Rajd Barbórka. Talia asów na Karowej

Z okazji 50. edycji rajdu Barbórka Automobilklub Polski przygotował dla kibiców wiele atrakcji, Niewątpliwie jedną z największych będzie wizyta kierowców, którzy na stałe wpisali się na karty barbórkowej historii.

Zaproszenia na tegoroczną, jubileuszową edycję Barbórki przyjęło szerokie grono dotychczasowych zwycięzców tej jednej z największych sportowych imprez w kraju. Podczas Kryterium Asów na Karowej będzie można zobaczyć tak wspaniałych kierowców, jak choćby Lelio Lattari, Robert Herba, Paweł Przybylski czy Janusz Kiliańczyk. Nie zabraknie także pokazowych przejazdów Marka Gieruszczaka, Roberta Gryczyńskiego i Michała Nowosiadłego. Spośród tych, którzy zapisali najnowsze karty Barbórki, swój udział zapowiedzieli również Tomasz Kuchar, Leszek Kuzaj i ubiegłoroczny zwycięzca Barbórki, Bryan Bouffier.

Jedni pokażą swoje rajdowe umiejętności za kierownica specjalnie przygotowanego Mitsubushi, inni zaprezentują się z pokładu luksusowego, jak przystało na gwiazdy tego formatu, samochodu, który wykona rundę na trasie odcinka specjalnego Karowa.

Najstarszym zwycięzcą rajdu Barbórka, którego będziemy mieli zaszczyt gościć, jest Lelio Lattari. "Latający Włoch", pochodzący z sycylijskiej rodziny dyplomatów, uzyskał licencję kierowcy rajdowego w Automobilklubie Polski, z powodzeniem walczył na krajowych trasach, zdobywając tytuły zarówno w rajdach jak i w wyścigach. W 1974 roku wygrał Barbórkę. Ścigał się takimi klasykami, jak Alfa Romeo Giulia GT 1300, GTA 1600, czy GTV 1750.

Po zakończeniu przejazdów odcinka Karowa odbędzie się ceremonia, podczas której specjalni goście rajdu zostaną uhonorowani pamiątkowymi statuetkami. W tym roku na Barbórce będzie można poczuć podmuch rajdowej historii. Jak przystało na jubileuszową, 50. edycję.

Więcej o: