Real Madryt - Schalke Gelsenkirchen, czyli 1/8 finału Ligi Mistrzów Z Czuba i na żywo

• wtorek, 10 marca 2015
  • KONIEC

Co to był za mecz! Wydawało się, że po pierwszym meczu, wygranym przez Real 2:0 w Gelsenkirchen, dzisiejsze spotkanie to tylko formalność. Ale tak nie było. Schalke było lepsze. Schalke prowadziło 1:0 i 2:1. Potem przegrywało, ale pod koniec meczu znowu zrobiło się 4:3 dla nich. Do awansu brakowało im jednej bramki i atakowali dalej. Świetne strzały Sane i Howedesa, ale jeszcze lepsze interwencje Casillasa. Królewskim udało się dowieźć awans, ale pożegnały ich gwizdy kibiców. Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy na relacje środowe, czyli pojedynki Chelsea z PSG i Bayernu z Szachtarem.

• 90. min. + 4

Koniec meczu! Ależ były emocje!

• 90. min. + 3

Neustadter ukarany żółtą kartką.

• 90. min. + 2

Dośrodkowanie Fuchsa z rzutu rożnego i Casillas pewnie łapie. Real chyba wytrzyma

Schalke nadal naciska swoich rywali. Meyer wrzucał piłkę w pole karne, ale Marcelo najwyżej skoczył do piłki i wybił ją na rzut rożny.

• 90. min. + 1

Sędzia doliczył tylko trzy minuty. A więc zostały tylko dwie.

Atakuje Schalke! Huntelaar zgrał piłkę głową, a Hoewedes uderzył przy samym słupku. Dobrze ustawiony był Casillas, który pewnie złapał piłkę.

• 88. min.

Wyrzut z autu w pole karne Realu, Casillas przedziera się przez gąszcz rywali i skutecznie piąstkuje. Po chwili znowu atakuje Schalke, Sane w pole karne do nikogo, ale nieporozumienie Marcelo z Casillasem i zrobiło się groźnie, bo nadbiegał Huntelaar. Ale ostatecznie bramkarz Królewskich chwyta piłkę.

• 87. min.

Kolejna szansa Schalke! Sane ograł rywala i uderzył zza pola karnego. Casillas z trudem to obronił.

• 86. min.

Gwizdy na stadionie Realu. A wszystko dlatego, że Casillas gra na czas.

• 84. min.

Sane pociągnął akcję swojego zespołu. Jeden z zawodników Realu tak niefortunnie wybijał mu piłkę spod nóg, że wyszło tego podanie na wolne pole do Huntelaara. Holender uderzył z 16. metrów, piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki! Bezradny był Casillas.

• GOOOOOOL

84. min.

3:4! Huntelaar!

• 83. min.

Isco przy lewym narożniku pola karnego, zejście do środka, uderzenie lewą nogą, piłka podkręcona zakręca się ku bramce, ale nie zdążyła. Ostatecznie strzał okazał się niecelnym. Ale ładnym.

• 82. min.

Ostatnia zmiana w zespole Realu. Boisko opuścił Arbeloa, a w jego miejsce wszedł Nacho.

• 81. min.

Zmiana w Schalke. Schodzi Barnetta, wchodzi Uchida

• 79. min.

Meyer zagrał prostopadle w stronę bramki realu, ale obrońcy przecięli to podanie. Do piłki dopadł jeszcze Fuchs i uderzył zza pola karnego. Piłka mu dzisiaj "siedzi", ale tym razem kopnął wprost w Casillasa.

• 77. min.

Ładna wymiana podań piłkarzy Schalke. W końcu znaleźli się w polu karnym, Sane przytomnie wycofał do Meyera, ale do niego szybko dobiegli rywale i strzał nie był zbyt precyzyjny.

• 75. min.

Kolejny raz Marcelo podłączył się do ofensywnej akcji swojego zespołu. Zebrał za to oklaski od publiczności na Santiago Bernabeu. Wycofał do Benzemy przed pole karne, ale akcję przerwali obrońcy Schalke.

• 73. min.

Jeszcze jedna próba Bale'a, tym razem z dystansu, ale prosto w bramkarza.

• 72. min.

Meyer rozpoczął kolejną akcję swojego zespołu. Po chwili piłkę dostał Neustadter, który zdecydował się na strzał zza pola karnego. Obok słupka.

• 70. min.

Ronaldo w polu karnym, podanie do Isco, ten jeszcze bardziej przed pole karne do Kroosa, uderzenie z pierwszej piłki bardzo mocne, ale Wellenreuther bardzo dobrze broni. Rzut rożny, po którym Bale uderzył bardzo niecelnie.

• 69. min.

Bale wypuścił sobie piłkę na prawej flance i zdawało się, że za chwile wpadnie w pole karne, ale przegrał pojedynek z obrońcą Schalke. Domagał się jeszcze odgwizdania na nim faulu, ale sędzia był innego zdania.

• 67. min.

Arbeloa dośrodkował z prawej strony, piłka trafiła do Isco, który sprytnie zrobił zwód w lewą stronę, zgubił obrońców, próbował podać do środka, ale Howedes przechwytuje to zagranie.

• 65. min.

To powinna być bramka. Arbeloa wyszedł do prostopadłego podania i miał przed sobą tylko bramkarza Schalke, ale przegrał ten pojedynek.

• 64. min.

Ronaldo przed polem karnym tyłem do bramki. Po sekundzie Ronaldo oszukał trzech obrońców i znalazł się przodem do bramki. Uderzenie jednak za lekkie, aby pokonać bramkarza.

• 62. min.

Zamieszanie w polu karnym Realu. Barnetta ostro centrował pod bramkę Casillasa, a tam piłka odbiła się od Modricia i minimalnie minęła słupek bramki.

• 60. min.

Szalony mecz na chwilę się uspokoił. Ale tutaj zdarzyć może się wszystko. Dwa gole dla Schalke? Możliwe. Jeszcze pięć goli Ronaldo? Też. Dzieje się.

• 58. min.

Trzy roszady w składach. W Schalke z murawy zszedł Hoeger, a zmienił go Goretzka. Ancelotti zdjął z boiska Coentrao i Khedirę, a desygnował do gry Marcelo i Modricia.

• 57. min.

Sane dostał piłkę przed polem karnym. Delikatny zwód w lewą stronę i precyzyjne uderzenie w okienko. Casillas nawet się nie ruszył.

• GOOOOOOL

57. min.

Gol! Remis! Sane!

• 56. min.

Schalke się nie poddaje, Huntelaar dostaje piłkę w polu karnym, ale z odsieczą przybiega Pepe i wybija na rzut rożny. Dośrodkowanie Fuchsa i Casillas piąstkuje z dużymi kłopotami.

• 54. min.

Coentrao zatrzymał kontrę Schalke faulem i obejrzał za to żółtą kartkę.

• 52. min.

Benzema przed polem karny podaje do Coentrao, ten oddaje do Francuza, który schodzi do środka, mija bramkarza, mija Nastasicia, przebiega wzdłuż bramki i w końcu strzela do pustej bramki.

• GOOOOOOL

52. min.

Gol! 2:3! Benzema!

• 51. min.

Real ruszył z kontratakiem i zapowiadało się groźnie. Benzema jednak wszystko popsuł, bo zagrał za plecy Bale'a.

• 49. min.

Kontra Realu, Isco do Ronaldo, ten oddaje do Isco, uderzenie z 17 metrów, blok i rzut rożny. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, bramkarz łapie piłkę, po chwili wypuszcza, ale był faulowany.

• 48. min.

Hoewedes nadepnął stopę Ronaldo i Portugalczyk cierpi na murawie. Obyło się bez pomocy medycznej.

• 47. min.

Znowu dośrodkowanie Fuchsa z lewej strony, piłka przeleciała na przeciwległy kraniec pola karnego, trafiła do Barnetty, który przyjął i uderzył. Casillas nie miał problemu z obroną strzału.

Zaczęli drugą połowę!

• PRZERWA

Radosny futbol na Bernabeu. Niemcom chyba trochę brakuje koncentracji, bo dwukrotnie tracili bramkę chwilę po tym gdy sami pokonali bramkarza rywali. Obrońcy Realu rozgrywają dziś bardzo słabe spotkanie, więc możliwe, że zawodnicy Schalke będą mieli jeszcze jakieś szanse na pokonanie Casillasa. Fanów Realu cieszyć mogą dwie bramki Ronaldo. W każdym zachowaniu Portugalczyka widać mnóstwo emocji przez co złapał też żółtą kartkę za brzydki faul.

• 45. min. + 1

Koniec pierwszej połowy.

• 45. min.

Znów błyskawiczna odpowiedź Realu! Coentrao dośrodkował w pole karne Schalke, a Matip zgubił Ronaldo. Portugalczyk wyskoczył do piłki i znów strzałem głową pokonał bramkarza.

• GOOOOOOL

45. min.

2:2! Ronaldo!

• 44. min.

I teraz zaatakował wściekły Real. Ronaldo ładnie minął obrońcę w polu karnym, podał do Khediry, który kolejnego obrońcę minął w ten sam sposób i uderzył w kierunku długiego rogu. Wellenreuther jednak świetnie broni.

• 40. min.

Fuch strzelił mocno na bramkę Realu, a Casillas wypluł przed siebie piłkę. Nie zaasekurowali go obrońcy i do piłki pierwszy dopadł Huntelaar, który z kilku metrów wpakował piłkę do pustej bramki.

• GOOOOOOL

40. min.

1:2! Huntelaar!

• 40. min.

Schalke znowu tłamsi Real. Długie podanie przed pole karne, zgranie główką do Huntelaara, który uderza z woleja i trafia w poprzeczkę!

• 39. min.

Ależ błąd popełnił Varane! Wybił piłkę wprost pod nogi Huntelaara, ale Casillas obronił swój zespół przed utratą gola.

• 38. min.

Długi rajd Varane'a lewym skrzydłem. Dosyć niespodziewane, jak na środkowego obrońcę. No, ale biegł. No i skończyło się przewidywalnie. Idealnym podaniem do Nastasicia.

• 36. min.

Szybka akcja trójki Benzema-Isco-Ronaldo. Portugalczykowi jednak nie wyszedł strzał i grę wznowi bramkarz Schalke.

• 35. min.

Benzema podał przed pole karne do Bale'a, ten szybko się obrócił, zgubił obrońcę i uderzył lewą nogą. Wellenreuther jednak bez problemu broni.

• 34. min.

Ronaldo przedzierał się prawą stroną, ale za pierwszym razem piłkę odebrał mu Meyer, a za drugim jego dośrodkowanie zostało zablokowane.

• 32. min.

Fuchs dośrodkował z rzutu rożnego. Piłka leciała bardzo ładnie, ale Casillas wypiąstkował. Piłka trafiła do Barnetty, uderzenie potężne z 30 metrów, ale też potężnie niecelnie.

• 31. min.

Ronaldo brzydko zaatakował wślizgiem Hoegera i sędzia ukarał go za to zagranie żółtą kartką.

• 30. min.

Ależ dzisiaj są wszyscy oryginalni. Czekamy na Bazyleę jeszcze:

• 29. min.

Pierwsza zmiana w meczu. Z boiska zszedł Maxim Choupo-Moting, a zmienił go Salif Sane.

• 27. min.

I Real zaczyna atakować. Długie podanie do Bale'a, wyszedłby sam na sam, ale nie wyszedł. A nie wyszedł, bo był spalony. I zauważył to sędzia.

• 25. min.

Bardzo szybka odpowiedź Realu Madryt. Kroos dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, a w polu karnym świetnie odnalazł się Ronaldo. Portugalczyk strzałem głową pokonał bramkarza Schalke.

• GOOOOOOL

25. min.

1:1! Ronaldo!

• 22. min.

I znowu groźnie pod bramką Realu. Zagranie z prawej strony,trochę pinballa i piłka trafia przed pole karne do Meyera, który uderza mocno i z pierwszej piłki, ale w ostatniej chwili zostaje zablokowany.

• 20. min.

Meyer zainicjował akcję swojego zespołu. Barnetta dostał piłkę na prawym skrzydle i dośrodkował płasko w pole karne. Żaden z obrońców Realu piłki nie wybił, a Fuchs kopnął przy słupku. Piłka odbiła się od rąk Casillasa i wpadła do bramki.

• GOOOOOOL

20. min.

0:1! Fuchs!

• 18. min.

Z teki zaskoczonego statystyka. Posiadanie piłki 27%25 do 73%25. Dla Schalke. Z Realem. W Madrycie. Dziwy.

• 18. min.

Meyer przejął piłkę w środku boiska i popędził na bramkę Realu. Nie kombinował za dużo i przed polem karnym złożył się do strzału lewą nogą. Fatalnie jednak przestrzelił.

• 16. min.

Coentrao dobrze minął dwóch rywali, ale wszystko po to, aby niecelnie podać. Czyli niepotrzebnie marnował swój czas. No i Schalke znowu w ataku pozycyjnym. Przeciwko Realowi. W Madrycie. Dziwy.

• 15. min.

Kolejna składna akcja Schalke, ale zabrakło ostatniego podania. Barnetta zagrywał w pole karne, gdzie wbiegał Huntelaar, ale akcję przerwali obrońcy Realu.

• 13. min.

Schalke ma na razie minimalną przewagę, a Ronaldo nie najlepiej zaczął dzisiejszy mecz. Oto jego celne podania:

• 12. min.

Co za akcja Schalke! Piłka w pole karne, Choupo-Moting wycofał piętą do tyłu, ale Hoeger trafił w bramkarza. Bramki i tak by nie było bo Choupo-Moting w momencie podania był na spalonym.

• 10. min.

Barnetta biegł lewym skrzydłem, zbytnio nikt mu nie przeszkadzał, więc biegł, biegł i biegł. Dobiegł do pola karnego i podał ładnie do Choupo-Motinga. Uderzenie z pierwszej piłki, ale wyjątkowo niecelne. Szkoda, byłyby emocje.

• 8. min.

Bale dostał piłkę na prawą flankę od Ronaldo. Zdołał ją opanować przy linii bocznej i błyskawicznie zagrywał w pole karne Schalke. Nastasić dobrze się ustawił i wybił piłkę.

• 6. min.

Ładny drybling Isco, minął dwóch rywali, podał w polu karnym do Benzemy, który jeszcze ładniej minął jednego z obrońców, potem próbował zgrać do środka, ale podanie zablokowane i mamy rzut rożny. Rzut rożny, po którym piłkę złapał Wellenreuther.

• 5. min.

Coentrao przedarł się przez obronę rywali lewą flanką i dograł w pole karne Niemców. Tam jednak obrońcy nie pozwolili na oddanie strzału i wybili piłkę z dala od własnego pola karnego.

• 3. min.

Przy piłce non stop Real. A nie, jednak nie. Meyer przejął piłkę. Pognał ku bramce. Tam w środku pola karnego sam Huntelaar sobie stał i powinno pójść tam dośrodkowanie. Nie poszło. Trafiło do Casillasa.

• 2. min.

Zawodnicy Schalke przedarli się pod pole karne Realu, ale tam Kroos świetnie przejął futbolówkę i ruszył z kontrą swojego zespołu. Podał na prawo do Bale'a, a ten odegrał do środka do Isco. Młody Hiszpan zagrywał piętką w pole karne, ale niecelnie.

• 1. min.

Gramy!

• Real gra dzisiaj nie tylko o awans, ale też o przedłużenie całkiem dla siebie przyjemnej passy:

Real Madryt - Schalke 04. Królewscy bliscy pobicia rekordu Ligi Mistrzów

Real Madryt może zostać pierwszym klubem w historii Ligi Mistrzów, który wygra 11 kolejnych spotkań. Wystarczy, że we wtorek na Santiago Bernabeu pokona Schalke 04.

• Który król będzie dzisiaj górą?

• Inne plany na wtorkowy wieczór niż oglądanie meczu Realu z Schalke? A może chcecie w tym czasie emocjonować się meczem Porto z Bazyleą? Nic nie szkodzi. Z nami nie zginiecie. A konkretnie nie zginiecie dzięki aplikacji Sport.pl Live, która jest dostępna na smartfony z Androidem i Windows Phone, a także na iPhone'y.

Wszystkie wersje aplikacji ściągniecie stąd.

• Pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem 2:0 Realu. A grali w Gelsenkirchen. To chyba przesądza rywalizację. Ale to zawsze Liga Mistrzów. To zawsze triumfator Ligi Mistrzów z poprzedniego sezonu. To zawsze drużyna, która najwięcej razy wygrała Ligę Mistrzów (10). To zawsze Real Madryt. A więc śledzić warto. Bo to ładny mecz powinien być.