Arsenal - Monaco, czyli 1/8 finału Ligi Mistrzów Z Czuba i na żywo

• środa, 25 lutego 2015
  • KONIEC

Po pierwszej połowie spotkania narzekaliśmy na zbyt małą dawkę emocji, ale oglądając druga część meczu nie mogliśmy narzekać. Chamberlain wlał w serca swoich kibiców nadzieję strzelając bramkę kontaktową (1:2), ale tylko małą chwilę trwała ich radość. Ferreira-Carrasco popędził przez pół boiska z kontratakiem i zdołał pokonać Ospinę. Arsenal będzie musiał natrudzić się w rewanżu jeśli marzy o awansie do kolejnej fazy rozgrywek.

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na kolejne.

• KONIEC MECZU

90. min. + 4

Wkrótce po wznowieniu gry sędzia kończy spotkanie. Monako wygrywa w Londynie 3:1!

• 90. min. + 4

Podręcznikowy kontratak Monaco. Ferreira-Carrasco dostał prostopadłe podanie ze środka boiska i popędził ile sił na bramkę rywali. Wpadł w pole karne i uderzył na bramkę Arsenalu. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki.

• GOOOOOOL

1:3! Ferreira-Carrasco!

• 90. min. + 3

Rosicky faulował, rzut wolny dla Monako, przy piłce Cassasco, kąt jest wymarzony, odległość też niczego, Carrasco uderza jednak lekko ponad murem i Ospina nie ma problemów z tym strzałem.

• 90. min. + 2

Joao Moutinho ukarany żółtą kartką.

Dwa rzuty rożne pod rząd stworzyły wreszcie tyle potrzebnego zamieszania żeby piłka mogła trafić do Oxlade-Chamerlana i dać Arsenalogi bramkę kontaktową.

• GOOOOOOL

90. min.

2:1! Oxlade-Chamberlain!

• 89. min.

Monaco znów wyprowadziło groźną kontrę. prawą stroną przez pół boiska popędził Ferreira-Carrasco i sam zdecydował się na strzał, ale prosto w ręce bramkarza.

• 88. min.

Arsenal sięgnął po stare, sprawdzone piłkarskie środki - brutalne przejęcia, szybkie kontry i długie podania, tyle, że nie za bardzo sprawdziły się one w tym przypadku. Piłka z dalekiego podania dotarła do Subasicia.

• 87. min.

Oezil został ukarany żółtą kartką.

• 85. min.

Tym razem to Arsenal, po uporczywych i nieco przyczajonych atakach Monako miał okazję do kontry, ale był tak zdezorientowany, że postanowił przeprowadzić ją spacerkiem, bardzo prawą stroną i raczej w kierunku narożnika, niż bramki, na co Monako odpowiedziało swoją rekontrą, dużo szybszą, ale równie niekonkluzywną.

• 84. min.

Zmiana w ekipie Monaco. Z boiska schodzi Anthony Martial, a na boisku melduje się Bernardo Silva.

• 82. min.

Rzut rożny dla Arsenalu, Oezil wrzuca, Kościelny przedłuża, Sanchez strzela, wydawało się, że już, że tym razem, ale nie, nie już i nie ty,m razem - piłka obok słupka.

• 81. min.

Ostatniej zmiany dokonuje Wenger. Rosicky wchodzi za Cazorlę. Zmiana też w Monaco. Boisko opuścił Dirar, a w jego miejsce wszedł Kurzawa.

• 80. min.

Cazorla za wszelką cenę chce umieścić piłkę w polu karnym Monako i za wszelką cenę chce to zrobić środkiem i między nogami obrońców. Jego podziwu godna ambicja kończy się kontrą gości.

• 79. min.

Ależ nabrali luzu w grze zawodnicy Monaco, którzy pozwalają sobie na trochę finezji przy zagraniach. Kółeczko, piętka, oby to się nie zemściło.

• 77. min.

Ataki Arsenalu coraz bardziej bez wiary i przekonania, kontry Monako coraz bardziej swobodne, a jego poczynania w polu karnym - bez krycia. Martial strzela z dystansu, Ospian broni.

• 75. min.

Z boiska schodzi strzelec drugiej bramki dla Monaco - Berbatov. Zastępuje go Yannick Ferreira-Carrasco.

• 73. min.

Po zawiłym ataku Arsenalu znów szybka kontra Monako, tym razem jednak Bellerin powstrzymuje Martiala. Za cenę żółtej kartki.

• 72. min.

Arsenal wziął się do odrabiania strat, ale naraża się tym samym na jakiś kontratak w wykonaniu gości. Oxlade-Chamberlain rozpędził się na lewym skrzydle, ale jego dośrodkowanie zatrzymał obrońca Monaco.

• 70. min.

Subasić wyrwał z bramki jak po ogień i słusznie, choć nie o ogień chodziło, a o piłkę - Arsenal frustruje się coraz bardziej nie potrafiąc pokonać ani obrony, ani bramkarza Monako. A potem naprawdę niewiarygodna strata pod własnym polem karnym i tylko przytomność Mertesackera ratuje gospodarzy przed stratą trzeciej bramki.

• 68. min.

Kolejna zmiana w ekipie Arsenalu. Z boiska schodzi Coquelin, a zmienia go Oxlade-Chamberlain.

• 66. min.

Bardzo rozpaczliwe zachowanie Arsenalu w obronie skończyło się odbiciem piłki wprost pod nogi piłkarzy Monako, którzy byli tym na tyle zaskoczeni, że nie zdołali skorzystać z okazji.

• 64. min.

Kolejna groźna kontra Monaco. Tym razem jednak Berbatov przegrał pojedynek z obrońcą Arsenalu. Mertesacker ładnie się zastawił i wycofał piłkę do własnego bramkarza. Odpowiedź Arsenalu powinna zakończyć się bramką. Walcott dostał piłkę w pole karne, ale przegrał pojedynek z bramkarzem.

• 62. min.

Coutinho najpierw wykonywał rzut rożny, po którym piłka została niby to wybita z pola karnego Arsenalu, ale Monako uporczywie ją tam wciąż zbliżało, po czym tenże Coutinho huknął z dystansu - niecelnie, ale z fasonem.

• 61. min.

Co za akcja Monaco! Berbatov wystawił piłkę w pole karne piętą do Martiala, ale gracz Monaco przegrał pojedynek z bramkarzem Arsenalu.

• 59. min.

Zmiana w drużynie Arsenalu: chodzi Giroud, wchodzi Theo Walcott.

• 59. min.

Wallace ucierpiał w starciu z jednym z rywali. Długo nie podnosił się z murawy, ale w końcu okazało się, że pomoc medyczna nie będzie potrzebna i gracz Monaco wrócił do gry o własnych siłach.

• 57. min.

Arsenal jest ruchliwy i aktywny - Oezil do Girouda, ale temu piłka grzęźnie w nogach obrońców Monako. Po chwili powtórka, strzał Sancheza, piłka odbita od słupka spada pod nogi Francuza, ale ten znów strzela na wiwat, po czym wymownym gestem łapie się za głowę.

• 55. min.

Monaco nie poprzestaje na dwóch bramkach. Kolejna ofensywna akcja lewą stroną boiska. Martial dostał piłkę za linię obrony, ale był na pozycji spalonej.

• 52. min.

Szybka i pełna błyskotliwych podań akcja w polu karnym Monako zakończyła się prostą, błyskawiczną i efektywną (a także efektowną) kontrą gości. Zanim się obejrzeliśmy Martial wyłożył Berbatowowi, a ten wykończył soczystym strzałem.

• GOOOOOOL

52. min.

2:0! Berbatow!

• 51. min.

Cazorla był faulowany przez Fabinho i sędzia podyktował rzut wolny dla Arsenalu. W pole karne Monaco dośrodkował sam poszkodowany, a głową na bramkę uderzył Giroud, ale znów niecelnie.

• 49. min.

Nieporozumienie, albo gapiostwo w szeregach Arsenalu, a potem to samo w szeregach Monako - czyli Arsenal znów przy piłce, ale gra jest rwana i niewiele z niej wynika. Dużo walki w środku pola, straty, przejęcia, znowu straty, w końcu Gibbs postanawia zrobić coś konkluzywnego, wpada z piłką w pole karne, ale uprzedza go Wallace i nie ma nawet rzutu rożnego.

• 47. min.

Arsenal od razu ruszył do ataku. Sanchez dostał prostopadłe podanie, ograł rywal zwodem, wpadł w pole karne i dogrywał pod bramkę rywali. Giroud doszedł do piłki, ale uderzył nieczysto i obok bramki.

Gramy!

• PRZERWA

Niespodzianka w Londynie. Arsenal przegrywa do przerwy z Monaco 0:1. Nie było to porywające 45 minut. Arsenal powinien się chyba martwić, bo zawodnicy Monaco w sześciu grupowych meczach stracili tylko jedną bramkę i nic nie wskazuje na to aby chcieli stracić kolejną.

• 45. min.
  • 45. min.

Cazorla dośrodkowuje z rzutu wolnego tuż przy linii, ale jego rogal jest tyleż kształtny co bardzo czytelny dla bramkarza Monako. Sędzia kończy pierwszą połowę.

• 45. min.

Elderson faulował Welbecka i sędzia ukarał gracza Monaco żółta kartką.

• 44. min.

Po wolnym Sancheza nic ciekawego się nie wydarzyło, Arsenal trochę zwolnił tempo - swoje i meczu, Subasic leniwie wybija piłkę, w końcu Danny Welbeck postanawia pospieszyć i zostaje sfaulowany.

• 42. min.

Coquelin brzydko faulował strzelca gola i sędzia ukarał go za to zagranie żółtą kartką.

• 41. min.

Gdybyśmy Wam napisali, że Arsenal rzucił się do odrabiania strat to byłoby to o tyle nieścisłe, że Arsenal atakuje tak, jak atakował - czętso, zawzięcie i nieskutecznie. Teraz znów piłka na Girouda, którą on podbija głową i posyła na dach bramki Subasicia.

• 39. min.

Piłkę przed polem karnym dostał Kondogbia, który miał trochę wolnego miejsca więc postanowił uderzyć z dystansu. Kopnął mocno, piłka po drodze odbiła się lekko od Mertesackera co totalnie zmyliło bramkarza Arsenalu i po chwili piłka zatrzepotała w siatce.

• GOOOOOOL

39. min.

0:1! Kondogbia!

• 37. min.

Sanchez z Cazorlą, Cazorla bardzo szybko do świetnie ustawionego Girouda, a Giroud, z sobie tylko wiadomych powodów, stojąc przed bramką - w kosmos.

• 36. min.

Martial ładnie ograł na lewej flance dwóch rywali i dośrodkował w pole karne Arsenalu. Tam na piłkę nabiegł Joao Moutinho, który uderzył z powietrza, ale nad bramką.

• 34. min.

Dla odmiany, i ku pewnemu zaskoczeniu wszystkich - tym razem prawą stroną. Długa, wysoka piłka do Bellerina, ale ten strzela tak sobie - Subasić nie ma problemu z obroną tego strzału.

• 33. min.

Sanchez cofnął się po piłkę i rozgrywa akcję swojego zespołu od środka boiska. Rozegrał na prawo gdzie był Bellerin. Młody Hiszpan ograł jednego rywala, a potem drugiego, ale z trzecim się nie udało. Arsenal szybko zaatakował raz jeszcze, a na bramkę uderzył Sanchez.

• 31. min.

Arsenal nie potrafi przebić się przez defensywę Monako, choć uparcie forsuje lewe skrzydło. Co nie udało się po ziemi, może uda się w powietrzu - górna piłka, potem dośrodkowanie Kościelnego, z dośrodkowania wychodzi strzał, ale ze strzału nie wychodzi bramka.

• 29. min.

Cazorla zdecydował się teraz na indywidualną akcję, ale Abdennour dobrze zachował się w defensywie i zabrał piłkę graczowi Arsenalu.

• 28. min.

A teraz coś z (nie)zupełnie innej beczki.

• 27. min.

Fabinho dostał piłkę od bułgarskiego napastnika, ale szybko zepsuł akcję swojego zespołu i ze swoim atakiem ruszyli gracze Wengera.

• 25. min.

Seria stałych fragmentów gry dla Arsenalu. To znaczy - jeśli dwa to już seria. Najpierw wolny Cazorli, potem róg Ozila, bardzo ładny, ale jeszcze ładniejsza interwencja głową Wallace'a.

• 24. min.

Welbeck ucierpiał w starciu z rywalem, ale szybko się pozbierał z murawy i wrócił do gry. Arsenal miał rzut rożny, dośrodkował Sanchez, uderzył Giroud, ale obok bramki.

• 23. min.

Monako przeprowadziło akcję, była całkiem ładna, ale zakończona bardzo nieoczywistym rozwiązaniem ofensywny, czyli niemrawym strzałopodaniem, po którym Arsenal spokojnie zabiera się z kontrą, ale słowo "spokojnie" jest tu kluczowe, w rezultacie, po chwili znów mamy przy piłce Monako.

• 21. min.

Pierwszy strzał Monaco na bramkę Arsenalu. Można go odnotować, ale zaraz nikt nie będzie o nim pamiętał. Uderzał Joao Moutinho, ale mocno niecelnie.

• 19. min.

Bardzo ładna akcja Arsenalu, seria szybkich, ślicznych podań zakończona na Bellerinie, który nie do końca przepisowo pozbywał się uciążliwego towarzystwa Eldersona, a potem w jeszcze zrobił taką minę, jakby to jego bolało.

• 17. min.

Długa piłka w kierunku Berbatova, ale Bułgar dał się złapać na pozycji spalonej. Kontra Arsenalu nieskuteczna i znów przy piłce są gracze Monaco.

• 15. min.

Rzut wolny dla Monako, ale po długo przymierzanej wrzutce w pole karne Berbatow zostaje przyłapany na spalonym.

• 13. min.

Gracze Monaco wreszcie utrzymują się trochę dłużej przy piłce, a 'Kanonierzy" atakują pressingiem, ale dotychczas nie przyniósł on efektu.

• 11. min.

Wrzutka w pole karne, ale prosto w ręce Subasicia, który wprowadza piłkę do gry. Monako próbuje coś pograć, ale kończy się na kilku podaniach i Arsenal bierze się do ataku, z którego jednak również zbyt wiele nie wynika.

• 9. min.

Długa piłka do Sancheza, a gracz Arsenalu przyjął piłkę odgrywając ją sobie od razu w pole karne. Ta mu jednak za daleko odskoczyła i grę wznowi bramkarz Monaco.

• Zamieszanie na polu karnym gości, górne piłki fruwają, ale znów jest to li tylko okazją dla kontry monakijczyków. Kontra nie jest zbyt groźna, rozpada się i uspokaja na połowie Arsenalu i zaczyna się mozolny atak pozycyjny.

• 5. min.

Kolejna akcja Arsenalu. "Kanonierzy" zaatakowali lewą stroną boiska i piłka dwukrotnie była zagrywana w pole karne gdzie był Welbeck, ale obrońcy Monaco zdołali wybić piłkę na rzut rożny.

• 4. min.

Nieco chaotyczny, ale zawzięty atak Arsenalu odbija się jak kauczukowa piłeczka od obrony Monako i jak kauczukowa piłeczka powraca. W końcu Giroud urywa się z szarżą, ale nic z tego nie wychodzi, wiernie towarzyszy mu bowiem dwójka obrońców Monako.

• 2. min.

Pierwsza próba Arsenalu. Długa piłkę w pole karne dostał Welbeck, który obrócił się z obrońcą na plecach i uderzył na bramkę, ale mocno niecelnie.

• 1. min.

Gramy!

• Jakby Was interesował bardziej ten drugi mecz to się obrażamy on jest tutaj.

• Wyjściowe składy obu drużyn:

Arsenal: Ospina, Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Gibbs, Coquelin, Cazorla, Sanchez, Oezil, Welbeck, Giroud.

AS Monaco: Subasic, Elderson, Wallace, Abdennour, Toure, Fabinho, Moutinho, Kondogbia, Dirar, Martial, Berbatov.

• Liga Mistrzów. Nudne Monaco po przejściach

Jedenaście lat temu grali w finale Ligi Mistrzów. Kilka lat później spadli do drugiej ligi i byli o krok od zupełnego upadku. Uratował ich multimiliarder, który ściągnął gwiazdy światowego formatu. Ale one zdążyły już odejść. Tak w największym skrócie można opisać ostatnie dzieje AS Monaco - klubu, który usypia swoich rywali oraz postronnych obserwatorów. W środę wieczorem zagrają w Londynie z Arsenalem w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Relacja na żywo w Sport.pl oraz w aplikacji Sport.pl LIVE!

• Jeśli nie możecie oglądać meczu Arsenal - Monaco, bo na przykład oglądacie mecz Bayer - Atletico to z pomocą nadchodzi darmowa aplikacja Sport.pl Live, dostępna na smartfony z Androidem i Windows Phone, a także na iPhone'y.

Wszystkie wersje aplikacji ściągniecie stąd.

• Choć to Monaco wygrało swoją grupę, a Arsenal był w swojej drugi (musiał ustąpić pierwszeństwa drużynie Jurgena Kloppa) to i tak zdecydowanym faworytem tego dwumeczu jest drużyna z Anglii. Kibiców Wojciecha Szczęsnego musimy zasmucić - Polak znów wylądował na ławce rezerwowych.