Rajd Polski. Widzowie z 71 krajów będą śledzić Kubicę. Transmisje na żywo w Eurosporcie

Już w najbliższy weekend (13-15 września) główni pretendenci do tytułu Rajdowego Mistrza Europy zawitają na Mazury, gdzie odbędzie się LOTOS 70. Rajd Polski. Organizatorzy spodziewają się rekordowej liczby kibiców, dla których magnesem jest start naszej największej gwiazdy w sportach motorowych - Roberta Kubicy. Krakowianin po raz pierwszy od kilkunastu lat wystąpi w ojczyźnie. Jego rywalizacja z europejską i polską czołówką zapowiada się pasjonująco. Na starcie staną między innymi Jan Kopecky, Craig Breen, Bryan Bouffier, Kajetan Kajetanowicz, Michał Kościuszko i Krzysztof Hołowczyc. Po raz pierwszy w historii Rajd Polski pokaże NA ŻYWO kanał Eurosport, dzięki czemu transmisję z Mazur zobaczą widzowie w 71 krajach świata.

70. Rajd Polski, który jest dziewiątą rundą tegorocznych rajdowych mistrzostw Europy, zapowiada się niezwykle emocjonująco. Największą gwiazdą imprezy będzie Robert Kubica, który znakomicie prezentuje się w tym roku na rajdowych trasach. Co więcej, to polski klasyk będzie mógł się pochwalić najlepszą obsadą spośród dotychczas rozegranych rund mistrzostw Europy. Na starcie zobaczymy między innymi czołówkę klasyfikacji generalnej ERC: Czecha Jana Kopeckiego, Irlandczyka Craiga Breena oraz Francuza Bryana Bouffiera. Swoją dominację na krajowym podwórku będzie chciał potwierdzić trzykrotny mistrz Polski Kajetan Kajetanowicz, który zadebiutuje w samochodzie R5 (Ford Fiesta), a doświadczenie i znajomość szutrowych tras mazurskich z pewnością będą atutami Krzysztofa Hołowczyca. W sumie na liście zgłoszeń rajdu widnieje 85 załóg.

Dzięki Eurosport Events, który jest promotorem cyklu ERC, Rajd Polski będzie można oglądać na żywo w Eurosporcie. W sumie kanał pokaże cztery odcinki specjalne - dwa w sobotę (14 września) i dwa w niedzielę (15 września). Dzięki temu ujęcia prezentujące rywalizację sportową, a także urokliwe krajobrazy mazurskich lasów i jezior trafią do ponad 70 krajów świata.

Adam Widomski, redaktor naczelny Eurosport Polska i komentator sportów motorowych: - Transmisje z Rajdu Polski będą wyjątkowe przede wszystkim ze względu na aż cztery relacje na żywo. Najwyższy poziom relacji telewizyjnej zapewnią kamery Cineflex podwieszone na żyroskopie pod helikopterem, a także dziesięć kamer on-board, w które wyposażona będzie czołówka listy startowej. Na mecie wywiady z kierowcami przeprowadzać będzie nasza ekipa reporterska, a łącznie przy produkcji pracować będzie około 60 osób.

Plan relacji na żywo w kanale Eurosport:

Sobota, 14 września 2013 Mrągowo 1 (25.16 km): 11.30-12.30 Mrągowo 2 (25.16 km): 18.00-19.00

Niedziela, 15 września 2013 Mateuszek 1 (26.02 km): 10.00-11.00 Mateuszek 2 (26.02 km): 18.00-19.00

Więcej o: