Multiliga, czyli relacja z 30. kolejki Ekstraklasy Z Czuba i na żywo

• środa, 29 kwietnia 2015
  • 90. min. + 2

8 meczów i 23 gole. Nieźle, działo się, podobało się nam. A przed nami jeszcze multiligi za siedem kolejek. Wiele się nie zmieniło. Legia utrzymała pozycję lidera, chociaż nie było łatwo. Lech przez chwilę był wirtualnym liderem, ale ostatecznie sezon zasadniczy zakończył na miejscu drugim. A to oznacza, że w 1. kolejce grupy mistrzowskiej oba zespoły spotkają się w Warszawie.

Nie zmieniło się też nic na pograniczu grupy mistrzowskiej i spadkowej. Awansować mogło Podbeskidzie, ale zadanie miało o tyle trudne, że grało z Lechem. Było to zadanie za trudne. Przegrali 0:2. Zaciął się też Zawisza, który przegrał trzeci kolejny mecz. Dzięki dzieleniu punktów na dwa, ma jednak dwa punkty straty do bezpiecznego miejsca.

Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy na kolejne.

JAGIELLONIA - RUCH 2:0.

• 90. min. + 3

LEGIA - POGOŃ 2:1. Pogoń jeszcze atakuje. Wrzutka w pole karne Legii, ale Rzeźniczak wyprzedza Zwolińskiego. Jeszcze piłkarze Pogoni wymieniają podania, ale w końcu Sa przejmuje piłkę i z tej okazji sędzia kończy mecz. Legia wygrywa i wygrywa też rundę zasadniczą.

• 90. min. + 4

LEGIA - POGOŃ 2:1. Szczecinianie ruszają z kontrą, która może bardzo zasmucić legionistów. Wygląda to groźnie... dopóki sami piłkarze Pogoni nie uznają, że nie ma co już nikogo dzisiaj zasmucać. Dośrodkowanie idealnie nadające się do wybicia.

PODBESKIDZIE - LECH 0:2. Strzelał Hamalainen i strzela obok. Pawłowski sam na sam i broni Zajac. Strzela Cisse i też obok. Dzieje się w końcówce meczu w Bielsku-Białej.

• 90. min. + 1

LEGIA - POGOŃ 2:1. Janota długo się nie nagrał. Chwilę po wejściu na boisko Janota wchodzi wyprostowaną nogą w nogę Furmana. Piłkarz Legii będzie chyba potrzebował zmiany, piłkarz Pogoni zostaje wyrzucony z boiska. Za Furmana wchodzi Vrdoljak.

LEGIA - POGOŃ 2:1. Piłka przypadkowo się odbija na samym początku kontry i wraca do gracza Legii. Sa może podawać do kogokolwiek, ale próbuje ładnie mijać rywali sam. Pierwszego mija... Chyba naprawdę chce dzisiaj zasłużyć na to, by przechrzcić go na "Orlando Sam".

• GOOOOOOL

89. min.

PODBESKIDZIE - LECH 0:2. Świetne podanie rezerwowego Pawłowskiego do rezerwowego Hamalainena. Fin wyszedł sam na sam i pewnie pokonał Zajaca. To 10. bramka pomocnika Kolejorza w tym sezonie. Więc, Lech już raczej wygra i spogląda ku Warszawie, gdzie wpadka Legii spowodowałaby, że lider byłby w Poznaniu.

• 84. min.

GÓRNIK Z. - ZAWISZA 2:1. Jeż! Szybka akcja Górnika, Magiera pędzi lewym skrzydłem, ładnie dośrodkowuje po ziemi na piąty metr, Nawotczyński pokazuje swój głeboki desinteressement piłką, dopada więc do niej Jeż i z bliska nie daje szans Sandomierskiemu.

• 83. min.

PODBESKIDZIE - LECH 0:1. Formella długo obserwował rozwlekłą akcję kolegów. Ta decyzja musiała w nim dojrzewać. W końcu, nie wytrzymał. Udając strzał, wykopał piłkę poza boisko.

• 82. min.

PODBESKIDZIE - LECH 0:1. Podbeskidzie robi wszystko, aby wyrównać, a potem być może wygrać. No, może nie wszystko, ale na pewno sporo. Lech zamknięty we własnym polu karnym. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, milion piłkarzy gospodarzy napiera, aby trafić do siatki, ale napierają zbyt mocno. Gostomski faulowany. Przynajmniej tak uznał sędzia.

• 80. min.

LEGIA - POGOŃ 2:1. Kapitalna okazja dla Legii. Sa po świetnym podaniu wyszedł sam na sam z Janukiewiczem, ale uderzył prosto w bramkarza. Napisalibyśmy, że mogło być 3:1, ale nie chcemy kłamać. Bo nie "mogło" tylko "powinno".

• 78. min.

LEGIA - POGOŃ 2:1. Legia nie zwalnia tempa. Rzut wolny w niedalekiej odległości bramki Janukiewicza. Furman ma dzisiaj dobrze ułożoną stopę. Uderzył, piłka zmierzała tuż przy słupku, bramkarz na posterunku.

• 77. min.

GÓRNIK Ł. - PIAST 1:2. Piast wciąż naciera. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, Wilczek uderza z woleja, ale tuż nad bramką. Zaraz potem Piast wyprowadza kolejny atak, choć tym razem jest to raczej atak na obrońców Górnika, niż na jego bramkę.

• 76. min.

PODBESKIDZIE - LECH 0:1. Do gości dociera w końcu wiadomość, że to na nich teraz skierowane są główne kamery i gracze Lecha znienacka rzucają się do mocnego pressingu. Wygląda to świetnie, ale pewnie skończy się, gdy za chwilę przeniesiemy się na inny stadion.

• 73. min.

KORONA - LECHIA 3:2. Lechia była bliska wyrównania. Cerniauskas sfaulował tuż przed polem karnym, za co dostał żółtą kartkę. Mila rozegrał rzut wolny z Vranjesem, ten drugi potężnie uderzył, a Korona miała szczęście, że uderzenie zostało zablokowane.

• 71. min.

KORONA - LECHIA 3:2. Porcellis! Dośrodkowanie z lewego skrzydła, Porcellis wyprzedza Wawrzyniaka, zastawia się i z bliska strzela trzecią bramkę dla Korony. Piłkarze Lechii twierdzą, że był spalony. Nie było, gdyż Wawrzyniak.

• GOOOOOOL

70. min.

CRACOVIA - GKS 2:1. Bramkarz gości sparował pierwsze uderzenie przed siebie. A że przed nim był tylko jeden obrońca i jeden atakujący, a piłka potoczyła się właśnie do tego atakującego... Rakels spokojnie dobił.

• 70. min.

I o to tabela po bramce Legii:

• 69. min.

LEGIA - POGOŃ 2:1. Lewczuk! Legia znów jest liderem. Rzut wolny dla Legii z boku pola karnego. Dośrodkowanie Furmana, Lewczuk wychodzi za obrońców i z bliska głową nie daje szans bramkarzowi. Pewnym problemem jest to, że obrońca Legii był chyba na spalonym.

• 68. min.

JAGIELLONIA - RUCH 2:0. I Ruch mógł od razu zdobyć kontaktową bramkę. Idealne podanie Starzyńskiego, Visnakovs wyszedł sam na sam, miał mnóstwo czasu, zastanowił się i postanowił strzelić nad bramką.

• 64. min.

PODBESKIDZIE - LECH 0:1. Czas oczekiwania na wykonanie tego rzutu wolnego przez gospodarzy był odwrotnie proporcjonalny do jego jakości. Potem piłka zachowywała się trochę jak we fliperze, ale w końcu Chmiel uderzył ją poza boisko.

• GOOOOOOL

63. min.

GÓRNIK Ł. - PIAST 1:2. Znowu Wilczek! Nikitović stracił piłkę w środku pola, przejął ją Szeliga. Podprowadził kilkanaście metrów, podał w pole karne do wychodzącego Wilczka, który nie zastanawiał się i puścił piłkę obok bramkarza.

• 60. min.

JAGIELLONIA - RUCH 1:0. Ruch atakuje, Jagiellonia się broni. Dośrodkowanie w w pole karne gospodarzy, ale obrońcy spokojnie wybijają. Ruch wykonuje rzut rożny, ale równie dobrze mógłby go nie wykonywać. Chwilę później mamy jeszcze jedną wrzutkę w pole karne Jagiellonii, ale równie dobrze Ruch mógłby wykonać rzut rożny.

• 56. min.

PODBESKIDZIE - LECH 0:1. Groźne pod bramką Lecha. Dośrodkowanie z rzutu wolnego Iwańskiego, najwyżej do piłki wyskoczył Konieczny, uderzył lobując Gostomskiego, ale piłka zatrzymała się na poprzeczce.

• 55. min.

ŚLĄSK - WISŁA 0:0. Zamieszanie pod bramką Śląska. Dudka uderza zza pola karnego, Pawełek odbija piłkę przed siebie, ale nic z tego nie wynika, bo żaden z piłkarzy Wisły nie potrafi dobić. Ale dziwnym nie jest, chwilę wcześniej Stilić kapitalnie podał do Burligi, a ten z kilku metrów posłał piłkę na orbitę geostacjonarną.

• 54. min.

LEGIA - POGOŃ 1:1. Błąd w ataku, groźna kontra Legii. Na połowie gości jest czterech obrońców i dwóch legionistów. Guilherme dobrze podaje, Sa przejmuje, wpada w pole karne, uderza lekką, odchodzącą piłkę na dalszy słupek... a ta mija bramkę.

• 52. min.

LEGIA - POGOŃ 1:1. Legia rzuciła się do ataku. Widać, że zależy im na liderowaniu. Żyro próbował prostopadle podać do Sa, Portugalczyk wyszedłby sam na sam gdyby podanie Żyry było chociaż trochę lepsze niż beznadziejne. Nie było. Zakończyło się na obrońcy.

• GOOOOOOL

50. min.

LEGIA - POGOŃ 1:1. Żyro dobiega już do linii końcowej, wrzuca w pole karne, jeden ze szczecinian wybija głową prosto pod nogi rywala... a Guilherme, który chwilę wcześniej piłki nie dosięgnął, tym razem trafił. Z paru metrów, do siatki.

• 49. min.

Tabela wygląda tak.

• 47. min.

PODBESKIDZIE - LECH 0:0. W Lechu w przerwie dwie zmiany, schodzą Keita i Djoum, wchodzą Hamalainen i Pawłowski. Lech zaczyna drugą połowę od... Dramaturgia sugerowałaby, żeby zaczął od huraganowych ataków. Ale Lech wie, że należy spieszyć się powoli. I tak się spieszy.

Gramy.

• PRZERWA

W tabeli bez (większych) zmian.

• PRZERWA

Także tak.

• PRZERWA

Miłośnicy bramek nie mogą nie być zadowoleni, ale gdy obserwuje się osiem meczów naraz to naprawdę trzeba mieć pecha, żeby nie obejrzeć wielu goli. W pierwszej połowie multiligi padło ich w sumie dziesięć. Oby czekało nas co najmniej drugie tyle. Jest jeszcze po co strzelać. Między innymi Legia musi gonić wygrywającą z nią, nomen omen, Pogoń, Lech też nie prowadzi. Zobaczymy po przerwie.

• 45. min. + 1

LEGIA - POGOŃ 0:1. Rzut rożny dla Legii. Dośrodkowanie na piąty metr, Janukiewicz piąstkuje i w tym momencie sędzia kończy pierwszą połowę.

LEGIA - POGOŃ 0:1. Dośrodkowanie w pole karne, piłka zmierza wprost na stojącego przy bramkarzu Rogalskiego i... prawdopodobnie zatrzymuje się na jego ręce. A tuż za nią była bramka... Bez powtórki niczego nie stwierdzimy, ale to rzeczywiście mógł być rzut karny. No, tyle że nie jest.

• GOOOOOOL

44. min.

CRACOVIA - GKS 0:1. Bełchatów chce się odbić od dna. Może im to wyjść, głównie za sprawą Olszara. Napastnik GKS-u dostał piłkę 35 metrów od bramki, jako że nie słynie z tego, że potrafi strzelać gole, to mógł w samotności podbiec kilka metrów i potraktować rywali farfoclem, z 2 metrów, który wtoczył się obok zaskoczonego Pilarza.

• 43. min.

LEGIA - POGOŃ 0:1. Akcja Legii zmienia się w akcję Pogoni. Kamess udarza zza pola karnego, ale zostaje zablokowany. Kontra Legii, dalekie podanie Guilherme do Kucharczyka, który zostaje sfaulowany z boku pola karnego. Dośrodkowanie Brzyskiego, zamieszanie, strzał z bliska, ale zostaje zablokowany. Zdaniem piłkarzy Legii, ręką. Dają temu wyraz wygrażając sędziemu. Rękami.

• 42. min.

PODBESKIDZIE - LECH 0:0. Tu także mamy pierwsze ofiary. Zderzenie dwóch graczy pozwala reszcie spokojnie napić się z bidonów, a Maciejowi Skorży niespokojnie potłumaczyć swoim podopiecznym, co jest jego zdaniem nie tak i co zrobić, żeby dłużej tak nie było.

• 39. min.

ŚLĄSK - WISŁA 0:0. Guerrier mógł strzelić szóstego gola w piątym meczu. Jeszcze nie teraz w każdym razie. Stilić zagrał na lewe skrzydło do Barrientosa, ten dośrodkował, Guerrier złożył się do strzału głową, nawet uderzył, ale uderzył w ziemię. Piłka od ziemi się odbiła i przeleciała nad bramką. Czyli to było mocne uderzenie.

• 36. min.

LEGIA - POGOŃ 0:1. Legia wciąż naciera, ale wciąż najlepszą jej okazją jest zmarnowana szansa Żyry. Od tego czasu Legia powymieniała sobie podania przed polem karnym pogoni, podośrodkowywała sobie w pole karne Pogoni oraz uderzyła głową Michała Żyry w głowę Matrasa. Wciąż piłkarze Legii nie wydają się przejęci tym, że przegrywają.

• 35. min.

PODBESKIDZIE - LECH. 0:0. Tu nakładka, tam nurkowanie, gdzieniegdzie zagranie ręką i jakoś zmierzamy od akcji do akcji. Po rzucie wolnym mieliśmy właśnie chyba najlepszą okazję dla gospodarzy, ale bramkarz złapał uderzoną głową piłkę.

• 31. min.

KORONA - LECHIA 2:2. Bramkarz Lechii Bąk wyszedł daleko przed pole karne i wślizgiem potraktował Luisa Carlosa. Sędzia natychmiast golkipera lechistów potraktował żółtą kartką. Do rzutu wolnego podszedł Golański, dośrodkował całkiem przyjemnie, ale jeszcze przyjemniej piłkę wypiąstkował wspomniany wyżej Bąk.

• 29. min.

GÓRNIK Ł. - PIAST 1:1. Wilczek! Tego gola nie byłoby, gdyby nie Cernych. Zawodnik Górnika wybijał tak sprytnie, że idealnie wyłożył piłkę Hanzelowi. Ten świetnie dośrodkowuje z prawego skrzydła, Wilczek wyprzedza obrońców i z bliska głową pakuje piłkę do bramki.

• GOOOOOOL

27. min.

JAGIELLONIA - RUCH 1:0. Mackiewicz długo biegnie z piłką lewą stroną. W końcu podaje. Piłka przecina pole karne. Jeden z kolegów nie sięga, obrońcy też nie. Sięga zamykający akcję Frankowski. Ale ledwo, ledwo. Piłka odbija się od słupka i wpada do bramki.

• 25. min.

GÓRNIK Ł. - PIAST 0:0. Jak do tej pory mieliśmy tu tylko jeden strzał. I to niecelny, więc szybko przenosimy się patrzeć na mecz...

CRACOVIA - GKS 0:0. Tu tez nie ma strzałów. Nuda, nic się nie dzieje.

• 25. min.

KORONA - LECHIA 2:2. Wydaje się to nieprawdopodobne, ale w tym wejściu w Kielcach znowu nie padła żadna bramka. To już klątwa?

• 23. min.

KORONA - LECHIA 2:2. Wracamy do Kielc, ale tym razem bez bramki. Niespodzianka, co? Golański najpierw dośrodkował z rzutu rożnego i podał pierwszego obrońcy drużyny przeciwnej. Owy obrońca natychmiast oddał piłkę Golańskiemu, aby ten mógł ponowić próbę dośrodkowania. Ponowił, ale znowu podał do obrońcy. Obrońca najwyraźniej nie zna przysłowia, że "do trzech razy sztuka", bo Golańskiemu piłki już nie oddał.

• 20. min.

LEGIA - POGOŃ 0:1. Furman fauluje rywala tuż przed polem karnym. Murawski podchodzi do rzutu wolnego, po czym wykopuje piłkę daleko w trybuny. A chwilę wcześniej rzut wolny miała Legia. Obyło się bez kopania w trybuny, ale także bez gola.

• 16. min.

LEGIA - POGOŃ 0:1. Legia niemrawa. Legia słaba. Legia chce stracić lidera. Teraz udało im się przedostać pod pole karne Pogoni, ale zrobili to w nieprzepisowy sposób. Mianowicie taki, że po podaniu Brozia na spalonym był Żyro. Nie przejął się zbytnio.

• 15. min.

KORONA - LECHIA 2:1. Kapo długo się nie cieszył z najładniejszej akcji w tym meczu. Prześliczna akcja Nazario z Friesenbichlerem, w której serią szybkich podań kompletnie rozklepali obronę Korony. Friesenbichler kończy świetnym wolejem.

• GOOOOOOL

13. min.

KORONA - LECHIA 2:0. Kolejny kapitalny gol! Kiełb mija trzech rywali, akcję świetnie kontynuuje Kapo, który znakomicie podaje w pole karne do Carlosa, a ten wkręca w ziemię ostatniego rywala i uderza z czuba!

• 12. min.

PODBESKDZIDZIE - LECH 0:0. Tym razem zaatakował Lech. Tym razem strzelał Sadajew. Było groźnie, piłka minęła o kilkanaście centymetrów minęła poprzeczkę. Legia nadal nie jest dogoniona.

• 9. min.

ŚLĄSK - WISŁA 0:0. Marco Paixao zdążył już zmarnować dobrą okazję, po tym, jak Buchalik odbił przed siebie piłkę po strzale Picha. Wisłą zdążyła zmarnować okazję na dobrą okazję po tym, jak Boguski rozpędził się, ale zgubił piłkę zanim dotarł do pola karnego.

• GOOOOOOL

7. min.

KORONA - LECHIA 1:0. Akcja lewym skrzydłem. Kapo dostaje krótkie podanie, ma już bardzo ostry kąt, ale... zamiast wrzucać, strzela. A przynajmniej tak mu wychodzi. Piłka leci przepięknym torem i wpada w przeciwległe okienko.

• 6. min.

PODBESKDZIDZIE - LECH 0:0. Lech dowiedział się o prowadzeniu Pogoni z Legią i z radości prawie stracił bramkę. Kontra Podbeskidzia, Chmiel wyszedł sam na sam, ale uderzył w boczną siatkę.

• 1. min.

Gramy. Wszędzie.

• Co nas dzisiaj czeka? Na boisko wybiegną następujące pary:

Cracovia - GKS, Górnik - Piast, Śląsk - Wisła, Górnik - Zawisza, Korona - Lechia, Legia - Pogoń, Podbeskidzie - Lech i Jagiellonia - Ruch.

O co walczą? No więc tak. Legia i Lech o 1. miejsce. Ważne miejsce, bo ten, kto będzie pierwszy, w w rundzie finałowej podejmie wicelidera na własnym stadionie. Na razie bliższa tego jest Legia, która ma nad Lechem 2 pkt przewagi.

Walczą też o czołową "8". Ważne to, bo ci, którzy się w niej znajdą, na pewno z ligi nie spadną. Siedem zespołów jest już pewnych gry w grupie spadkowej. A Podbeskidzie będzie walczyć o wskoczenie do grupy mistrzowskiej. Jeśli wskoczą, to ktoś wyskoczy. Wyskoczenie grozi Górnikowi, Lechii i Pogoni. Czołowa piątka już na pewno zagra o mistrza.

Tabela wygląda tak:

• Macie inne zajęcia niż śledzenie wszystkich meczów ekstraklasy na raz? Oglądacie mecz tylko swojej ulubionej drużyny? Spokojnie, spokojnie. Jest szansa, że niczego nie stracicie. A wystarczy ściągnąć na telefon naszą aplikację Sport.pl Live. A tam będziemy my i cała ukochana ekstraklasa.

Wszystkie wersje aplikacji ściągniecie stąd.

• Dzisiaj będziemy świadkami ostatniej kolejki ekstraklasy, a mimo wszystko to nie będzie ostatnia kolejka. To duży pozytyw reformy ligi. Coś się kończy, emocjonujemy się multiligą, słyszymy biiim i cieszymy się, że jest gol, a potem i tak jeszcze przez siedem kolejek będziemy mogli śledzić naszych asów. A te asy są nasze, więc są najlepsze. Dzisiaj na pewno nie będzie nudno, obiecujemy co najmniej kilkanaście goli. W ciągu 90. minut. Fajnie, nie?