Tragiczny wypadek w rajdzie Dakar. Motocyklista zmarł w trakcie transportu samolotem

Tragiczna wiadomość dotarła do nas w dniu ostatniego etapu Rajdu Dakar. Zmarł Pierre Cherpin, francuski motocyklista, który przed kilkoma dniami uległ wypadkowi na jednym z etapów. Miał 52 lata.

Tragiczny wypadek Francuza miał miejsce w trakcie niedzielnego, 7. etapu wyścigu, na 178. kilometrze trasy z Ha'il do Sakaki w Arabii Saudyjskiej. 52-latek doznał wówczas bardzo poważnego urazu głowy, odmy opłucnowej oraz złamania żeber. Nieprzytomny został przetransportowany do szpitala w Sakace, gdzie był operowany przez neurochirurga i został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Jego stan był przez kilka dni stabilny, w związku z czym najpierw podjęto decyzję o jego przeniesieniu do szpitala w Dżuddzie, a następnie do przetransportowania zawodnika do placówki w jego ojczyźnie, we francuskim Lille.

Zobacz wideo Dakar to taniec ze śmiercią? "Co roku jest tragiczny wypadek"

Niestety, w piątek organizatorzy wyścigu podali informację najgorszą z możliwych. Cherpin zmarł w trakcie transportu samolotem medycznym z Dżuddy do Francji

Będący pasjonatem sportów motorowych Cherpin brał udział w rajdzie po raz czwarty. Jego debiut miał miejsce w 2009 roku, gdy impreza odbywała się w Ameryce Południowej. Wówczas, podobnie, jak trzy lata później, udało mu się ukończyć wszystkie etapy. W 2015 roku miał mniej szczęścia, ponieważ w trakcie jednego z nich musiał się wycofać z powodu awarii silnika w swoim motocyklu. Teraz, wrócił do ścigania po sześcioletniej przerwie i po 6 etapach rywalizacji plasował się na 77. pozycji w klasyfikacji generalnej. 

52-latek udział w Dakarze traktował jako spełnienie swoich marzeń. - Jestem amatorem, ale nie dbam o swój wynik, lecz chciałbym odkrywać krajobrazy, których normalnie nie miałbym szans zobaczyć. Tutaj wszystko jest ekscytujące: jazda motorem, przeżywanie swojej pasji oraz poznawanie samego siebie - mówił. 

27. ofiara Dakaru

Pierre Cherpin jest 27. zawodnikiem, który stracił życie w rozgrywanym od 1979 roku Rajdzie Dakar i pierwszym w obecnej edycji rajdu. Przed rokiem na trasie zginęło dwóch zawodników - Portugalczyk Paulo Goncalves i Holender Edwin Straver. Łącznie, aż 22 z tych 27 ofiar to motocykliści. 

Więcej o: