Chelsea - Atletico Madryt, czyli ostatni półfinał Ligi Mistrzów Z Czuba i na żywo

• środa, 30 kwietnia 2014
  • KONIEC

Jeśli osiem dni temu klęliście, na czym świat stoi, to dzisiaj pewnie jesteście szczęśliwi. Albo jesteście kibicami Chelsea. Wygrał zespół mniej podobny do autobusu i w finale w Lizbonie zmierzą się ze sobą dwa madryckie śmigłowce. To będzie pierwszy w historii finał, niebędący jednocześnie turniejem miast. Madryt będzie się cieszył, Madryt będzie płakał. W Lizbonie. Ale to dopiero za trzy i pół tygodnia. Na razie cały Madryt zjednoczył się w świętowaniu. A my dziękujemy za udział w relacji.

• KONIEC

Zawodnik kazamatów Manchesteru City Micah Richards Ameryki nie odkrył:

• KONIEC MECZU

90. min. + 5

Hazard uderza jeszcze z prawej strony pola karnego, ale wprost w Courtoisa. Koniec spotkania! Atletico w finale Ligi Mistrzów! Derby Madrytu w Lizbonie!

• 90. min. + 4

Wtem! Hazard jest w polu karnym. Piłka jest w polu karnym. Emocje są w polu karnym! Belg próbuje uderzenia po ziemi blisko bliższego sobie słupka. Courtois wie, co robić. Wystawia nogę i blokuje!

• 90. min. + 3

Dośrodkowanie z prawej strony i Curtois po raz kolejny świetna interwencja. Belg nie traci koncentracji nawet w doliczonym czasie gry na stadionie swojego macierzystego klubu.

• 90. min. + 1

Luiz wpada w pole karne z lewej strony i zaczyna taniec z piłką. Najpierw w kółku, potem przechodzi do slalomu. Nikt nie zwraca na niego uwagi. Zdenerwowany Luiz wykopuje piłkę poza pole karne.

Schurrle dostaje piłkę w polu karnym, ale zamiast szukać dogrania do lepiej ustawionych kolegów poszukał rzutu karnego. Przewrócił się, ale "jedenastki" nie znalazł. Atletico pewne swego poczeka jeszcze pięć minut doliczonego czasu gry na awans.

• 88. min.

No nie dogadają się dzisiaj...

• 86. min.

Obie drużyny dość żwawo poruszają się po boisku, jakby szukały jeszcze okazji na zwieńczenie tego, niezłego poniekąd, widowiska, kolejną bramką. Gospodarze potrzebują jednak aż trzech trafień (czyt. cudu) żeby awansować.

• 84. min.

Już po wszystkim. Rodriguez bezpiecznie na boisku, Turan poza nim.

• 83. min.

...albo i nie zastąpi. Sędzia się zdenerwował i postanowił zrobić madrytczykom psikusa - gdy Turan był już przy linii, arbiter zmienił zdanie i nakazał Chelsea wznowić grę. Decyzję o zmianie wstrzymał.

• 82. min.

Ostatnia zmiana. Niespiesznie opuszczającego boisko Ardę Turana zastąpi Cristian Rodriguez...

• 80. min.

Chelsea szuka sposobu na przebicie się przez świetnie zorganizowane Atletico. Goście zmusili Hazarda do ucieczki w okolice końcowej linii, co spowodowało, że jego dośrodkowanie siłą rzeczy nie mogło być zbyt precyzyjne - ostatecznie wylądowało w rękawica Curtois.

• 79. min.

Sosa niezliczoną ilość razy dorzuca piłkę w pole karne - najpierw z kornerów, potem bez ich pomocy. Ostatnim razem piłka przelatuje tuż przy linii bramkowej, ale nie ma tam nikogo, żeby ją popchnąć. W żadnym z kierunków.

• 77. min.

Mourinho szukając jeszcze szansy na odmienienie losów meczu zdejmuje Williana i wprowadza Schurrle.

• 76. min.

Tempo gry wyraźnie spadło, Atletico zadowolone z wyniku, Chelsea już chyba nie wierzy. Simeone do tego stopnia zadowolony z obrotu spraw, że zdejmuje Diego Coste. Zastąpuje go Sosa.

• 74. min.

Dwa tysiące słów o drugim finaliście Ligi Mistrzów...

...ale jakby za 20 minut kibice lidera hiszpańskiej ekstraklasy mieli pretensje, że zapeszyliśmy, to co złego, to nie my.

• 72. min.

Bardzo głębokie dośrodkowanie, piłka ostatecznie trafia do Turana, który uderza głową tak, że piłka odbija się wprost w niego, ten dobija i chyba już nie doczekamy się sprintu Mourinho wzdłuż linii bocznej...

• GOOOOOOL

72. min.

Gol! Arda Turan!

• 69. min.

Chelsea ostro zabrała się za atakowanie. Garcia sfaulował Hazarda, dośrodkowanie w pole karne, Courtois wyskakuje do piłki i... dostaje się w gąszcz rywali. Sędzia odgwizduje przewinienie na bramkarzu, Luiz próbuje jeszcze uderzać na bramkę, a Courtois i tak nieźle broni. Choć nie musi.

• 67. min.

Kolejna zmiana w Chelsea. Torres więcej swoich byłych kolegów nie skrzywdzi. Schodzi z boiska, a zastępuje go Demba Ba.

• 66. min.

Pierwsza zmiana w Atletico. Adriana Lopeza, który przed momentem dostał kartkę, zastąpił Raul Garcia.

• 65. min.

Chwilę później rzut rożny dla Chelsea, piłka trafia przed pole karne gdzie czeka już Ramires. Brazylijczyk huknął jednak piłkę wprost w ręce Curtois.

• 64. min.

Dośrodkowanie z rzutu wolnego z lewej strony w pole karne Atletico. Luiz uderza głową. Piłka odbija się od słupka blisko spojenia i zmierza prosto na Courtoisa. Bramkarz popisuje się świetnym refleksem i nie pozwala jej odbić się od głowy i wpaść do bramki. Przerzuca ją nad bramką na róg.

• 62. min.

Dwa rzuty rożne z rzędu, Atletico zdecydowanie nie zwalnia tempa. W obu przypadkach dobre interwencje. Najpierw Davida Luiza, a potem Marka Schwarzera.

• 60. min.

Schwarzer rzuca się do lewego słupka, blisko ziemi - Costa uderza pod poprzeczkę. I lekko w prawo.

• GOOOOOOL

60. min.

1:2! Diego Costa!

• PILNE

59. min.

RZUT KARNY! Dogranie w pole karne Chelsea, ale już przy wybijaniu piłki Samuel Eto'o fauluje jednego z piłkarzy i karny dla gości.

• 57. min.

Luiz próbuje strzału z dystansu, ale nie trafia w bramkę. Minutę później Luiz też nie trafia w bramkę, ale tym razem nie jest to dla niego powodem do zmartwień - obrońca Chelsea wybijał na róg piłkę wrzuconą w jego pole karne.

• 55. min.

Lopez chciał przepuścić piłkę do Turana i stworzyć mu sytuację sam na sam, ale ten został przewrócony przez Terry'ego. Sędzia uznał jednak, że Anglik nie użył tyle siły, by wskazać na jedenasty metr.

• 54. min.

Pierwsza zmiana w Chelsea. Eto'o zastąpił Cole'a.

• 52. min.

Atletico kontynuuje ataki, Tiago uderza z dystansu, ale robi to tak, że Schwarzer mógłby jeszcze wybrać się jeszcze na spacer wokół boiska i dopiero ją wyłapać. Odpowiedź Chelsea dużo bardziej imponująca. Terry fantastycznie znalazł się w polu karnym, uderzył głową i Curtois z najwyższym trudem wybronił to uderzenie.

• 51. min.

Tiago serwuje Torresowi uderzenie w twarz. Wszystkich wielbicieli kapitana Atletico uspokajamy, to nie było celowe, Tiago zostanie na boisku. Wszystkich wielbicieli twarzy Torresa uspokajamy, to nie było ekstremalnie mocne, twarz Torresa zostanie na swoim miejscu.

• 49. min.

Atletico jakby w ogóle nie schodziło na przerwę - od początku drugiej części gry ruszyło do ataku. Pierwsze próby polegają jednak głównie na strzałach z dystansu i regularnym pressingu, który nie przynosi efektu, jakiego oczekuje Diego Simeone.

• 47. min.

Goście dwa razy znaleźli się w polu karnym rywali. Najpierw Miranda znalazł trochę trawy, na którą mógł upaść - o karnym nie mogło jednak być mowy - a potem piłkę i dużo miejsca znalazł tam Arda Turan. Znalazł też trochę czasu. Z ostrego kąta uderzył jednak zbyt blisko Schwarzera. Bramkarz przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Gramy.

• PRZERWA

A dziennikarze będący na stadionie tweetują, że Samuel Eto'o rozgrzewa się na placu gry zamiast siedzieć z kolegami w szatni

• PRZERWA

Przez 40 minut na Stamford Bridge niewiele się działo, ale jak już Torres znalazł drogą do bramki rywali to zaczęły się emocje i możemy tylko żałować, że sędzia musiał zakończyć pierwszą połowę, gdy piłkarze się rozkręcali. Na tę chwilę goście są znacznie bliżej awansu, ale Jose Mourinho ma kwadrans w szatni na wymyślenie sposobu, by w ostatnich trzech kwadransach to jego podopieczni przechylili szale zwycięstwa na swoją stronę.

• 45. min. + 1

Koniec pierwszej połowy.

• 44. min.

Tiago dorzucił piłką na dalszy słupek. Juanfran dobrze poszedł za piłką i zgrał ją na drugi słupek - tyle mógł spróbować zrobić. Piłka przeleciała tuż obok nóg środkowych obrońców Chelsea i trafiła do Lopeza, który odbił piłkę od ziemi. Wpadła w okienko do niemal pustej bramki.

• GOOOOOOL

44. min.

1:1! Adrian Lopez!

• 43. min.

Diego Costa nie wie, co teraz.

• 41. min.

David Luiz zachęcany do oddania bezsensownego w tym momencie strzału na bramkę Atletico, ale jego uderzenie z ponad trzydziestu metrów przelatuje wysoko nad bramką gospodarzy.

• 42. min.

Ramires fauluje Turana. Piłka dokręcona z rzutu wolnego w kierunku bramki, wszyscy skaczą, ale tylko Adrian Lopez dosięga... i to ledwo - Schwarzer łapie piłkę.

• 40. min.

Atletico szuka okazji do szybkiej odpowiedzi, piłka szybko dośrodkowana do Costy, ale Hiszpan Brazylijczyk napastnik Atletico ostatecznie na spalonym.

• 38. min.

Brawo ten pan!

Lub "hańba ten pan", w zależności od waszych sympatii.

• 36. min.

Willian fantastycznie wyszarpał piłkę na prawej stronie, podał do Azpilicuety, ten wgrał piłkę po ziemi w pole karne do Torresa, który strzelił tak, że piłka lekko odbiła się jeszcze od obrońcy i wpadła do siatki.

• GOOOOOOL

36. min.

Gol! Torres!

• 33. min.

Wrzutka w pole karne Chelsea z rzutu wolnego. Bramkarz sobie radzi. Jeszcze jedna wrzutka. Terry sobie radzi. I to nawet bez użycia rąk.

• 31. min.

Kolejne przyspieszenie Atletico, Costa szukał miejsca, żeby wpaść w pole karne rywali, ale ostatecznie został przewrócony, Cahill dostał żółtą kartkę, a goście rzut wolny.

• 29. min.

Dwie minuty, w czasie których wszystkim staje przed oczami mecz sprzed ośmiu dni. Wszyscy zamykamy więc na chwilę oczy i liczymy na to, że gdyy je otrzowymy, nie będzi po tm śldu. Nie mamy pewności, ale otwieramy je, bo z zamkniętymi oczami trudno się pisze na klawiaturze.

• 27. min.

Chelsea zmuszona do cofnięcia się przez gości. Turan rozruszał akcje gości na lewej stronie, kilka podań po ziemi sprawiło, że gospodarze nieco rozluźnili szyki w defensywie, ale mimo to nie udało się choćby wbić piłki w pole karne.

• 25. min.

Goście podbijają piłkę głowami po rzucie rożnym Williana. Po rzucie rożnym tego samego Williana z drugiej strony boiska piłka zostaje wybita przed pole karne. Piłka nie nachodzi na nogę Hazarda, który z woleja strąca nią dryfującą w kosmosie Sandrę Bullock.

• 24. min.

Chelsea kombinacyjnie na lewej stronie. Wymiana kilku niezłych podań zakończyła się dośrodkowaniem Hazarda po ziemi, ale zostało ono niemal natychmiastowo wybite na rzut rożny.

• 23. min.

Piłkę z autu wrzucał w pole karne ktoś o zasięgu Hajty. Kompletnie niepilnowany Luiz przyjął piłkę, podbił ją sobie, odszedł od jednego rywala, odwrócił się plecami do bramki, przywitał dwóch innych obrońców i bez problemów uderzył z przewrotki. Piłka leciała wolno, ale Courtois i tak jej nie sięgnął. Madrytczycy mieli szczęście, bo piłka leciała wolno obok słupka.

• 22. min.

Dobry pomysł Hazarda, który przepuścił podanie, piłka poturlała się dalej w pole karne do Ramiresa, jednak uderzenie Brazylijczyka zostało zablokowane.

• 20. min.

Arda Turan próbował efektowną sztuczką techniczną uruchomić Diega Costę a zamiast tego uruchomił zapadnię, która prawie pogrzebała jego kolegów. Świetnie dryblującego w kontrataku Torresa zgubiła w końcu pycha (czyt.: chęć przejścia trzech rywali naraz i wpadnięcia w pole karne z wesołą pieśnią na ustach).

• 18. min.

Obie drużyny nieco przyspieszyły, goście w końcu znajdują odrobinę miejsca w polu karnym Chelsea, Costa strzela lewą nogą, ale trafia piłką wprost w obrońcę.

• 16. min.

Turan świetnie podaje w pole karne do Costy, który wie, że nie da się wcisnąć piłki do bramki z zerowego kąta, ale że nie chce nikomu wystawić dobrej piłki, próbuje wcisnąć z kąta 10 stopni. Strzał zablokowany, Chelsea rusza z szybką kontrą. Szybka kontra zablokowana.

• 14. min.

Rzut wolny z lewej strony pola karnego, piłka jednak zamiast w pole karnego wędruje przed nie, pod nogi Ramiresa, ten szukając miejsca do strzału znajduje... rzut wolny. Willian uderza jednak tuż nad bramką.

• 12. min.

To jest ten moment, w którym atakują gospodarze. Goście szybko się adaptują do nowej sytuacji i zaczynają bronić. Arda Turan przewraca Hazarda na skrzydle, będzie rzut wolny.

• 10. min.

Niespodziewanie cofnięte Atletico zmusza Chelsea do kombinowania w ataku. Gospodarze przyzwyczajeni ostatnio do grania z kontry bardzo długo budują ataki pozycyjne i przeważnie kończą się one jeszcze kilka metrów przed polem karnym.

• 8. min.

Carlo Ancelotti mówił o wczorajszym półfinale, że taki mecz rozegra się przede wszystkim w głowach. Kibice Chelsea i Atletico też o tym wiedzą:

• 6. min.

Chelsea chciała szybko odpowiedzieć, Hazard już się rozpędzał, ale zanim zdążył nabrać pełnej prędkości Tiago zatrzymał go łokciem za co zobaczył żółtą kartkę. Ponowienie ataku w wykonaniu duetu Hazard - Torres również z powodzeniem zatrzymane, Atletico pokazuje, że również umie się bronić.

• 4. min.

Wbita w pole karne piłka wypada z pola karnego. Podbiega do niej Koke i próbuje wrzucić ją z powrotem. Choć nie wiemy, co tak naprawdę próbuje zrobić, przecież nie siedzimy w jego głowie. Za to widzimy, jak piłka odbija się od poprzeczki na oczach zaskoczonych 22 piłkarzy (włącznie z Kokem). Tym razem Schwarzera obleciał strach.

• 3. min.

Goście atakują najpierw prawą, potem lewą stroną, ale podopieczni Mourinho zatrzymują obie akcje jeszcze zanim na dobre się one zaczęły.

• 2. min.

Na razie akcja toczy się bliżej bramki Schwarzera, niż Courtoisa, ale nie można powiedzieć, żeby Schwarzera obleciał strach. Oby był to wolny szybkiego początek.

• 1. min.

Gramy.

• Zostało wam tylko kilka godzin! Bez względu na wszystko, to może być wspaniały mundial!

Zostań ekspertem Z czuba, relacjonuj z nami mundial

Ten tytuł niektórym z Was może wydawać się znajomy, głównie dlatego, że już kiedyś taki daliśmy. Było to cztery lata temu, przy okazji mundialu w RPA. Dziś znów chcemy zaprosić Was do wzięcia udziału w konkursie i wspólnego relacjonowania mundialowych spotkań.

• Jeśli od oglądania powtórki z takiego półfinału Ligi Mistrzów jak w zeszły wtorek, wolicie siedzieć pod wiatą, nawet tam możecie łaskawie sprawdzać, jak sprawy się mają na boisku. Dzięki aplikacji Sport.pl LIVE z Androidem, na iPhone'y i Windows Phone'y (znajdziecie ją w Google Play, App Store lub Windows Marketplace) osiągniecie swój cel, za darmo! Wszystkie wersje aplikacji ściągnięcie stąd.

• Nikt nie spodziewał się Johna Terry'ego, ale okazuje się, że kapitan Chelsea leczy się równie sprawnie, co Wolverine (a przynajmniej tak podają źródła na Twitterze). Oby piłkarze wyleczyli się z zeszłotygodniowej kopaniny i zademonstrowali dziś więcej z piłki nożnej, niż z autobusowej zajezdni. Naprawdę nie chcielibyśmy doczekać dogrywki i wcale nie chodzi o to, że spieszy się nam złożyć PIT-a do domu...

Liga Mistrzów. Terry w pierwszym składzie Chelsea na Atletico [SKŁADY]

Zgodnie z zapowiedzią Jose Mourinho John Terry zagra w rewanżu z Atletico od pierwszej minuty. W ataku angielskiej drużyny zagra Fernando Torres. Relacja na żywo z meczu Chelsea - Atletico na Sport.pl od 20.45.