Rajd Dakar oficjalnie zmienia lokalizację. Zawodnicy pojadą w Azji

Potwierdziły się medialne spekulacje na temat zmiany lokalizacji Rajdu Dakar. Od przyszłego roku rajd organizowany będzie w Arabii Saudyjskiej. - Nowa lokalizacja daje nam ogromne możliwości, jeśli chodzi o wybór tras - powiedział David Castera, szef Dakaru.
Zobacz wideo

Rajd Dakar na pięć lat przenosi się do Arabii Saudyjskiej. - Zawsze chciałem uczestniczyć w Dakarze, ale ponieważ nigdy nie spełniłem tego marzenia, teraz zaangażowałem się w realizację czegoś większego. Po raz pierwszy będziemy mieć ten rajd na Bliskim Wschodzie - powiedział książę Khalid Bin Sultan Abdullah Al Faisal, który obecnie jest prezesem Saudyjskiej Federacji Motorowej. O zmianie lokalizacji Dakaru informował dwa tygodnie temu "Motorsport". W poniedziałek oficjalnie zostało to potwierdzone.

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że będziemy mieli Dakar w naszym regionie. Mogę do Arabii Saudyjskiej dojechać w 30 minut - przyznał tegoroczny zwycięzca Nasser Al-Attiyah, który mieszka w Katarze.

Dakar w tym roku pierwszy raz odbywał się w jednym kraju - w Peru. Z innymi południowoamerykańskimi państwami organizator rajdu, Amaury Sport Organisation nie był w stanie się dogadać. Do 2009 roku rajd ten odbywał się w Europie i w Afryce, wpierw na trasie Paryż - Dakar. Został jednak przeniesiony do Ameryki Południowej z powodu zagrożenia terrorystycznego.

Więcej o: