Rajd Polski. Elfyn Evans: Kajetanowicz jest szybki. Szanse są równe

Kajetan Kajetanowicz jest debiutantem w MŚ, ale na pewno ma więcej doświadczenia w tym rajdzie niż ktokolwiek inny, więc można stwierdzić, że szanse są w miarę wyrównane - mówi Elfyn Evans, lider klasyfikacji generalnej WRC-2 przed Rajdem Polski.

Michał OwczarekMichał Owczarek Fot. Sport.pl Rajd Polski będzie debiutem Kajetana Kajetanowicza, rajdowego mistrza Europy, w mistrzostwach świata. Rajd Polski wygrywał już trzy razy w karierze, ale wtedy to była impreza rangi ME. Wystartuje Fordem Fiestą R5 Evo w kategorii WRC-2. Takim samym autem pojedzie lider klasyfikacji generalnej w tej kategorii - Elfyn Evans.

-Jest debiutantem w MŚ, ale na pewno ma więcej doświadczenia w tym rajdzie niż ktokolwiek inny, więc można stwierdzić, że szanse są w miarę wyrównane. Zobaczymy, jak pojedzie. To bardzo szybki kierowca. My chcemy wyeliminować błędy i musimy pamiętać, że na takich szybkich odcinkach specjalnych trudno jest zyskać wiele czasu. Wygra ten, kto uniknie problemów i popełni najmniej błędów - mówi Evans.

Niespełna 28-letni Brytyjczyk nie może doczekać się startu w Rajdzie Polski. Powód? Prędkość. Rajd Polski to jedna z najszybszych imprez w kalendarzu WRC. - To fantastyczne miejsce do jazdy, tutaj możesz jechać szybciej niż gdziekolwiek indziej, nie mogę się już doczekać. Jest trochę nowych odcinków specjalnych, ale wszystkie charakteryzują się tym, że można na nich rozwijać zawrotne prędkości. A to zawsze jest wyzwanie - mówi.

Evans w dwóch poprzednich sezonach jeździł autem WRC. Teraz w Rajdzie Polski pojedzie, jak w całym sezonie, w kategorii WRC-2, ale planów startów w WRC jeszcze nie porzucił.

-To nie jest najlepsze uczucie, ale lubię ten rajd i czuje się tu dobrze. Poznałem już dobrze auto R5. W poprzednich sezonach rzeczywiście mieliśmy nieco problemów, ale były też rajdy, w których pokazaliśmy się z dobrej strony. Drugie miejsce na Korsyce to nie był przypadek. Bylibyśmy w stanie pokazać jeszcze wiele dobrej jazdy w WRC, ale rzeczywistość była taka, że auto po zmianach nie było do mnie dopasowane. W aucie R5 udowadniam, że wciąż jestem dobrym kierowcą i zasługuję na fotel w WRC. Mam nadzieję, że uda mi się wrócić do WRC - powiedział.

Rajd Polski rozpocznie się w czwartek uroczystą ceremonią startową na rynku w Mikołajkach. Wieczorem, o godz. 19 pierwsza próba sportowa - kierowcy pojawią się na Arenie Mikołajki, gdzie będą rywalizować w parach na pierwszym odcinku specjalnym (transmisja w Polsat Sport Extra).

Euro 2016."Graj z Kija!" "Lewandowski chciał, ale nie doszedł!". Kto to powiedział? [QUIZ]

Zobacz wideo