Real Madryt - FC Barcelona, czyli Gran Derbi Z Czuba i na żywo

• niedziela, 23 marca 2014
  • KONIEC

Za nami piękne widowisko. Po pierwszej połowie było wspaniale, w drugiej jeszcze bardziej emocjonująco. A co najważniejsze, emocjonująco będzie w lidze hiszpańskiej, bo Barcelona doskakuje do Realu na jeden punkt. Druga połowa to trzy rzuty karne. Jeden, ten dla Realu, niesłuszny. Alves faulował przed polem karnym. Dwa dla Barcelony słuszne, zamienione na gole przez Messiego. Na dodatek po pierwszym z nich, Sergio Ramos zobaczył czerwoną kartkę. Słuszną. Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy na następne.

• KONIEC MECZU

90. min. + 3

Koniec meczu! Barcelona zwycięska!

• 90. min. + 3

Barcelona jeszcze szuka okazji na kolejnego gola, Varane przejmuje piłkę zagrywaną przez Messiego, ale chwilę potem goście znów są w polu karnym Lopeza.

• 90. min. + 2

Real trochę bezradny, Bale z bezsilności fauluje Busquetsa.

Sędzia dolicza trzy minuty.

Xabi Alonso uderza w kierunku pola karnego z rzutu wolnego, ale zbyt płasko, Barca natychmiast wyrusza z kontrą, Messi grozi Diego Lopezowi, ale jest na spalonym.

• 89. min.

Ronaldo piękny drybling. Minął czterech rywali, ale w końcu stracił piłkę. Którą po chwili Real odzyskał. I jeszcze zmiana w Realu. Pojawia się na boisku Morata, schodzi Modrić.

• 88. min.

Zółta kartka dla Modricia za faul na Messim.

• 87. min.

Alves ładnie podał do Sancheza, ale ten nie utrzymał linii spalonego. Słuszna decyzja sędziego. Real rzuca się do ataków i na bramkę i na rywali. Isco sfaulował Iniestę.

• 86. min.

I jeszcze żółta kartka dla Cristiano Ronaldo za wsadzenie łokcia w twarz walczącego z nim o piłkę Mascherano.

• 85. min.

Di Maria schodzi, za niego Isco.

• 84. min.

Xabi Alonso inkasuje jeszcze kartkę za dyskusję z sędzią.

• GOOOOOOL

84. min.

Hat-trick Messiego! Samo okienko!

• 83. min.

Rzut karny dla Barcelony! Carvajal faulował Iniestę.

• 82. min.

Di Maria w pole karne, ale Benzemy już nie ma. Pique wybija. Po chwili Modrić sfaulował Albę. Po kolejnej chwili piłka była już na połowie Realu, a na zaskakujący strzał zdecydował się Mascherano. Całkiem mocno i całkiem niecelnie. Lopez nie musiał interweniować.

• 79. min.

Barcelona próbuje i próbuje, Pepe zatrzymuje Albę, a przy wyjściu Realu z akcją Mascherano fauluje Ronaldo. Sędzia postanawia puścić to płazem.

• 78. min.

Zmiana w Barcelonie. Schodzi Fabregas, za niego Sanchez.

• 77. min.

Barcelona nie ustaje w atakach, próbuje Pedro, zatrzymuje go Marcelo, Diego Lopez znów zaczyna od bramki, ale Barcelona szybko wraca na połowę Realu. A gdy ten próbuje się wydostać Busquets fauluje Ronaldo w środku pola. Po wznowieniu gry Modrić nie może nawet oddać strzału, bo czyściutko zabiera mu piłkę Pique.

• 76. min.

Kolejne powtórki pokazały, że karny dla Barcelony był słuszny. Ramos złapał Neymara.

Primera Division. Kontrowersyjny karny dla Realu

W 54. minucie sędzia Alberto Undiano Mallenco podyktował rzut karny dla Realu. Powtórki pokazały, że Ronaldo był faulowany przed polem karnym. Dziewięć minut później Ramos przewracał w polu karnym Neymara, za co dostał czerwoną kartkę.

• 74. min.

Ależ bomba Alvesa! Strzał z 18 metrów, a piłka trafiła w słupek! Lopez nie sięgnął, Real w coraz większych opałach!

• 73. min.

Prostopadłe podanie Messiego zablokowane, ale Argentyńczyk odzyskał piłkę. Po chwili był już w polu karnym i oddał strzał. Również zablokowany.

• 73. min.

Po rzucie rożnym dla Barcelony, ale Busquets posyła piłkę wysoko nad bramką. Real nie traci czasu, jest już pod polem karnym Barcelony, Modrić dopada do piłki i pada na murawę, ale piłka została mu zabrana czysto i teraz to Barcelona rusza z kontrą.

• 72. min.

Pepe sfaulowany przy własnym polu karnym przez Fabregasa. Potem goście odzyskali piłkę i długo budowali akcję, która zakończyła się dośrodkowanie Alby w Carvajala i wywalczeniem rzutu rożnego.

• 68. min.

Zmiana w Barcelonie: schodzi Neymar, wchodzi Pedro.

• 68. min.

Iniesta próbował się przedrzeć w pole karne, ale powstrzymał go Di Maria. Za chwilę faul na Modriciu i Królewscy zaczynają ze stojącej piłki.

• 66. min.

Busquets fauluje w środku boiska Carvajala. Kartka

• 66. min.

No i wymuszona zmiana w Realu. Schodzi, bardzo niechętnie, Karim Benzema, wchodzi Raphael Varane.

• GOOOOOOL

65. min.

Messi gol! 3:3! Lopez bez szans! Mocne uderzenie przy słupku!

• 63. min.

Trochę chaosu i niedokładnych zagrać w środku pola. Potem kapitalne zagranie Messiego do Neymara w pole karne, a tego sfaulował Ramos! Czerwona kartka i karny! Chyba nic nie było...

• 60. min.

Po rzucie rożnym kontra Realu, Modrić prowadzi piłkę, podaje ją do Bale'a, ten zaś tak się z nią rozpędza, że nie zauważa, że wybiegł już za boisko.

• 60. min.

Marcelo poślizgnął się i rzut rożny dla Barcelony. Dośrodkowanie, piłka wybita przed pole karne i Iniesta huknął minimalnie nad poprzeczką.

• 58. min.

Świetne podanie w pole karne do Benzemy od Ronaldo, genialne odegranie Benzemy tyłem do Bale'a i bardzo dobra interwencja Valdesa.

• 58. min.

Rozwścieczona Barcelona rzuciła się do ataku. Messi minął dwóch rywali, a trzeci go sfaulował. Protesty piłkarzy Realu. Niesłuszne. Mascherano po chwili fauluje Di Marię.

• 56. min.

Ronaldo pewnie egzekwuje jedenastkę. Valdes rzuca się w dobrym kierunku i nawet muska piłkę końcem rękawic, ale ta nieubłaganie wpada do siatki.

• GOOOOOOL

55. min.

3:2! Ronaldo!

• 54. min.

Real przycisnął, Valdes musiał wybić w aut. Potem indywidualna akcja Ronaldo, Portugalczyk wpadł w pole karne i karny! Alves faulował! Powtórki pokazują, że było przed polem karnym! Błąd sędziego!

• 52. min.

Benzeeema! I nie ma gola! Szarża Bale'a, świetne podanie do Benzemy, który mógł być na niewielkim spalonym, ale nie ma to znaczenia, bowiem i tak strzelił w Valdesa.

• 51. min.

Błąd Neymara, po którym Brazylijczyk doznał urazu. Na szczęście Barcelony szybko się podnosi i po wyrzucie z autu goście oddają piłkę Realowi.

• 49. min.

Xavi wrzuca z rzutu rożnego na dalszy słupek okupowany przez Piquego, ale nie udało się zgrać tej piłki do Fabregasa.

• 48. min.

Alves dośrodkował do nikogo, ale piłkę przy linii bocznej odzyskał Neymar. Potem Iniesta spokojnie zagrał w pole karne do Xabiego Alonsa. Gdy Barcelona odzyskała piłkę, Iniesta się poprawił i podał ładnie do Alvesa. Jego dośrodkowanie padał łupem Ramosa, który wybija na rzut rożny.

• 48. min.

Druga połowa zaczyna się tak samo jak pierwsza, czyli tak sobie. Rwana gra, straty, przejęcia, jakieś niedostrzały. Ale może się zaczynać tak samo jak pierwsza, pod warunkiem, że potem się tak samo jak pierwsza. czyli superciekawie, potoczy.

Zaczynamy drugą połowę!

• Przerwa

Wspaniałe widowisku w niedzielny wieczór. Akcja za akcją, bramka za bramką. Gran Derbi po 45. minutach zakończyły się wynikiem 2:2. Z jednej strony świetnie grają Iniesta i Messi, z drugiej Di Maria i Benzema. Jeśli druga połowa będzie wyglądała podobnie, będziemy mogli śmiało powiedzieć, że wróciliśmy do czasów z rywalizacji Jose Mourinho i Pepa Guardioli.

• 45. min. + 2

Koniec pierwszej połowy!

• 45. min.

Świetne podanie Carvajala w pole karne, wysoki wyskok Benzemy, ale piłka mija bramkę o centymetry.

• 45. min.

Trochę się uspokoiło. Piłkarze podają sobie nawzajem. A o dziwo dłużej przy piłce utrzymuje się teraz Real. W końcu dośrodkowanie pole karne, ale kiks Ronaldo i strzału nie ma.

• 44. min.

Awanturka pod bramką, na trawie leży Fabregas i obok niego Pepe, który przed chwilą krewko nakrzyczał na Fabregasa. w wyniku tego krzyku obaj chwycili się za głowy i solidarnie padli na murawę. Poleżeli, poleżeli, wstali, gramy dalej.

• 42. min.

Wielkie zamieszanie w polu karnym, Neymar, Fabregas, Pepe i jeszcze kilku innych zawodników było w pobliżu piłki. Zabrał ją sobie jednak Messi i uderzył obok słupka i Diego Lopeza!

• 42. min.

2:2!

• 41. min.

Dla odmiany Neymar faulował Di Marię. A chwilę później Ramos pędem sprzątnął piłkę sprzed nóg Fabregasa.

• 40. min.

Ronaldo fauluje Pique w jego własnym polu karnym. Nieładnie. Po drugiej stronie boiska Alba wywalczył rzut rożny. Dośrodkowanie do Pique, ale ten nie zdołał oddać strzału.

• 36. min.

Luka Modrić posyła piłkę do Bale'a, ale trochę za długą i pada ona łupem Piquego. Który wybija ją na aut, Real nie cieszy się jednak zbyt długo posiadaniem.. Na skrzydle Barcelony znów szaleje Neymar, schodzi do środka i ładnie podaje do Fabregasa, ale Fabregas jakiś rozmarzony.

• 34. min.

Pique gasi zapędy Ronaldo, Barcelona wychodzi z kontrą, ale Neymar faulowany w środku (no, trochę za środkiem) pola przez Di Marię i mamy pierwszą żółtą kartkę meczu.

• 33. min.

Prostopadłe podanie Iniesty do Neymara w pole karne. Okazało się, że nie było do Neymara, a do Ramosa. Po chwili Barcelona odzyskała piłka i zbudowała kolejny atak. Atak zakończony nieudanym dośrodkowaniem Alby.

• 32. min.

