Polak nowy liderem Rajdu Dakar! Wykorzystał poważne kłopoty Francisco Lopeza

Aron Domżała zajął czwarte miejsce w szóstym etapie Rajdu Dakar w kategorii SSV. Dzięki udanemu występowi w piątek Polak został nowym liderem wyścigu!

Dotychczasowym liderem był Francisco Lopez, ale w piątek Chilijczyk miał poważne problemy. Na 233. kilometrze jego pojazd miał kłopoty techniczne i musiał zatrzymać się na trasie. Przerwa trwała niemal godzinę, dlatego ostatecznie zajął dopiero 20. miejsce. Stracił ponad 53 minuty do Al-Attiyaha, który dojechał do mety jako pierwszy.

Zobacz wideo

Robert Kubica pojedzie w wyścigu Daytona 24 Robert Kubica pojedzie w prestiżowym wyścigu na torze Daytona! "Nowy rok i nowe wyzwanie"

Tuż za podium szóstego etapu znalazł się Aron Domżała. Polak ma jednak powód do dumy, bo został nowym liderem klasyfikacji generalnej. Jednak jego przewaga nad Austinem Jonesem jest minimalna. Amerykanin traci do Polaka zaledwie 40 sekund. Jako piąty metę szóstego odcinka przejechał Michał Goczał. I właśnie na piątej pozycji jest także w klasyfikacji generalnej.

Domżała w zeszłym roku zajął 30. miejsce w klasyfikacji generalnej. Po drodze udało mu się wygrać jeden z etapów. Wiele wskazuje, że teraz znacząco poprawi wynik końcowy.

Klasyfikacja generalna Rajdu Dakar SSV

  1. Aron Domżała (Monster Energy Can-Am) 27:04.29
  2. Austin Jones (Monster Energy Can-Am) +0.40
  3. Francisco Lopez (South Racing Can-Am) +35.51
  4. Siergiej Kariakin (Snag Racing Team) +36.37
  5. Michał Goczał (Energylandia Rally Team) +36.50

Marcin Budkowski może zostać szefem zespołu Alpine, czyli wcześniejszego Renault Polak zostanie szefem zespołu Formuły 1? Marcin Budkowski może zapisać się w historii!

Więcej o: