Wielki pech Carlosa Sainza. Po wypadku trafił do szpitala i nie ukończy Rajdu Dakar

Rajd Dakar 2023 nie jest najszczęśliwszym dla Carlosa Sainza seniora. Doświadczony kierowca musiał wycofać się rywalizacji na dziewiątym etapie, kiedy to po wypadku na piątym kilometrze został przetransportowany do szpitala.

Carlos Sainz senior to jedna z żywych legend rajdów samochodowych. 60-letni kierowca w przeszłości m.in. dwukrotnie zdobywał tytuł mistrza świata WRC, oraz trzykrotnie wygrywał Rajd Dakar. Teraz jednak nie uda mu się nawet ukończyć rywalizacji w Arabii Saudyjskiej.

Zobacz wideo Dart bije rekordy popularności i tworzy niezapomniane widowiska. O co w nim chodzi?

Wypadek

Według informacji podawanych przez zagraniczne media, na trasie dziewiątego etapu Dakaru, już na piątym kilometrze ojciec aktualnego kierowcy Ferrari w Formule 1, zanotował niebezpieczny wypadek, który zakończył się rozbiciem samochodu i koniecznością odwiedzenia szpitala. Choć początkowo doświadczony rajdowiec chciał poczekać na ciężarówkę techniczną i dojechać do mety, po kilku chwilach ból w okolicach klatki piersiowej zmusił go do wylotu śmigłowcem do szpitala w Rijadzie.

Nie był to pierwszy problem, z jakim Sainz spotkał się podczas tegorocznego Dakaru. Wcześniej, na jednym z etapów, Hiszpan za szybko próbował przejechać przez wydmy, co skończyło się rozbiciem samochodu i wypadnięciem z walki o wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej. Mimo to legenda czterech kółek postanowiła kontynuować rywalizację i walczyć o etapowe skalpy w swoim napędzanym silnikiem elektrycznym Audi.

Walka w "generalce"

W rywalizacji samochodów, w klasyfikacji generalnej nadal prowadzi Nasser Al-Attiyah, który pewnie mknie po obronę tytułu. Na drugim miejscu plasuje się debiutujący w Dakarze Brazylijczyk Lucas Morales, którego strata sięga już prawie półtorej godziny. Podium uzupełnia siedmiokrotny mistrz świata WRC, Sebastian Loeb.

Do końca rywalizacji w tegorocznym Rajdzie Dakar pozostało pięć etapów. Na zdecydowanej większości z nich, zawodnicy będą mieli do pokonania około 150 kilometrów odcinka specjalnego. Kluczowy dla losów wyścigu może być jednak etap 11, kiedy to czas mierzony zawodnikom będzie na odcinku 273 kilometrów.

Więcej o:
Copyright © Agora SA