Rajd Polski. Ott Tanak: Zawsze liczę się tu w walce o zwycięstwo

Myślę, że mamy wciąż szansę na walkę o mistrzostwo. To będzie naprawdę interesujący finisz sezonu - mówi trzeci kierowca mistrzostw świata Ott Tanak.

Tanak był największym pechowcem zeszłorocznej edycji Rajdu Polski. Estoński kierowca jechał fantastycznie, ostatniego dnia prowadził, ale na przedostatnim odcinku specjalnym złapał gumę, musiał zmienić koło i stracił mnóstwo czasu. Ostatecznie zajął drugie miejsce, za Andreasem Mikkelsenem. Złych rzeczy z Rajdu Polski jednak sobie nie przypomina.

- Z Rajdu Polski mam przede wszystkim dobre wspomnienia, bo zawsze liczę się tu w walce o zwycięstwo. Bardzo lubię się ścigać na tych drogach, cieszę się, że tu wracam - mówi.

- Charakterystyka dróg jest bardzo zbliżona do tych, które mamy w Estonii, a i samo otoczenie też jest podobne. To tutaj czuje się najbliżej tego, co jest u mnie w kraju - dodaje Tanak.

Co nie udało mu się w Polsce w 2016 roku, zrobił w połowie czerwca na Sardynii. Wygrał Rajd Włoch, to jego pierwsze zwycięstwo w WRC w karierze. - Cieszę się, że mam już to za sobą. Robota została wykonana, a przy tym ogromnie zyskaliśmy w klasyfikacji generalnej. Będę starał się zbierać punkty, bo sezon minął już półmetek. Myślę, że mamy wciąż szansę na walkę o mistrzostwo. To będzie naprawdę interesujący finisz sezonu - mówi Tanak.

W klasyfikacji generalnej zajmuje trzecie miejsce. Do Sebastiena Ogiera, który jest liderem, traci 33 punkty. Do Thierry’ego Neuville’a z Hyundaia już tylko 15.

Transmisje Rajdu Polski od 30 czerwca do 2 lipca na bezpłatnej platformie Red Bull TV.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.