Lech Poznań - Wisła Kraków, czyli Ekstraklasa Z Czuba i na żywo

• niedziela, 03 sierpnia 2014
  • KONIEC

Gdyby Wisła tego meczu nie wygrała - sama byłaby sobie winna. Sam Paweł Brożek mógł ustrzelić hat tricka i to tylko gdyby wykorzystał sytuacje stuprocentowe. Lech w pierwszej połowie grał fatalnie i mógł przegrywać nawet 0:4, ale w drugiej połowie to on był groźniejszy, strzelił dwie bramki i wydawało się, że będzie nawet miał szansę na zwycięstwo. Miałby, gdyby nie idealna puenta dla tego meczu - fatalny błąd Wołąkiewicza wykorzystany przez Guerriera. Gdyby Lech ten mecz wygrał, mógłby być (współ)liderem, a tak spadnie w tabeli za Wisłę. Przed rewanżowym meczem Ligi Europejskiej z islandzkim Stjarnan trener Rumak i piłkarze nie będą pod wrażeniem. Dziękujemy bardzo za udział w relacji i zapraszamy na kolejne.

• 90. min. + 5

Wiślacy nie dopuścili już przeciwników pod swoją bramkę i doczekali się końcowego gwizdka. Ograli Lecha 3:2 i wywożą z Poznania trzy cenne punkty.

Jeszcze wrzutka w pole karne Wisły, dośrodkowuje Jevtić, ale prosto w ręce Buchalika. Ten oczywiście wykorzystuje okazję, żeby się przewrócić i chwilę z piłką poleżeć.

• 90. min. + 4

Zmiana w Wiśle. Schodzi Stilić, wchodzi Zając.

• 90. min. + 3

Burić wyszedł z bramki i źle wybił piłkę. Dopadł do niej Stilić i uderzył z daleka próbując przelobować bramkarza Lecha. Ta sztuka mu się jednak nie udała, bo przeniósł piłkę nad poprzeczką.

• 90. min. + 2

Żółta kartka dla Głowackiego za wskoczenie na plecy Hamalainena.

Wiśle się już nie spieszy i teraz zawodnicy z Krakowa szanują piłkę czekając na końcowy gwizdek. Muszą się jednak uzbroić w cierpliwość, bo arbiter tego spotkania doliczył pięć minut.

• 88. min.

Świetne podanie Boguskiego w pole karne do Guerriera, który źle przyjmuje, ale Wołąkiewicz również popełnia błąd i zamiast wybić piłkę, wystawią ją skrzydłowemu Wisły. Ten uderza źle, ale piłka i tak przechodzi między nogami Buricia i wpada do bramki.

• GOOOOOOL

88. min.

2:3! Guerrier!

• 86. min.

Sadlok minął się z piłką przy linii bocznej i mnóstwo miejsca miał Pawłowski. Popędził na bramkę i w końcu dośrodkował w pole karne. Niestety zrobił to za mocno i za wysoko.

• 84. min.

Żółta kartka dla Burligi, który podczas wymiany uprzejmości z Keitą postanowił go po przyjacielsku zdzielić łokciem. Sędzia nie docenił swobodnych manier piłkarza Wisły.

• 82. min.

Głowacki sfaulował przed polem karnym Kownackiego. Do piłki podszedł lewonożny Douglas. Przyłożył idealnie, Buchalik rzucił się za piłką, ale nie zdołał jej sięgnąć! Piłka wpadła do bramki przy słupku.

• GOOOOOOL

82. min.

2:2! Douglas!

• 80. min.

Ładna akcja Lecha. Rozegranie Pawłowskiego z Wołąkiewiczem, podanie przed bramkę, ale obrońcy wybijają. Piłkę przejmuje Jevtić, zbiega do linii końcowej i również dośrodkowuje. Obrońcy chcą wybijać, ale wyprzedza ich Kownacki. Na swoje nieszczęście, oprócz wyprzedzenia obrońców już nic więcej nie jest w stanie zdziałać. W końcu traci piłkę.

• 79. min.

Była kolejna okazja dla Wisły, ale Stilić nie przyłożył się do rozegrania piłki. W odpowiedzi Keita dostał podanie przed pole karne i oddał płaski strzał po ziemi. Piłka minęła słupek bramki o centymetry i opuściła boisko.

• 78. min.

Uryga uderza zza pola karnego, po czym łapie się za nogę i domaga zmiany. Zmiana jest, ale Urygi chyba nie ucieszy: za Pawła Brożka wchodzi Guerrier.

• 76. min.

Kolejna okazja dla Wisły. Boguski ponownie bardzo ładnie podał do partnera z drużyny. Sadlok był na skraju pola karnego, ograł obrońcę i oddał strzał na bramkę Lecha. Zeszła mu jednak piłka z nogi i mocno się pomylił.

• 74. min.

Paweł Brożek właśnie skompletował hat trick zmarnowanych ".setek". Kapitalne podanie Boguskiego w pole karne do Brożka, ten wychodzi sam na sam z Buriciem, próbuje go ogrywać, ale nie udaje mu się strzelić. Burić najpierw wytrąca mu piłkę spod nóg, a potem ją łapie.

• 72. min.

Pawłowski nie sięgnął wysoko zagranej piłki. Lech teraz zamknął Wisłę na własnej połowie boiska, ale dotychczas Wiślacy radzą sobie w defensywie.

• 70. min.

Kontra Lecha. Przejęcie na własnej połowie, szybkie podanie do Pawłowskiego, który kapitalnie zagrywa w pole karne do wychodzącego sam na sam z Buchalikiem Keity. Skrzydłowy Lecha powinien uderzać, ale postanowił najpierw przyjąć piłkę i zrobić zwód. Stracony w ten sposób czas daje Głowackiemu okazję do zablokowania strzału.

• 68. min.

Arajuuri ma jakieś problemy i z grymasem bólu na twarzy schodzi z boiska i siada za linią boczną. Po chwili zmiany dokonał trener Rumak i wprowadził za niego na plac gry Kamińskiego.

• 66. min.

Znów atakuje Wisła. Rozpędzony Sadlok wpada w pole karne, miękko dośrodkowuje, ale Trałka wyprzedza Stilicia i wybija. Sadlok przejmuje piłkę i dośrodkowuje jeszcze raz, obrońcy jeszcze raz wybijają. W końcu do piłki dopada Uryga i strzela nią w trybuny.

• 65. min.

Jevtić odegrał na prawą stronę do Pawłowskiego, a ten szybko dośrodkował w pole karne Wisły. Zrobił to jednak w sposób niedokładany i żaden z jego kolegów nie sięgnął piłki.

• 63. min.

Dalekie podanie w pole karne Lecha do wbiegającego Urygi, który po prostu mija Wołąkiewicza. Buricia nie ma szans wyprzedzić, więc przynajmniej go popycha. Burić ląduje na bandach reklamowych, ale piłka również.

• 62. min.

Wilusz ukarany żółtą kartką za faul na Brożku. Napastnik Wisły długo leżał na murawie i się nie podnosił, ale po interwencji służb medycznych Wisły wróci do gry.

• 60. min.

Bardzo groźna akcja Lecha. Świetne podanie do Kownackiego, który podaje w kierunku Keity. Gdyby piłka doszła, skrzydłowy Lecha wyszedłby sam na sam z Buchalikiem. Ale podanie jest trochę za lekkie, a Dudka trochę za szybki i świetnie blokuje podanie.

• GOOOOOOL

59. min.

1:2. Wołąkiewicz pewnie wykorzystuje rzut karny. Wyczekał bramkarza i strzelił w przeciwny róg bramki.

• 58. min.

Karny dla Lecha. Uderzenie Kownackiego zza pola karnego, Buchalik myli się odbija piłkę, dopada do niej Trałka, ale pada po faulu bramkarza Wisły. Buchalik dostaje jeszcze żółtą kartkę.

• 57. min.

Teraz zawodnicy Lecha dłużej rozgrywali futbolówkę. Wreszcie Douglas dośrodkował w pole karne, ale pod bramką Wisły Hamalainen przegrał walkę o górną piłkę z jednym z obrońców.

• 55. min.

Ładna akcja Boguskiego ze Stiliciem. Rozegranie na lewym skrzydle, Stilić dopada do piłki przy linii końcowej, ale jego dośrodkowanie blokuje Arajuuri. Garguła dośrodkowuje z rzutu rożnego, ale obrońcy wybijają piłkę.

• 54. min.

Dużo niedokładności w rozegraniu po obu stronach boiska. Zawodnicy Lecha znów spieszą się z podaniem pod pole karne Wisły, ale znów prostopadłe zagranie nie odnajduje adresata.

• 52. min.

Teraz bardzo groźnie w polu karnym Wisły. Dobre podanie w pole karne do Hamalainena, ten zastawia się przed obrońcą i odgrywa na skrzydło do Trałki. Dośrodkowanie, obrońcy wybijają, ale prosto pod nogi Jevticia. Pomocnik Lecha uderza, Buchalik broni.

• 52. min.

Niedokładne rozegranie w wykonaniu gospodarzy na prawej flance, ale chwilę później ten sam błąd popełniają Wiślacy. Stilić odegrał na wolne pole do Garguły, ale ten nie miał szans na dojście do tego podania.

• 50. min.

Ładna akcja Wisły. Szybkie rozegranie w środku pola, Brożek jest blisko straty, ale dobrze się zastawia i oddaje piłkę Stiliciowi. Ten podaje w kierunku wbiegającego Boguskiego, ale obrońcy w ostatniej chwili blokują podanie.

• 49. min.

Kownacki odegrał przed pole karne do Pawłowskiego, a dopiero co wprowadzony na boisko zawodnik Lecha oddał strzał w kierunku dalszego słupka. Buchalik nie musiał jednak interweniować

• 48. min.

Lech wykonywał całą serię rzutów z autu niedaleko pola karnego Wisły. Z żadnego nic nie wynikło. W końcu piłkarze Lecha postanowili zastawić na Wisłę pułapkę i sami wybili piłkę na aut.

• 47. min.

Spokojne rozegranie w środku boiska w wykonaniu Lecha Poznań i wreszcie prostopadłe podanie za linię obrony do Keity. Skrzydłowy Lecha nie miał szans na dojście do tego zagrania i grę wznowi bramkarz Wisły.

Początek drugiej połowy spotkania.

• PRZERWA

Dwie zmiany w Lechu. Schodzą Lovrencsics i Teodorczyk, wchodzą Pawłowski i Kownacki.

• PRZERWA

Kibice Lecha nie są pod wrażeniem. Koledzy z Poznań.sport.pl (i po prostu Sport.pl) również nie.

• PRZERWA

Lech dobrze rozpoczął to spotkanie, ale potem na boisku rządzili zawodnicy Wisły Kraków. Wiślacy powinni prowadzić zdecydowanie wyżej, ale przy dwubramkowym prowadzeniu pozwolili sobie na rozluźnienie i trochę zabawy, chcąc upokorzyć dzisiejszych rywali. Dwie stuprocentowe okazje zmarnował Brożek, a później Stilić, który chciał się zabawić z obrońcami Wisły w ich polu karnym. Trener Rumak dotychczas z Wisłą nie przegrał, ale wszystkie rekordy mają kiedyś swój koniec.

• 45. min. + 1

Próbował jeszcze Lech, ale chaotyczne akcje nie przyniosły bramki do szatni. Sędzia zakończył pierwszą połowę spotkania. Na przerwę Wiślacy schodzą z dwubramkowym prowadzeniem.

• 45. min.

Jeszcze raz piłkarze Wisły wpadają w pole karne Lecha wywołując u obrońców panikę. Stilić przytrzymuje piłkę, po czym podaje ją wybiegającemu zza pleców Burlidze. Ten ogrywa Buricia i uderza do pustej bramki, ale sędzia gola nie uznaje. Słusznie, Burliga był na spalonym.

• 44. min.

I znów Wisła miała kapitalną okazję. Podanie w pole karne do Stilicia, który ogrywa Trałkę jak dziecko i wychodzi sam na sam z bramkarzem. Trałka próbuje się odgryźć rzucając Stiliciem o ziemię, ale nie udaje mu się. Stilić natomiast zamiast strzelić postanawia jeszcze ograć Buricia. Jemu również się nie udaje, bramkarz Lecha zabiera mu piłkę.

• 43. min.

Dobre wejście Trałki i podłączenie się do akcji, ale już gorzej z rozegraniem i strata. Wiślacy jednak popełnili podobny błąd bo konstruując swoją akcję piłkę stracili już na własnej połowie boiska.

• 41. min.

Dość rozpaczliwa wrzutka w pole karne Wisły, ale Jankowski (również cokolwiek rozpaczliwie) wybija na rzut rożny. Dośrodkowanie Lovrencsicsa, obrońcy wybijają, ale Lech szybko przejmuje. Kolejna wrzutka, strącenie głową piłki, ale Buchalik wychodzi z bramki i piąstkuje. Owszem, zaraz potem się przewraca, ale zagrożenia już nie ma.

• 39. min.

Wiślacy odebrali piłkę przy linii środkowej. Boguski dostał piłkę na prawą flankę i błyskawicznie odegrał do Brożka w pole karne. Snajper Wisły zgubił przewracającego się obrońcę i miał przed sobą tylko bramkarza. Piłkę zaatakował wślizgiem, a piłka o centymetry minęła słupek bramki i opuściła boisko. Powinien to zrobić zdecydowanie lepiej.

• 38. min.

Powinno być 3:0 dla Wisły! Brożek traci piłkę przed polem karnym Lecha, ale natychmiast zabiera ją Trałce, który w odwecie postanawia się przewrócić. Brożek wychodzi sam na sam z Buriciem, uderza obok niego. Obok bramki również.

• 37. min.

Kolejny atak Wisły, trzech atakujących i tylko trzech obrońców z Lecha. Stilić był na wprost od bramki i miał dużo miejsca i czasu na dobre zagranie. Posłał wreszcie prostopadłe podanie, ale zdecydowanie za mocno.

• 36. min.

I znów akcja Wisły. Szybka wymiana podań w okolicach linii środkowej, podanie na lewe skrzydło do rozpędzonego Sadloka, który nie ma za bardzo komu podać, postanawia więc strzelić. Mocne uderzenie, ale piłka leci obok bramki.

• 34. min.

Boguski wrócił wspomóc obronę, ale głupio stracił piłkę. Douglas znów ostro dośrodkował w pole karne Wisły, ale teraz użył zbyt dużo siły przy tym zagraniu i piłka przeleciała przez pole karne i wyszła na aut. Wiślacy od razu zaatakowali, ale Brożek dośrodkowywał niedokładnie, więc bramkarz Lecha chwycił piłkę.

• 32. min.

Rzut rożny dla Wisły. Garguła dośrodkowuje przed bramkę, ale Arajuuri wybija. Wisła wznawia grę z autu, kolejne dośrodkowanie, ale tym razem szybujący podniebny balon spada prosto w ręce Buricia.

• 30. min.

Nie przestają atakować zawodnicy z Krakowa. Jankowski teraz pojawił się na lewej flance i w pojedynku z obrońą Lecha wywalczył rzut rożny.

• 28. min.

Świetna akcja Wisły - Garguła przed pole karne do Stilicia, który świetnie podaje na lewo do wbiegającego Boguskiego. Skrzydłowy Wisły ucieka obrońcy i niemal z linii końcowej podaje przed bramkę. Piłka mija Buricia, dopada do niej Garguła, który z metra pakuje ją do pustej bramki.

• GOOOOOOL

28. min.

0:2! Garguła!

• 27. min.

Aktywny Jevtić. Najpierw zagrywał w pole karne do wbiegającego prawą flanką Wołąkiewicza, a w następnej akcji podprowadził piłkę pod pole karne rywali i huknął z całych sił na bramkę. Nad poprzeczką.

• 25. min.

Rzut wolny dla Lecha ok. 30 m od bramki Buchalika. Lovrencsics uderza piłkę niezbyt mocno, do tego w mur. Piłka leci powoli, ale nabiera na tyle dziwnej trajektorii, że Buchalik ma problemy z jej złapaniem. Potrafi jednak je przezwyciężyć i złapać.

• 24. min.

Doskonała akcja Wisły! Stilić zagrał nad obrońcami do lini bocznej gdzie już szarżował Jankowski. Podprowadził trochę piłkę i dośrodkował na głowę do wbiegającego Brożka. Wiślak sięgnął piłki tylko czubkiem głowy i nie zdołał wystarczająco zmienić toru lotu piłki aby ta wpadła do bramki.

• 22. min.

Kolejna wrzutka w pole karne Lecha, ale Jevtić wybija piłkę. Przejmuje ją stojący w okolicach linii środkowej Głowacki, ale chyba nie ma zaufania do swoich umiejętności jako rozgrywającego. Podaje do bramkarza.

• 21. min.

Lech stara się odpowiedzieć. Do akcji włącza się po raz kolejny Douglas i ostro bija piłkę w pole karne. Bramkarz zostaje na linii, a piłkę wślizgiem sięga Hamalainen. Niestety był spóźniony o krok.

• 19. min.

Piłkarze Lecha wyglądają na ciężko zaskoczonych. Znów Wisła naciera, ale tym razem Jankowski daje się zepchnąć do narożnika boiska. Udaje mu się wywalczyć aut, ale Wiśle żadnego pożytku to nie przynosi. Lechowi przynosi to piłkę.

• 17. min.

Stilić rozegrał na prawą stronę do Burligi, zawodnik Wisły zdecydował się na strzał z ostrego kąta, ale piłkę odbił bramkarz. Futbolówka ponownie spadła pod nogi Burligi, który tym razem wycofał piłkę do wbiegającego w pole karne Garguły. Pomocnik wpakował piłkę do bramki płaskim strzałem z pierwszej piłki.

• GOOOOOOL

17. min.

GOOOOOL! Łukasz Garguła!

• 16. min.

Akcja Wisły, wrzutka w pole karne, ale Arajuuri wybija piłkę na rzut rożny. Dośrodkowanie Garguły, piłka leci tuż przed bramkę, ale Burić piąstkuje. Keita przejmuje piłkę, ale natychmiast traci. Kolejna sytuacja dla Wisły, podanie do Boguskiego, który wpada w pole karne, ale dośrodkowuje za mocno. I za bardzo prosto pod nogi obrońców Lecha.

• 15. min.

Rzut rożny dla Lecha. Dośrodkowanie, piłkę wybijają obrońcy, a akcję zamyka Keita, który strzelił zza pola karnego, ale niecelnie. Chwilę później dwukrotnie w pole karne dogrywał Douglas, ale nie odnalazł tymi zagraniami partnera z drużyny.

• 13. min.

Wreszcie Wiśle udało się dotrzeć w okolice pola karnego Lecha. Prostopadłe podanie do Brożka okazuje się jednak niewypałem - napastnik Wisły daje się złapać na spalonym. Lech natychmiast się odgryza, ale podanie w pole karne do Lovrencsicsa również okazuje się niewypałem. Skrzydłowy Lecha musi przyjmować piłkę nogą, z istnienia której chyba nie zdaje sobie sprawy.

• 12. min.

Wołąkiewicz zagrał prostopadle do Teodorczyka, ale napastnik Lecha rozłożył tylko ręce. Piłka była kierowana do niego i była zagrana naprawdę dobrze, ale chyba myślał, że jej adresatem był kto inny.

• 10. min.

Wisła kolejny raz próbuje chociaż zwiedzić połowę Lecha, ale pressing na linii środkowej sprawia, że kolejny raz goście przejmują piłkę. Szybka kontra, Hamalainen przyjmuje piłkę z boku pola karnego i natychmiast podaje, ale dobrze ustawiony Głowacki przecina podanie.

• 9. min.

Keita odebrał piłkę rywalowi i ładnie wyszedł z akcją, ale zamiast podawać wdał się w drybling przy linii bocznej i stracił piłkę.

• 7. min.

Atak Wisły załamuje się na połowie Lecha. Goście odzyskują piłkę, ale tylko po to, żeby po serii podań na małej przestrzeni ponownie ją stracić. Lech próbuje kontrować - dalekie podanie do Wołąkiewicza, który mógłby dojść do piłki. Musiałby tylko nauczyć się prostej sztuki bilokacji.

• 5. min.

Teodorczyk marnuje stuprocentową okazję! Hamalainen wyłożył mu piłkę w pole karne, Teodorczyk przełożył piłkę na lewą nogę gubiąc obrońcę, ale strzelił nad bramką.

• 4. min.

Kolejny rzut wolny dla Lecha, tym razem niedaleko narożnika pola karnego. Lovrencsics podchodzi do piłki i dośrodkowuje, ale dochodząca do bramki piłka nie dochodzi do żadnego z piłkarzy Lecha. Głównie dlatego, że żadnego w okolicy nie ma.

• 3. min.

Oblężenie bramki Wisły. Teraz akcję zamykał strzałem zza pola karnego Jevtić, ale piłka nie przedarła się przez gąszcz nóg zawodników ustawionych w polu karnym.

• 2. min.

Rzut wolny dla Lecha sprzed pola karnego. Uderzenie Douglasa, ale piłka odbija się od muru i wychodzi na rzut rożny. Dośrodkowanie Lovrencsicsa prosto na głowę Dudki, który wybija. Piłkarze Lecha jednak przejmują piłkę, kolejne dośrodkowanie i piłka spada pod nogi Arajuuriego. Obrońca rzuca mu się pod nogi i wybija na kolejny rzut rożny.

• 1. min.

Gramy.

• Także tak...

• Jest to też okazja dla Wisły do powspominania niedawnych czasów świetności. Oraz dla Lecha do powspominania niedawnych czasów nie-takiej-znowu-świetności.

Wisła i Lech na przeciwnych biegunach. A kiedyś było zupełnie inaczej...

Losy obu klubów przypominają sinusoidę. Gdy jedni są na szczycie, drudzy zmagają się z problemami. W niedzielę w Poznaniu to Wisła będzie w roli nie do pozazdroszczenia.

• Ten mecz to okazja dla kilku powrotów sentymentalnych. Zarówno dla piłkarzy Wisły, jak i jej trenera.

Wisła Kraków. Sentymentalne powroty do Poznania

Trener Franciszek Smuda, Semir Stilić i Arkadiusz Głowacki mają za sobą przygodę w Lechu Poznań. W niedzielę (godz. 18, relacja na krakow.sport.pl) przeżyją podróż sentymentalną na ul. Bułgarską.

• Szlagier 3. kolejki, choć tylko z nazwy. Prowadzoną przez Franciszka Smudę Wisłę trudno zaliczyć do ścisłego grona głównych faworytów do mistrzostwa Polski. Co innego Lech, który ubiegły sezon zakończył tylko za mistrzowską Legią. Drużyna Mariusza Rumaka przystąpi do meczu z Białą Gwiazdą po kompromitującej porażce 0:1 na Islandii z Stjarnan Gardabaer w eliminacjach Ligi Europejskiej.

• Z trzech meczów ligowych, jakie rozegrał z Wisłą Kraków, zespół Lecha Poznań pod wodzą trenera Mariusza Rumaka wygrał wszystkie. Jak będzie tym razem?

Trener Mariusz Rumak zawsze wygrywa z Wisłą Kraków u siebie

Z trzech meczów ligowych, jakie rozegrał z Wisłą Kraków, zespół Lecha Poznań pod wodzą trenera Mariusza Rumaka wygrał wszystkie. Wygra i tym razem?

• Jakbyście mieli jakieś inne zajęcia na upalne niedzielne popołudnie, to wciąż możecie sprawdzać jak się miewają piłkarze, którzy nie mają tak lekko i w upalne niedzielne popołudnie muszą pracować w pocie czoła. A to oczywiście dzięki naszej aplikacji Sport.pl LIVE na smartfony z Androidem, iPhone'y oraz Windows Phone'y.

Wszystkie wersje aplikacji ściągniecie stąd.