Czy w takich warunkach da się jeździć? Zobacz wideo z trasy Rajdu Polski

Jeden z uczestników Rajdu Polski, Cezary Niewiarowski, opublikował na swoim kanale w serwisie YouTube film z czwartkowego zapoznania z trasą. Wideo pilota, który ma jechać z Krzysztofem Możyszkiem Audi S2 Quattro, pokazuje, jak dramatyczny jest stan mazurskich dróg, gdzie wytyczono trasy rajdu.

Warunki na trasie rajdu są fatalne z powodu obfitych opadów deszczu i wycofanie się rozważa Robert Kubica. - Jeśli odcinki będą wyglądały tak jak dzisiaj, to wątpię, czy stanę na starcie. Warunki są dramatyczne, to rajd przeprawowy - powiedział w czwartek faworyt do zwycięstwa.

Nie był to jedyny taki głos. Również Maciej Oleksowicz i Michał Kuśnierz (załoga zespołu Inter Cars Castrol TRW) byli przerażeni stanem trasy. - Po zapoznaniu jesteśmy naprawdę zmęczeni. Warunki na trasie były ekstremalne. Padał deszcz, więc wody było mnóstwo i wiele aut nie mogło w ogóle przejechać - stwierdził Oleksowicz.

Słowa nie oddadzą jednak wszystkiego, dlatego najlepiej obejrzeć wideo, jakie opublikował na swoim kanale YouTube pilot Cezary Niewiarowski. Widać na nim, że trasa jest nie tylko błotnista, ale i ma dużo bardzo niebezpiecznych kałuż.

Wideo z zapoznania z trasą Cezarego Niewiarowskiego. Uwaga! Sporo wulgaryzmów!

 

W takich warunkach trudno będzie jechać kierowcom, dlatego start rajdu stoi pod znakiem zapytania. Szczególnie że meteorolodzy zapowiadają na piątek kolejne opady.

Póki co organizatorzy podjęli decyzję o skróceniu dwóch odcinków (Tałty i Baranowo, a powyższe nagranie jest z OS-u Mrągowo). O wszystkim, co się dzieje na trasie będziemy informować na bieżąco. O godzinie 16 powinien (wg planu) rozpocząć się odcinek kwalifikacyjny.

Więcej o: