Rajd Polski. Świetne tempo Kajetanowicza. Tanak ucieka faworytom

Kajetan Kajetanowicz piątkowe problemy zostawił daleko w tyle i pędzi na równi z czołówką WRC-2. Wśród najszybszych aut prowadzenie utrzymuje sensacyjny lider Ott Tanak, a problemy ma mistrz świata Sebastien Ogier.

Kajetanowicz w sobotę jedzie piekielnie szybkim tempem, do najlepszych kierowców na odcinkach traci ledwie po kilka sekund, mimo że drugi dzień z rzędu startu z końca stawki. Pierwszego dnia był to efekt tego, że jako zawodnik nie startujący regularnie w mistrzostwach świata WRC-2, nie miał priorytetu. W sobotę jedzie z tyłu, bo po awarii na siódmym odcinku specjalnym stracił mnóstwo czasu i spadł na ogon WRC-2.

W sobotę tempo jest niezłe biorąc pod uwagę po jak rozjeżdżonej drodze jedzie Kajetanowicz. Mistrz Europy zajmował kolejno szóste, piąte i szóste miejsce. W WRC-2 awansował z 15. na 11. miejsce. Do 10. Nicholasa Fuchsa traci 7,1 sekundy, do Huberta Ptaszka, ktory jest dziewiąty 11,1 sekundy. Od obu jeździł na pierwszej sobotniej pętli szybciej.

W WRC przewagę powiększa Ott Tanak. Estończyk jadący Fordem Fiestą WRC wygrał trzy odcinki pierwszej pętli. Drugi w klasyfikacji generalnej Andreas Mikkeslen (VW Polo R WRC) traci do niego aż 18 sekund, trzeci jest Hayden Paddon (Hyundai i20 WRC) ze stratą 24,9 sekund.

W ogóle nie wiedzie się mistrzowi świata Sebastienowi Ogierowi (VW Polo R WRC). Francuz otwiera trasę, co na szutrze oznacza czyszczenie ją z luźnych kamieni i w konsekwencji wolniejsze tempo. Ogier jest mocno zdenerwowany. - Nie mam wam nic do powiedzenia. To jest dramat - wypali do dziennikarzy po 13. odcinku specjalnym. Mechanicy nie mogą mu pomóc zmianą ustawień auta, bo w sobotę w połowie dnia nie ma serwisu w Mikołajkach, tylko strefa zmiany opon w Gołdapi.

W sobotę przed kierowcami jeszcze cztery odcinki specjalne - przejadą po raz drugi próby z przedpołudniowej pętli oraz wieczorem pojawią się po raz ostatni na torze Mikołajki Arena, gdzie będą rywalizować w parach.

Zobacz wideo

Największe niespodzianki w historii mistrzostw Europy [WIDEO]

Więcej o:
Copyright © Agora SA