządził nam wiele krzywdy serwisem w ostatnim secie. Cóż, nie zawsze się wygrywa. Przegrywać też trzeba umieć. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na naszą relację z meczu finałowego, który rozpocznie się chwilę po godz. 16.

• PILNE

25:23

Potężny serwis Sandera! Odbiór jest, ale na amerykańską stronę. I natychmiastowe, równie mocne przebicie. Polacy stracili sześć punktów z rzędu i przegrali mecz o brązowy medal. USA jest trzecią drużyną Ligi Światowej.

• 24:23

As serwisowy Sandera!! Amerykanie szaleją! A my plujmy sobie w brodę. Prowadziliśmy 23:19. Piłka meczowa dla Stanów Zjednoczonych.

• 23:23

Sander zaserwował bardzo mocno, ale odebraliśmy to bardzo przyzwoicie. Tyle że atak Buszka wylądował na nieprzyzwoitym aż aucie. Jeśli dodać do tego blok na Buszku, to okazuje się, że Amerykanie odrobili całą stratę! Trener Antiga chce o tym porozmawiać z zawodnikami...

• 21:23

Przeraźliwie mocno zaserwował Sander. Piłka wróciła na stronę Amerykanów, gdzie Holt bez zastanowienia to wykorzystał. Antiga prosi o czas.

• 20:23

Oddajemy piłkę Amerykanom, ale tylko po to, żeby wpuścić ich na nasz blok! Trener USA challenge'uje, licząc na dotknięcie siatki przez kogoś z trzech blokujących, ale była to desperacka próba. Potem Konarski serwisem trafia plecy kolegi.

• 19:22

Anderson przełamał czarną serię Amerykanów. Tylko czy ich stać na podobny zryw co nas? Możliwe, bo zablokowali Konarskiego.

• 17:22

Coś się posypało w amerykańskich szeregach, dzięki czemu można było przeprowadzić ten świetny blok. Sander próbował go w następnej akcji obić, ale miał pecha - piłka wróciła w obręb boiska!

• 17:20

Aut Sanderaaa! Powiększamy przewagę! Chcemy tego seta! Bardzo! Amerykanie biorą czas.

• 17:19

Ewidentnie zamierzaliśmy w tej akcji zaskoczyć USA atakiem z krótkiej... i mimo tej pełnej jawności udało się. Bieniek punktuje, a potem serwuje tak, że po zwrocie piłki Buszek może świetnie zaatakować!

• 17:17

Russell zepsuł serwis. Mnóstwo błędów w tym meczu. Sander w następnej akcji doprowadził do remisu.

• 16:16

Aż dwóch Amerykanów ustawia się przy linii w gotowości, czekając na to, gdzie spadnie piłka. Postąpili słusznie, cofając ręce. W kolejnej akcji Sander bardzo mocno ustrzelił Mikę.

• 14:16

Kolejne pomyłka serwisowa Amerykanów. Wykorzystaliśmy to blokując Andersona dwa razy w jednej akcji. Przerwa techniczna.

• 14:14

Konarski atakuje, podwójny blok blokuje, piłka na aucie ląduje. Rywale nie pozostają dłużni z bardzo mocnym atakiem, który Polacy odbierają w trybuny.

• 13:13

Dostaliśmy punkt w ramach akcji "błąd serwisowy". Sami także akcję wspieramy, bo Amerykanie od nas dostali identyczny.

• 12:12

Konarski serwuje z całej siły, ale nie przebija siatki. Sander też mocno, ale odbieramy, a nawet atakujemy. Tyle że Buszek trafił w aut. Zdecydowanie bez bloku.

• 10:12

Nie mieliśmy nic do powiedzenia w pierwszej akcji po przerwie. W drugiej już byliśmy lepsi. Buszek zdobył kolejny punkt, choć miał bardzo mało miejsca na siatce. Blok Amerykanów był szczelny, ale Rafał sprytnie go ominął.

• 9:11

Kolejna długa i ładna akcja. I tym razem pomyślnie kończy ją Konarski, obijając podwójny blok na prawym skrzydle. Trener Amerykanów prosi o przerwę.

• 9:10

Lee narobił nam kłopotów zagrywką, ale wyszliśmy z tego obronną ręką. Buszek poradził sobie z trudną piłką. W kolejnej akcji też byliśmy górą. Anderson nieskutecznie kiwał, my kontrę zagraliśmy do Konarskiego, który zdobył punkt.

• 9:8

Mika nie serwuje silnie, ale za daleko. Russell świetnie wybronił atak Konarskiego, ładna akcja trwa, ale to przeciwnicy zdobywają w końcu punkt atakiem.

• 7:8

Konarski uderzył z całej siły i to go uratowało, bo dzięki temu odpowiednio mocno obił blok. Prowadzimy na pierwszej przerwie technicznej.

• 7:7

Ratujemy się po ataku z drugiej linii, a rywale nie po znakomitym natarciu Buszka środkiem, mimo potrójnego bloku. Na pocieszenie, popełniamy aut serwisowy.

• 6:6

Kolejny punkt Andersona. Rozkręca się z seta na set. Z kolei my ponownie uruchomiliśmy środek i dobrze na tym wyszliśmy.

• 5:5

Amerykanie wystawiają podwójny blok, my wystawiamy pojedynczego Konarskiego. Reprezentanci USA zostają nabici w butelkę. A w kolejnej akcji jeszcze raz, bardzo podobnie!

• 5:3

Przesunięta krótka do Nowakowskiego i jest punkt. Mamy wrażenie, że dzisiaj za rzadko gramy środkiem. Amerykanie pięknie odpowiedzieli.

• 4:2

Mika dobrzy wyrywa się z drugiej linii, wysoko wyskakuje i celnie atakuje. Niestety, kolejny nasz serwis bardzo dobrze przyjmuje na siebie siatka.

• 3:1

Konarski cieszył się ze zdobytego punktu, czym trochę zakręcił nam w głowie, bo został przecież zablokowany. Widocznie myślał, że piłka przeszła na drugą stronę. Tymczasem Anderson wchodzi na swój poziom. Sieknął asa serwisowego.

• 1:1

Zaczynamy od odebrania amerykańskiego serwisu i dobrego ataku lewym skrzydłem. Brawa dla Bieńka. Potem serwis po taśmie, ale Amerykanie odbierają i Holt obija na środku blok.

• 25:23

Niezwykłe. Mika zaserwował prosto w siatkę. Czujemy ogromny niedosyt. Amerykanie wygrywają seta i prowadzą 2:0.

• 24:23

Punkt dla Amerykanów? Jeszcze nie wiemy, bo trener Antiga sprawdza ewentualne dotknięcie piłki przez ich blok po tym, jak piłka odbiła się od taśmy. Weryfikujemy i... było dotknięcie! Akcja została przerwana, więc, niestety, nie oznacza to punktu dla Polaków. Powtarzamy akcję.

• 24:23

Kolejny as serwisowy Mateusza Miki! Niesamowite! Amerykanie nie mają pojęcia co się dzieje! My w sumie też.

• 24:22

Mika zaskoczył serwisem. Russell beznadziejnie odebrał, partner próbował go uratować, ale prawie wbił się przez to w słupek, na którym zawieszona jest siatka. Trener Amerykanów bierze czas, w tle leci Summer Nights z "Grease".

• 24:21

Przerwa chyba podziałała! As serwisowy Mateusza Miki!

• 24:20

Konarski atakuje z prawego skrzydła. Zablokowany bardzo stanowczo, ale jednak w aut. Pierwszy setbol obroniony.

• 24:19

Piłka setowa dla Stanów Zjednoczonych! Źle przyjęliśmy zagrywkę i Holt zdobył punkt z przechodzącej piłki. Antiga jeszcze wziął przerwę.

• 23:19

Amerykanie świetnie atakują z drugiej linii po tym, jak Polacy oddają im piłkę - a raczej cudem w ogóle przebijają - po kłopotach z przyjęciem zagrywki. Trener Antiga bierze czas.

• 22:19

Z drugiej linii udało się skutecznie zaatakować Kubiakowi. Tylko co my mamy napisać, jak później znowu psujemy zagrywkę. Aż oczy bolą.

• 21:18

Dobry atak, Amerykanie rzucają się po piłkę, ale nie dają rady jej odebrać. Jaki byłby atak w następnej akcji, nigdy się nie dowiemy - Bieniek zagrywa w siatkę.

• 20:17

Lee zepsuł serwis, ale potem skutecznie atakował Russell.

• 19:16

Piłka do Andersona na lewą stronę, polskie ręce sprawnie obite. W kolejnej akcji obijała się polska defensywa...

• 17:16

Pogubili się w rozegraniu Amerykanie i podobnie jak w pierwszym secie zniwelowaliśmy dużą stratę! Amerykanie poprosili o czas. Chcą sobie pogadać. Znaleźć sposób na powrót do jakości z początku seta.

• 17:15

Ani atakiem, ani kiwką. Amerykanie nie wiedzą już, jak się przebić. W końcu przebijają się Polacy. Kolejny punkt zdobywa Konarski i znowu zaczynamy odrabiać.

• 17:13

Kubiak wyszedł wysoko w górę i po skosie zdobył punkt. Anderson skopiował naszego siatkarza.

• 16:12

Watten wyprawia w tym secie niesamowite rzeczy, jeśli chodzi o odbiór. Taki flot nie mógł go więc zaskoczyć. Amerykanie udanie atakują, mamy drugą przerwę techniczną.

• 15:12

Oddajemy punkt złą zagrywką. Później Mika skutecznie zaatakował z lewego skrzydła.

• 14:11

Ależ ten Anderson serwuje! Kubiak jakoś to ratuje, radzimy sobie w ataku nawet nieźle, ale Amerykanie przeprowadzają wtedy cudowną akcję w obronie, przyprawioną równie smakowitym atakiem. Polacy kiepsko rozprowadzają atak, ale mają szczęście, bo wysoko wyskakujący Anderson kontruje tuż obok linii.

• 13:10

Anderson zwolnił rękę i zaserwował lekko. Chyba dlatego, że wcześniej popełnił kilka błędów. Mieliśmy dzięki temu dobre przyjęcie i rozegranie, tylko atak nam nie wyszedł. Kurek przestrzelił. Potem Nowakowski nie skończył ataku, a Anderson tak i Amerykanie ponownie mają przewagę.

• 11:10

Kurek bardzo mocno atakuje w blok i nie przejmuje się nawet tym, że ciesząc się z punktu prawie wpada w siatkę. W kolejnej akcji Russell ładnie zbija z drugiej linii.

• 10:9

Cudem się Amerykanie obronili. Musieli jednak dostarczyć nam piłkę za darmo i nadrobiliśmy błąd atakiem Bieńka! Rywale szybko się pozbierali i rozegrali ekspresową akcję.

• 9:8

Russell zaskakuje Mikę serwisem. Mika odbiera, choć chyba niepotrzebnie... To znaczy, w sumie to nie odbiera. Ale dotyka. Rekompensuje to kolejnym atakiem.

• 8:7

Doszliśmy Amerykanów i w swoim stylu zepsuliśmy zagrywkę. Szkoda.

• 7:7

Amerykański błąd w serwisie, amerykański błąd w ataku (taśma zaliczona) i szybko wyrównujemy, niemal nie ruszając się z miejsca.

• 7:5

Mika sięgnął piłkę, ale odbił na tyle niefortunnie, że ta wylądowała na naszej ławce trenerskiej. Za to Amerykanie bawią się w najlepsze. Przed chwilą zaskoczyli nas zagrywką "po taśmie".

• 5:5

Amerykanie chyba słusznie zgłaszają zbyt dużą liczbę odbić u Polaków, ale nie będą się złościć, bo i tak to oni zdobywają punkt po kolejnym ataku. Nowakowski przebił się później siłą przez podwójny blok.

• 4:4

Łomacz w trudnej sytuacji dograł do Nowakowskiego i akcja się udała! Brawo! Tylko dlaczego zaraz po tym psujemy zagrywkę..

• 3:3

Anderson celuje serwisem w koniec boiska. Nie mieści się. Kurek podobnie, chociaż był znacznie bliższy celu i zrobił to efektowniej. No ale punkt jest punktem (dla rywali).

• 2:2

Mika skończył kontrę i wyszliśmy na prowadzenie. Tylko na chwilę, bo Bieniek zaserwował w aut.

• 1:1

Piłka na lewe skrzydło do Sandera, który perfekcyjnie i z premedytacją obija blok. Odpłacamy się Amerykanom pięknym za nadobne.

• 25:22

Potężnie strzelił z zagrywki Holt. My jednak dobrze sobie z nią poradziliśmy i gdy wydawało się, że jeszcze w tym secie powalczymy przed Konarskim pojawiła się ogromna ściana, która wbiła piłkę w nasz parkiet. Amerykanie wygrywają pierwszego seta.

• 24:22

Christenson przekłada rękę, próbując przepchnąć piłkę na naszą stronę! Niestety, Buszek serwuje z wielką mocą, co jest równoznaczne z zaserwowaniem poza boisko. Piłka setowa dla USA.

• 23:21

Amerykanie kiedyś musieli się przebić. Uratował ich Sander. Szybko odpowiadamy atakiem Miki.

• 22:20

Russell przekracza linię trzeciego metra, Amerykanie przekraczają próg wytrzymałości swojego trenera. Jeszcze tylko fenomenalna zagrywka Konarskiego (Amerykanie oddają piłkę, Polacy, niestety, też), kolejny aut Russella i szkoleniowiec USA znowu żąda przerwy.

• 22:19

Zaskoczyliśmy Amerykanów potrójnym blokiem! Potrójny blok i trzy punkty z rzędu. Trener rywali chce nas zastopować. Wziął przerwę i liczy, że wybije nas z uderzenia.

• 22:17

Anderson bliski zaserwowania asa, Polacy pewni zdobycia tego punktu. Potem jeszcze raz uderza w to samo miejsce obok boiska, tyle że tym razem w ramach ataku.

• 22:15

Konarski najpierw świetnie zaasekurował Bieńka, a potem jeszcze lepiej zaatakował. Mika chciał powtórzyć jego wyczyn w kolejnej akcji, ale już z przyjęciem sobie nie poradził. Usprawiedliwiamy go, bo piłka była trudna.

• 21:14

Pewny, potrójny blok Amerykanów. Piłka odbija się od jednego z naszych zawodników. ktoś inny ściga ją, rzucając się szczupakiem pod bandy, ale nic z tego. Kolejna akcja jest znacznie mniej dramatyczna - Lee serwuje w siatkę.

• 20:13

Młodziutki Russell nie trafił zagrywką. Cieszyliśmy się ze zdobycia punktu. Mika wziął piłkę, zaserwował, a ta pooooooooleciaaaaaała daaaaaleeeeko, daaaalekoooo w aut.

• 19:12

Christensen nieźle zaserwował, ale Polacy szczęśliwie wyprowadzili akcję. A potem bez szczęścia - po prostu, umiejętnie - zablokowali atak. A Kurek zepsuł zagrywkę.

• 18:11

Zaraz poobgryzamy wszystkie paznokcie, bo Polacy nie potrafią skończyć ataku. A Amerykanie, gdy odzyskują piłkę pokazują nam jak się to robi. W świetle fleszy bawi się Matthew Anderson. To w tej chwili najlepszy atakujący świata, więc nie powinniśmy być zdziwieni. Antiga poprosił o czas.

• 17:11

Atak po skosie ze środka. I pudło. Dziękujemy rywalom za ten punkt. Za kolejny Amerykanie dziękują nam, choć sami chyba do końca nie wiedzą, czego dopatrzył się arbiter. Antiga jest dzisiaj jednak oszczędny w weryfikacjach.

• 16:10

Holt zrehabilitował się za poprzednią akcję. Christenson dał mu szansę się poprawić. Później my na raty, chaotycznie próbowaliśmy kończyć ataki. Skończyło się na zablokowaniu Miki. Przerwa techniczna. Amerykanie prowadzą bardzo wyraźnie.

• 14:10

Jeden na jednego. Walkę na siatce wygrywa Russell, ale sprawiedliwość jest po naszej stronie - dotknął przy tym taśmy. Następnie Bieniek pojedynczo zablokował Holta na środku. Ależ on to świetnie robi!

• 14:8

Piłka po zagrywce Andersona zatańczyła na taśmie. W całej sytuacji zorientował się Drzyzga, który uratował piłkę. Dzięki temu mieliśmy akcję, po której Bieniek zdobył punkt. Szybko jednak odpowiedział Sander.

• 13:7

Sander i Holt zablokowali Kurka, ale piłka spadła w wyniku ich dotknięcia na aut. Zdenerwowany tym trikiem Sander postanowił przechytrzyć Polaków w kolejnej akcji - i dokonał tego ładną kiwką.

• 12:6

Znakomity atak Davida Lee. Widać, że brakowało tego chłopaka na początku półfinału z Serbią. Potem Amerykanie znakomicie się obronili i wyprowadzili skuteczną kontrę.

• 10:6

Bardzo dobry serwis Russella. Odbierający polegli. Przy kolejnym też byli bliscy, ale jakoś przenieśli piłkę na drugą stronę i podwójny blok zdołał potem zatrzymać atak Sandera.

• 9:5

Trudno jest nam kończyć ataki. Kurek na szczęście za drugim razem zdołał przedrzeć się przez wielki mur złożony z trójki graczy rywala. Męczyliśmy się żeby zdobyć punkt, a później go oddaliśmy zagrywką. Przestrzelił Kurek.

• 8:4

Kurek atakuje z prawej strony po linii prostej. Niestety, za mocno. Nie mieści piłki w boisku i Amerykanie mają dwa razy tyle punktów przy okazji pierwszej przerwy technicznej.

• 7:4

Holt chciał nas zaskoczyć skrótem, ale trafił w siatkę. Jego koledzy nie bardzo się tym przejęli, bo w kolejnej akcji zagrali efektownie przez środek.

• 6:3

Dobre przyjęcie i dobrze atakujący środkiem Mika to pewny sposób na punkt! Potem też cieszymy się z punktu, ale coś musiało pójść nie tak, bo sędzia orzekł, że piłka należy się Amerykanom.

• 5:2

Wreszcie doczekaliśmy się skutecznej akcji naszego zespołu. Punkt zdobył Mateusz Mika. Akcja miała niezłe tempo. Szkoda, że później zepsuliśmy zagrywkę.

• 4:1

Polacy pogubili się przy próbie wyprowadzenie kontry. Na szczęście, nie pogubił się trener Stephane Antiga, który jakże słusznie poprosił szybko o czas.

• 3:1

Nie daliśmy rady zablokować ataku Russella. Uderzył zbyt mocno. Piłka odbiła się od bloku i pofrunęła w trybuny. Potem drugi nieudany atak zaliczył Kubiak.

• 1:1

David Lee otwiera mecz mało uroczystą zagrywką, ale i tak to Amerykanie cieszą się z pierwszego punktu w tym meczu. Z drugiego serwisu zdobywa punkt bezpośrednio - dla Polski.

• Przed meczem polecamy ciekawą lekturę Rafała Steca.

Liga Światowa. Nowa era w siatkówce. Bezkrólewie

A jednak Serbia z Francją. Ósma drużyna rankingu FIVB kontra dwunasta. Najbardziej sensacyjny finał Ligi Światowej w historii uzmysławia, że dawna - i długotrwała! - hierarchia w męskiej siatkówce została ostatecznie obalona. Do tłuczącej się o medale czwórki nie przetrwał nikt, kto wskoczył na podium turnieju olimpijskiego w Londynie - pisze Rafał Stec, dziennikarz ?Gazety Wyborczej? i Sport.pl, na swoim blogu.

• Jeśli nie oglądacie meczu, bo smażycie się na plaży, to nic straconego. Wciąż możecie trzymać rękę na pulsie i czytać naszą relację na swoich smartfonach, czy innych tabletach. Potrzebujecie do tego tylko aplikacji Sport.pl Live na smartfony z Androidem i Windows Phone oraz iPhone'y!

Wszystkie wersje aplikacji znajdziecie tu.

• Antiga mówi czego zabrakło w meczu półfinałowym.

Liga Światowa. Antiga: Zabrakło precyzji i chłodnej głowy

- Mieliśmy parę dobrych okazji w kontrataku, nie byliśmy jednak precyzyjni, a w ataku zabrakło także chłodnej głowy. Czuję, podobnie jak siatkarze, smutek, ale jutro czeka nas ważny mecz o brąz - powiedział Stephane Antiga po porażce 2:3 z Francją w półfinale Ligi Światowej. W niedzielę Polacy zagrają o trzecie miejsce z USA. Relacja na żywo od godz. 14 w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE na telefony.

• Polscy siatkarze, po wczorajszej porażce z Francją zagrają dzisiaj z USA o brązowy medal Ligi Światowej.