Messi do Neymara, Neymar do Messiego, ale piłkę przejmuje Real. Cristiano Ronaldo biegnie skrzydłem, podaje do wybiegającego przedeń Bale'a, ten zaś po kilku krokach z piłką pada lekko muśnięty na linii pola karnego. Sędzia nie daje się nabrać, gramy dalej.

• 30. min.

Rzut wolny dla Barcelony z 30 metrów za zagranie ręką jednego z obrońców. Uderzenie Xaviego w mur. Po kolejnych przepychankach wywalczony rzut rożny.

• 27. min.

Rzut wolny dla Realu po faulu Pique na Di Marii. Do bramki blisko, do piłki Ronaldo, ale trafia w mur, poprawia po nim Modrić, ale taka poprawka to raczej pogorszka.

• 26. min.

Kontra Realu i prawie hat-trick Benzemy! Znowu Di Maria zaszalał na lewym skrzydle, z łatwością minął Alvesa i posłał piłkę do Francuza. Ten pokonał Valdesa, ale nie pokonał stojącego na linii Pique.

• 25. min.

Messi faulowany przez Ramosa, będzie rzut wolny, do którego, jak mawiają wytrawni komentatorzy, podchodzi sam poszkodowany, ake trafia prosto w mur.

• 24. min.

Gol! 2:1!

• 21. min.

Di Maria poszkodowany, opatrywany przez służby medyczne. Kontuzja powstała prawdopodobnie na wskutek cieszenia się po ładnej asyście.

• 20. min.

Fantastyczne dośrodkowanie Di Marii na głowę Benzemy, ten tyle od ziemi wyskakuje, uderza głową, Valdes próbuje jeszcze odpić piłkę, ale ta wpada do siatki. Jednak niedziela dla Benzemy.

• GOOOOOOL

20. min.

1:1! Benzema!

• 18. min.

Kolejna kontra Realu, Benzema osamotniony, zagrywa na bok do Ronaldo. Ten nie ma komu podać, ale na to nie narzeka i decyduje się na uderzenie z daleka. Uderzenie w Valdesa. Po chwili Messi znowu podaje prostopadle i znowu genialnie. Neymar z piłką w polu karnym, ale zwolnił akcję i Marcelo zdążył wrócić. Wrócić, aby zablokować wślizgiem lekkie uderzenie.

• 19. min.

Pepe znów powstrzymuje Neymara, choć ten obija piłką jego łokieć. Real zmierza w kierunku bramki Barcelony, ale tam jest czujna i skoczna obrona, znów więc jesteśmy na połowie Realu. I zaczyna się klepando. Trwa i trwa. Trwa. W końcu Neymar podchodzi śmiało, choć drobny kroczkiem pod pole karne, ale tam siła złego na jednego, czyli chyba z pięciu piłkarzy Realu, Neymar rezolutnie pada na trawę, ale odbiór jest czysty i rusza kontra gospodarzy.

• 15. min.

Milion podań, które skończyło się genialnym podaniem Fabregasa do Messiego! Messi sam na sam i strzela obok! Messi! Obok! W sytuacji sam na sam!

• 14. min.

Ronaldo przy piłce, przepycha się z czterema obrońcami. Przepchnięcia przegrał i piłkę stracił. Zaczynamy od nowa milion podań Barcelony.

• 13. min.

Aaaajjjj! Dla wszystkich wokół jest jeszcze niedziela, ale dla Benzemy już chyba just another manic Monday. Dostał świetną piłkę, miał idealną sytuację i strzelił wysoko ponad bramką Valdesa.

• 11. min.

Barcelona długo przy piłce. Ale do tego przywykliśmy. Po około 98 podaniach piłkę odebrał Pepe i rozpoczęła się kontra. Kontra po której piłka została podana do Benzemy. Francuz zdecydował się na uderzenie z 22 metrów. Kolejne uderzenie, które ledwo doturlało się do bramki.

• 9. min.

Kolejna kontra Barcelony, Neymar pod bramką Diego Lopeza, ale uprzedza go Pepe. W kontrkontrze (rekontrze) Realu piłkę Carvajalowi zabiera Pique.

• 7. min.

Długie klepanie w środku pola, oddanie piłki Messiemu, a ten prostopadle w pole karne do Iniesty. Pomocnik Barcelony przyjął, podbiegł i huknął pod poprzeczkę!

• 7. min.

Gol! 0:1!

• 5. min.

PIłka od Bale'a do Ronaldo, który popychany przez plecy Alvesa siada na murawie i wściekle wali w nią pięścią.

• 4. min.

Piękna kontra Barcelony, Messi posłał idealną prostopadłą piłkę do Neymara, ten miał przed sobą tylko Diego Lopeza, ale znajdował się na bardzo ostrym kącie. Strzał trafił prosto w rękawice bramkarza. Szybko przeniesienie akcji na drugą stronę boiska, Carvajal podał w pole karne do Benzemy, ten miał dużo miejsca, ale uderzył leciutko i niecelnie. To wszystko przez brzydko ułożoną sylwetkę w momencie strzału.

• 4. min.

Barcelona rozgrywa piłkę, ale albo robi to niedokładnie, albo Real rozrywa jej ataki, po czym sam szybko traci piłkę. Dość długo trwają te zapasy, nie kończą się strzałem Barcelony, kończą się kontrą Realu, szarżą Ronaldo, który jednak trochę zwalnia, trochę drybluje, wreszcie pada przed polem karnym, ale na próżno, piłkę zabrano mu czysto.

• 1. min.

Zaczęło się od szybciutkiego dryblingu Cristiano Ronaldo lewą stroną. Pomknął tak, że Dani Alves patrzył jeszcze na środek boiska, gdzie przed sekundą Królewscy rozpoczęli spotkanie, a Portugalczyk był już przy linii końcowej. Płaskie dośrodkowanie trafiło do Pique. Tak, akcja zakończona.

• 1. min.

Hopla! I zaczęli!

• Za chwilę zaczynamy.

• Na koniec weekendu trafiły nam się nie lada emocje. El Clasico, Gran Derbi, najbardziej emocjonujący mecz w świecie futbolu w ostatnich latach. Godzina jednak już odrobinę późna, niektórzy szykują się powoli na najgorszy dzień tygodnia i robią to leżąc w łóżku i płacząc. Nie szkodzi. Z pomocą przychodzi Wam aplikacja Sport.pl Live dzięki której na smartfonach z Androidem, iPhone'ach lub Windows Phone'ach (znajdziecie ją w Google Play, App Store lub Windows Marketplace) możecie śledzić to co wydarzy się na boisku. Nic za nią nie zapłacicie, gdyż za rzeczy darmowe płacić nie należy.

Aplikacja Sport.pl Live na Androida - ściągnij stąd.

Aplikacja Sport.pl Live na iPhone'a - ściągnij stąd.

Aplikacja Sport.pl Live na Windows Phone - ściągnij stąd.

• Do końca sezonu Primera Division pozostało już niewiele. Na razie mistrzowie Hiszpanii, Barcelona, mają cztery punkty straty do liderującego Realu. W dzisiejszym meczu nie mogą przegrać, bo mistrzostwo prawie na pewno odleci. Real z kolei od jesiennej porażki z odwiecznymi rywalami wygrał 31 meczów z rzędu w różnych rozgrywkach. Taka passa kiedyś musi się skończyć? Czy skończy się dzisiaj?

Real Madryt - FC Barcelona. El Clasico na opak

Zapomnijcie o wszystkim, do czego przywykliście, oglądając szlagier ligi hiszpańskiej. Nie ma już wzburzonego Realu i spokojnej Barcelony, nie wiadomo nawet, czy w niedzielę zobaczymy przyszłego mistrza kraju. El Clasico w niedzielę o 21 - Relacja Z Czuba i Na Żywo na Sport.pl