Jesteś fanem filmów fabularnych o sportowcach? Zobaczymy jak dobrze pamiętasz klasyki! [QUIZ]

1 / 10

Jerzy Turek w filmie "Zawsze w niedzielę" kreuje postać niepełnionego, wiecznie rezerwowego bramkarza. Gdy dostaje szansę wystąpienia w ważnym meczu zaprzepaszcza ją gdyż:

2 / 10

Andrzej Kopiczyński grający w obrazie "Święta wojna" napastnika Walczaka nie wystąpił w najważniejszym meczu sezonu ponieważ:

3 / 10

W Filmie "Bokser" Daniel Olbrychski kreujący postać boksera Szczepaniaka dopuścił się kryminalnego czynu. Jakiego?

4 / 10

Richard Harris w nominowanym do Oskara "Sportowym życiu" został lokalną gwiazdą drużyny:

5 / 10

Którego słynnego bokserskiego mistrza świata w obrazie "Między linami ringu" przypomina Paul Newman?

6 / 10

Apollo Creed w "Rocky 4" ponosi śmierć, która jest następstwem:

7 / 10

W filmie "Rydwany ognia" biegacza Erica Liddella kreuje Ian Charleston. Sportowiec, podczas igrzysk olimpijskich w Paryżu zrezygnował z udziału w swojej koronnej konkurencji - biegu na 100 metrów ponieważ

8 / 10

W filmie "Tytani" jeden z głównych bohaterów po sukcesach w drużynie futbolowej ulega wypadkowi. Pamiętasz co przytrafiło się Gerry'emu Bertierowi?

9 / 10

W filmie "White Men Can't Jump" Sidney i Billy biorą udział w turnieju ulicznej koszykówki, w którym ostatecznie wygrywają nagrodę pieniężną. Pamiętasz co się stało z kasą Billy'ego, którego grał Woody Harrelson?

10 / 10

W filmie "Sezon rezerwowych" drużyna prowadzona przez Gene'a Hackmana, po libacji alkoholowej po meczu, trafia do aresztu. Do jakiej piosenki niepokorni zawodnicy tańczą podczas pamiętnej sceny za kratkami?

Lubisz filmy o tematyce sportowej? Utożsamiasz się z jego bohaterami? W takim razie łatwo uporasz się ze znalezieniem właściwych odpowiedzi na kilka pytań.