Rajd Polski. Bryan Bouffier w "zerówce"

Najnowszy rajdowy Peugeot - model 208 R2-- zostanie zaprezentowany podczas 69. Rajdu Polski. Będzie on pełnił rolę "zerówki", a za jego kierownicą zasiądzie sam Bryan Bouffier.

Samochód ten w najbliższych latach będzie pełnił ważną rolę w sportowej ofercie francuskiej marki. Stanie się jednym z pierwszych szczebli w karierze młodych kierowców rajdowych. Jego atutami są niskie koszty eksploatacji oraz łatwość prowadzenia. Samochód napędza silnik o pojemności 1.6-litra o mocy 185 KM i momencie obrotowym wynoszącym 190 Nm. Osiągi jednostki napędowej przenosi na koła sekwencyjna, 5-biegowa skrzynia biegów.

Kierowcą, który poprowadzi bojową "dwieścieósemkę" w debiucie na naszych krajowych trasach będzie Bryan Bouffier, zwycięzca wielu rund RSMP i trzykrotny mistrz Polski. Posiadający ogromne doświadczenie rajdowe Francuz będzie pełnił rolę "zerówki" przecierając szutrowe oesy. Auto z numerem "0" jest ostatnim z pojazdów funkcyjnych i ma za zadanie sprawdzać stan zabezpieczenia odcinka specjalnego przejeżdżając po jego trasie na kilka minut przed załogami startującymi w rajdzie.

Wybór Rajdu Polski do prezentacji 208 R2 był oczywisty - to największy, najbardziej prestiżowy i widowiskowy rajd w naszym kraju, a ponadto nasz rodzimy rynek jest dla francuskiej marki bardzo istotny. Dla Bryana Bouffier będzie to pierwszy start w rundzie RSMP od Rajdu Koszyc 2011 oraz pierwszy występ w polskim rajdzie od zeszłorocznej Barbórki Warszawskiej.

Więcej informacji o Rajdzie Polski - na oficjalnej stronie >>

Więcej o: