Chelsea - Manchester City, czyli hit Premier League Z Czuba i na żywo

• sobota, 31 stycznia 2015
  • KONIEC

Na szczycie Premier League bez zmian. Chelsea pozostaje liderem - to akurat było wiadomo. City cały czas traci do niej pięć punktów. Obie drużyny od pierwszych minut wydawały się zainteresowane przede wszystkim tym, żeby nie przegrać. Owszem, obie nacierały, ale obie zdecydowanie więcej uwagi poświęcały temu, żeby rywale nacierać nie mogli. Obejrzeliśmy więc mecz licznych przechwytów, krótkich sprintów, wielu spięć, ale niewielu naprawdę groźnych sytuacji. Wydawało się, że gol Chelsea tuż przed przerwą załatwi sprawę, ale City odpowiedziało natychmiast. W drugiej połowie, świadome już tego, czym w tym meczu skończy się moment nieuwagi, obie drużyny uważały. I tak uważnie doczekały do końca bez zmiany wyniku. Dziękujemy bardzo za udział w relacji i zapraszamy na kolejne. Dobranoc!

• 90. min. + 4

Milner krótko rozegrał kornera z Navasem, który próbował i tak szybko wrzucić w pole karne, piłka została jednak podbita i wylądowała w rękach Courtois'a. Sędzia zakończył spotkanie.

Lampard dobrze podaje do Navasa, ale ten czeka za długo. Chwilę później ma kolejną okazję do dośrodkowania, ale zostaje zablokowany. Będzie jeszcze rzut rożny.

• 90. min. + 3

Ostatnia zmiana w Chelsea. Loftus-Cheek zastąpił Oscara.

• 90. min. + 2

Rzut rożny dla City. Dośrodkowuje Navas, Zouma wybija. Demichelis przejmuje piłkę, ale zamiast podać do Navasa, podaje do stojącej za boiskiem bandy.

• 90. min. + 1

Zouma ratuje zespół świetnym wybiciem głową, sędzia dolicza trzy minuty, a my zapraszamy do teatrzyku Jose Mourinho:

Navas podaje na prawe skrzydło do wbiegającego Sagny, ten dośrodkowuje, ale Cahill skutecznie blokuje dośrodkowanie i wybija piłkę.

• 89. min.

Ostatnia zmiana w Manchesterze City. Jovetić za Silvę.

• 88. min.

Milner świetnie przejmuje piłkę przed polem karnym, oddaje piłkę Silvie, który natychmiast odgrywa do rozpędzającego się Milnera. Pomocnik City wychodzi sam na sam z Courtoisem, uderza z ostrego kąta, ale piłka leci obok słupka.

• 87. min.

Druga zmiana w Chelsea. Remy zastąpiony przez Cahilla.

• 86. min.

Lampard miękko dośrodkowuje do Silvy, który jednak nie ma szans w starciu o górną piłkę z Terrym. Kontrę City skutecznie przerywają obrońcy. A ostatecznie kończy ją Oscar faulując Kompany'ego.

• 85. min.

Piłkarze Manchesteru biegają z piłką po połowie Chelsea, ale czy po kwadransie takiego biegania będzie im się należał gol albo chociaż rzut rożny? Dżeko sądzi, że nie i przyspiesza. Aż za bardzo. Spod linii bocznej akcja może powędrować już tylko w pole karne, ale średniej jakości dośrodkowanie zostaje spacyfikowane.

• 83. min.

Druga zmiana w City. Za Aguero wchodzi Dzeko.

• 82. min.

Coś w tym "nurkowaniu" mogło być - minęło kilkadziesiąt sekund, a Drogba już dwa razy leżał na murawie, wygrywając dla gospodarzy dwa rzuty wolne i przesuwając ich akcję sporo metrów w kierunku bramki rywali. Decydujący wolny Chelsea jednak nie wyszedł.

• 80. min.

Kontuzjowany Willian musi zejść z boiska. W jego miejsce wchodzi Drogba.

• 78. min.

Ramires posyła piłkę przez pół boiska w pole karne City. Wbiega w nie Remy, ale jest już zdecydowanie za późno - Hart miał znaczną przewagę i realnego zagrożenia bramki gości nie było.

• 77. min.

Zmiana w City. Schodzi Fernando, w jego miejsce wchodzi Frank Lampard.

• 75. min.

Oscar rozeźlony na sędziego za brak rzutu rożnego, ale powtórka udowadnia, że to boczny arbiter miał rację. Aguero rusza z akcją typu sam-przeciw-światu. Ponosi sromotną klęskę.

• 73. min.

Akcja Chelsea, Hazard przyjmuje piłkę, po czym przyjmuje cios łokciem od Fernando. Sędzia pokazuje pomocnikowi City żółtą kartkę.

• 72. min.

Goście grają dużo i ładnie na prawym skrzydle. W pole karne wchodzić jednak nie zamierzają. Navas i Silva prześlicznie klepią piętami i podeszwami, ale linia pola karnego i tak nie zostaje przekroczona.

• 70. min.

Matić fauluje biegnącego przy linii Silvę. Sędzia gwiżdże, z tej okazji Jose Mourinho wzywa go na dywanik.

• 68. min.

Ramires wyprowadza kontrę, ale pada na murawę pod wpływem biegnącego za nim rywala. Powtórki nie ma, sędzia twierdzi, że wpływ był czysto psychiczny. City ma więc dobrą okazję do skontrowania kontry. Szybkie podanie i Fernandinho uderza z 20 metrów. Courtois rzuca się i łapie.

• 67. min.

Rzut wolny dla City ponad 30 m od bramki Courtoisa. Silva miękko dośrodkowuje, Aguero skacze do piłki, ale Azpilicueta łatwo ją wybija. Z autu wznowi City.

• 65. min.

Rozgrzewkę rozpoczyna Didier Drogba. Wszystko wskazuje na to, że Jose Mourinho chce mieć napastnika, który będzie w stanie trochę ponurkować...

• 64. min.

Navas rozpędza się na prawym skrzydle, łatwo ogrywa Azpilicuetę i dośrodkowuje. Milner skacze do piłki, ale uderza zdecydowanie za lekko. I zdecydowanie nad poprzeczką.

• 63. min.

Willian wykonuje rzut wolny. W pierwszej chwili wydaje się, że bardzo groźny, ale szybko okazuje się, że to tylko efekt bardzo korzystnego ustawienia kamery. Piłka nawet nie zmierzała w okolice środka pola karnego.

• 61. min.

Ładna akcja City. Aguero rozgrywa piłkę z Navasem, wpada w pole karne, składa się do strzału. Po czym, z bezbłędnym wyczuciem humoru sytuacyjnego traci równowagę i się przewraca.

• 59. min.

Silva ostro skoszony przez Maticia. Ból musi promieniować aż na kręgosłup, bo tam łapie się piłkarz Manchesteru. Akcja po wznowieniu z wolnego zaczyna się nieźle, ale zostaje szybko i dobrze zneutralizowana przez siły obronne przeciwnika.

• 58. min.

Rzut wolny dla City. Miękkie dośrodkowanie Silvy, Demichelis skacze do piłki, ale Zouma skacze wyżej. City przejmuje piłkę, Silva posyła precyzyjne podanie do wbiegającego w pole karne Milnera, ale sędzia twierdzi, że pomocnik City był na spalonym. Powtórki pokazują, że nie był.

• 56. min.

Dośrodkowanie z prawego skrzydła, Fernandinho chyba źle nabiega na piłkę i niechcący uderza głową tak, że piłka odbija się od ziemi. Efekt jest taki, że prawie wpada za kołnierz Courtois'a, który czubkami palców przenosi ją nad poprzeczkę. Rzut rożne pełznie na niczym.

• 55. min.

Milner sprytnie ogrywa Zoumę, ale nie ma szans na dośrodkowanie. Obrońca Chelsea zbiera się i wybija Milnerowi piłkę. Milner dośrodkowuje z rzutu rożnego na bliższy słupek, Sagna wyprzedza obrońcę i trąca głową piłkę, która trafia w boczną siatkę.

• 53. min.

Ile się aktualnie dzieje w tematyce ofensywnej po obu stronach boiska dobrze ilustruje to, że realizator pozwolił sobie przed chwilą na kilkudziesięciosekundowe zbliżenie na Zoumę.

• 52. min.

Matić przejmuje piłkę w środku pola i rozpędza się, ale zaraz jego rajd kończy się krótkim lotem. Silva, który ułatwił Maticiowi start podstawiając mu nogę dostaje żółtą kartkę.

• 50. min.

Ponieważ po dograniu Navasa, po którym siatka na bramce idealnie skleiła piłkę, nie powinniśmy spodziewać się kolejnej bramki, zobaczmy jak cieszył się z pierwszego gola tego meczu człowiek w niebieskich rękawiczkach, Loic Remy:

• 49. min.

Wydawało się, że późno strzelona bramka ustawi mecz, ale jak na razie wygląda na to, że raczej ustawiło go natychmiastowe wyrównanie. Obie drużyny wiedzą, że muszą bardzo, ale to bardzo bardzo uważać w obronie. I uważają. My uważamy, że mecz stałby się ciut ciekawszy, gdyby zaczęły uważać także w ataku.

• 47. min.

Lampard wybiega na okrążenie rozgrzewkowe i dostaje oklaski od byłych (?) kibiców. A tak cieszyli się z bramki i oklasków od swoich kibiców jego koledzy:

Gramy.

• PRZERWA

Mecz zaczął się naprawdę dobrze, ale z biegiem czasu coraz mniej przypominał wielki szlagier, którym miał być. Piłkarze walczyli dużo i tak zaciekle, że nie mieli za bardzo czasu opuszczać środku pola. Wtedy gracze Chelsea wyrwali do przodu, a piłkarze Manchesteru City natychmiast podążyli za nimi i końcówka pierwszej połowy zostawiła nas z wrażeniem, że bez dwóch zdań warto wrócić tu za kwadrans.

• 45. min. + 2

Jeszcze próbował dośrodkowywać Ivanović, ale trafia prosto w Clichy'ego. Chelsea na wszelki wypadek po ponownym przejęciu piłki wycofuje się na z góry upatrzone pozycje. Koniec pierwszej połowy.

• 45. min.

Goście jakby chcieli zagrać podobną akcję. Tu takie dogranie w pole karne - zagrane górą - zaowocowało błędem Courtois'a, który wyszedł do piłki, ale jej nie przejął. Piłka poleciała na 15. metr, skąd uderzył ją Aguero. Silva uznał, że nie w bramkę, postanowił więc dostrzelić ją wślizgiem. Słusznie i skutecznie!

• GOOOOOOL

45. min.

1:1! Silva!

• 43. min.

City próbuje od razu się odgryźć, ale Zouma świetnie przecina groźne prostopadłe podanie do Aguero. Zaraz potem Hazrad postanawia samodzielnie przebiec całe boisko, ale zapomina, że nie powinien go opuszczać. Sędzia każe mu oddać piłkę.

• 41. min.

Bardzo długa, znakomita akcja gospodarzy. W końcu Ivanović przerzuca na lewe skrzydło, skąd Hazard świetnie dogrywa wzdłuż linii bramkowej. Kompany piłki nie sięga, Remy - a i owszem!

• GOOOOOOL

41. min.

1:0! Remy!

• 38. min.

Hazard przejmuje piłkę na własnej połowie, biegnie przez pół boiska, po czym popełnia błąd - podaje piłkę Ramiresowi. Ten najpierw postanawia okiwać dwóch rywali, ale już przy pierwszym rezygnuje. I oddaje piłkę.

• 36. min.

Kontynuacja poprzedniego wpisu. Wklejamy zatem pamiątkę lepszych czasów - gdy jeszcze kojarzyliśmy, jak wyglądają pole karne i siatka bramkowa.

• 34. min.

Napisanie, że nic się nie dzieje nie oddałoby sprawiedliwości dzielnie walczącym w środku pola drużynom. Dlaczego napiszemy tylko, że obie drużyny dzielnie walczą w środku pola. I nic z tego nie wynika.

• 33. min.

Zawodnicy Chelsea domagają się rzutu karnego za domniemane zagranie ręką Demichelisa. Nie mają racji. Tymczasem mocno wykopana piłka okazuje się znakomitym wypuszczeniem Aguera. Terry nie trafia z próbą wybicia, Argentyńczyk wbiega w pole karne, uderza na dalszy słupek... a raczej tuż obok niego.

• 31. min.

Oscar przyjmuje piłkę blisko narożnika pola karnego City, oddaje piłkę wbiegającemu Maticiowi, który jednak nie jest w stanie dośrodkować. Głównie dlatego, że potyka się o własne nogi.

• 30. min.

"The Blues" ruszyli lewą stroną. Dobra akcja i jeszcze lepsze wystawienie przed pole karne... gdzie dwóch zawodników mija się z piłką. Oscar staje na wysokości piłki i zadania, i uderza. Hart łapie pewniej, niż się na to zapowiadało.

• 28. min.

Rzut rożny dla City. Krótkie rozegranie kończy się... Cóż, kończy się kolejnym rzutem rożnym. Dośrodkowanie na piąty metr, Azpilicueta przepycha się z Aguero, obaj padają, ale, zdaniem sędziego, z winy Argentyńczyka. Powtórki pokazują, że chwyty zapaśnicze stosowali obaj, ale Aguero dodał do nich jeszcze rzut judo.

• 26. min.

Wychodzący z kontrą Hazard ostro obrywa, ale to nie Fernandinho powoduje jego upadek. Dopiero przepchnięcie w wykonaniu Navasa sprawia, że Hazard zostaje sfaulowany i traci równowagę. Kartki dla żadnego z manchesterskich oprawców nie ma.

• 24. min.

Błąd Ivanovicia, Milner kapitalnie przejmuje piłkę tuż przed polem karnym Chelsea, podaje do rozpędzonego Aguero, który jednak za długo zwleka ze strzałem. Kiedy uderza z ostrego kąta, dobrze ustawiony Courtois spokojnie odbija piłkę.

• 22. min.

Kolega z obrony prawie naprowadził Harta na minę, ale bramkarz zdążył wybić piłkę przed nadciągnięciem rywala. Żeby golkiperowi Chelsea nie było smutno, jego partnerzy w następnej akcji również skupiają się na tym, by do niego wycofać.

• 20. min.

Willian drybluje na prawym skrzydle, w końcu wycofuje piłkę, a Ivanović dośrodkowuje. Prosto w ręce Harta. Chwilę później Willian posyła kapitalne podanie ze środka pola za plecy obrońców. Remy pędzi za piłką i gdyby jej dopadł, byłby sam na sam z bramkarzem City. Ale pędzi za bardzo, daje się złapać na spalonym.

• 19. min.

A to obrazek sprzed rozpoczęcia spotkania:

• 17. min.

Aguero wpada w pole karne Chelsea, ale nie bardzo ma komu podać. Nie bardzo też ma jak strzelić, bo Zouma rzuca mu się pod nogi i wybija na rzut rożny. Milner dośrodkowuje, ale obrońcy pewnie wybijają.

• 16. min.

Silva zwleka z piłką na linii pola karnego. Nie chce przekazywać jej Azpilicuecie. W końcu się przełamuje. Obrońcy jednak przełamują się w tym samym momencie i odbierają gościom piłkę.

• 15. min.

Navas rozgrywa piłkę na prawym skrzydle z Silva, ucieka Maticiowi i dośrodkowuje spod linii końcowej. Przed bramką nie ma jednak żadnego zawodnika City. Jest za to Terry, który spokojnie wybija piłkę.

• 14. min.

Ramires świetnie mija wykonującego wślizg Demichelisa, wpada w pole karne, ale jego kopnięcie zostaje zablokowane. Wszystko, co wydarzyło się po rzucie rożnym, prowadziło do wybicia piłki przez Harta.

• 12. min.

Dalekie podanie od Terry'ego do Remy'ego, ale Kompany skutecznie przecina podanie. Potem kontra City, dalekie podanie na prawe skrzydło, Sagna podaje do Navasa, ten jednak orientuje się, że w polu karnym stoi już cała gromada graczy Chelsea i wycofuje piłkę.

• 10. min.

Przypadkowo, ale Clichy mija dwóch rywali. Piłkę przejmuje Silva. Próbuje od razu wypuścić Clichy'ego, ale wypuszcza aż za linię końcową. Łapie się za głowę, sam się z siebie śmieje, a po meczu zapuści pewnie ironiczną brodę.

• 9. min.

Rzut rożny dla City. Dośrodkowanie Navasa, Kompany podbija piłkę, ale obrońcy skutecznie ją wybijają. Clichy chwilę później przedziera się lewym skrzydłem, ale Ivanović skutecznie zabiera mu piłkę z niewielką pomocą wracającego pod własne pole karne Oscara.

• 7. min.

Aguero nie próbuje wrzucać, tylko biega z piłką. Milner próbuje wrzucić. Oba przypadki kończą się brakiem udanego dośrodkowania. Potem mamy jeszcze niezłe uderzenie z prawej strony pola karnego, piłka nieznacznie mija słupek, będzie korner.

• 6. min.

Oscar posyła dalekie prostopadłe podanie do Williana, ale Clichy wyprzedza rywala i skutecznie go blokuje. Chwilę później Willian skutecznie zabiera piłkę przed polem karnym City, podaje w pole karne do Remy'ego, ten jednak daje się zablokować i traci piłkę.

• 4. min.

Dwa spojrzenia na Franka Lamparda:

• 3. min.

Chelsea naciera, ale Kompany skutecznie przerywa akcję przed polem karnym. City próbuje kontratakować, ale Fernando nie udaje się nawet dojść do linii środkowej, zostaje zatrzymany faulem. Mecz toczy się jak na razie w bardzo szybkim tempie, z dużą intensywnością, jest pełno walki. Przydałyby się jeszcze tylko jakieś akcje.

• 2. min.

Jesus Navas zaczyna od uderzenia na bramkę! Courtois nie ma wyboru, musi zacząć spotkanie od dobrej interwencji. Wybija przed siebie.

• 1. min.

Gramy.

• W zespole gospodarzy zabraknie zawieszonego na trzy mecze Diega Costy. Rywale na pewno są podwójnie szczęśliwi.

Nie tylko Diego Costa - oni też przechadzali się po rywalach [WIDEO]

Może niekoniecznie dwa razy w jednym meczu, bo już po pierwszym incydencie powinno się opuszczać boisko, ale piłkarskie "stemple" stawiali też Eric Cantona, Felipe Melo czy Zinedine Zidane.

• Jeśli z jakichś powodów nie możecie oglądać meczu, wyciągamy do Was pomocną dłoń z odpaloną aplikacją Sport.pl Live! na smartfony z Androidem i Windows Phone oraz iPhone'y, dzięki której możecie śledzić naszą relację i najświeższe wiadomości ze świata sportu.

Wszystkie wersje aplikacji ściągniecie stąd.

• Po 22 kolejkach angielskiej ekstraklasy drugi w tabeli Manchester City traci do prowadzącej Chelsea pięć punktów. Jeśli dziś nie urwie jej punktów, najlepiej trzech, marzenia o mistrzostwie mogą zdecydowanie się oddalić. Jeśli wygra, zrobi się bardzo ciekawie. Dlatego też śmiemy twierdzić, że choć Marcin Wasilewski nie strzeli gola, to i tak będzie fajnie.

Premier League. Wasilewski strzela w przegranym spotkaniu z Manchesterem United

Manchester United pokonał Leicester 3:1, a jedyną bramkę dla gości strzelił Marcin Wasilewski. Było to pierwsze trafienie Polaka w Premier League od 1992 roku