Rajd Polski wraca do kalendarza mistrzostw świata

Najlepsi kierowcy rajdowi świata znów będą się ścigać na mazurskich szutrach. W piątek FIA oficjalnie ogłosiła, że Rajd Polski wraca do kalendarza rajdowych mistrzostw świata.

Rajd Polski po pięciu latach przerwy wraca do kalendarza mistrzostw świata. Polska impreza ma podpisaną umowę na trzy kolejne sezony. W kalendarzu MŚ zajmie miejsce legendarnego Rajdu Akropolu, który w cyklu był nieprzerwanie od 30 lat.

- To wspaniała wiadomość. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że Światowa Rada Sportów Motorowych Międzynarodowej Federacji Samochodowej doceniła nie tylko nasze wieloletnie starania, ale przede wszystkim dostrzegła wielki potencjał i wysoki poziom organizacyjny drugiego wśród najstarszych rajdów na świecie - powiedział Andrzej Witkowski, prezes Polskiego Związku Motorowego.

Przyszłoroczny Rajd Polski odbędzie się blisko dwa miesiące wcześniej niż w ostatnim sezonie - kierowcy będą się ścigać od 26 do 29 czerwca, a nowością będzie to, że jednego dnia kierowcy będą jeździć na Litwie. Start i meta rajdu tradycyjnie w Mikołajkach.

- Wrześniowa aura nie była dla nas tym razem łaskawa i już podejmujemy działania zabezpieczające nas przed jej kaprysami. A w ostatni weekend czerwca 2014 zapowiada się wyjątkowe, rajdowe wydarzenie - dodał prezes PZMot.

Kalendarz mistrzostw świata WRC

Rajd Monte Carlo (meta 19 stycznia)

Rajd Szwecji (meta 9 lutego)

Rajd Meksyku (meta 9 marca)

Rajd Portugalii (meta 6 kwietnia)

Rajd Argentyny (meta 11 maja)

Rajd Włoch (meta 1 czerwca)

Rajd Polski (meta 29 czerwca)

Rajd Finlandii (meta 3 sierpnia)

Rajd Niemiec (meta 24 sierpnia)

Rajd Australii (meta 14 września)

Rajd Francji (meta 5 października)

Rajd Hiszpanii (meta 26 października)

Rajd Wielkiej Brytanii (meta 16 listopada)

Więcej o: