9. etap Rajdu Dakar odwołany

Organizatorzy Dakaru zostali zmuszeni do odwołania 9. odcinka specjalnego, zaplanowanego na poniedziałek na trasie Tupiza - Salta. Wszystko przez ulewne deszcze.

Warunki pogodowe w regionie w ostatnich dniach nie pozwalają ekipom serwisowym na przygotowanie pojazdów do kolejnego odcinka po morderczym etapie maratońskim. Uczestnicy pojadą drogą na biwak w Salta. Odcinek nr 10 odbędzie się zgodnie z planem.

W klasyfikacji generalnej kierowców samochodów liderem po ósmym etapie pozostał piąty w niedzielę Hiszpan Carlos Sainz (Peugeot). Drugi jest Nasser Al-Attiyah (Toyota), który traci 66 minut. Trzecią pozycję zajmuje Stephane Peterhansel (Peugeot), który odrobił do prowadzącego 7 minut i obecnie jego strata wynosi 83 minuty.

Kuba Przygoński (Mini) utrzymał wysoką szóstą pozycję w "generalce", powiększając przewagę nad Martinem Prokopem do 14 minut.

W klasyfikacji generalnej motocyklistów prowadzi Adrien Van Beveren, drugi jest Kevin Benavides (+00:00:22), trzecie miejsce zajmuje Matthias Walkner (+00:06:34). Giemza zajmuje 32. lokatę (+04:27:35).

Ignacio Casale pozostaje zdecydowanym liderem klasyfikacji quadów, chociaż przegrał w niedzielę z Simonem Vitse, który wygrał dakarowy odcinek 24 godziny po swoim rodaku Axelu Dutrie. Kamil Wiśniewski zajmuje 17 miejsce.

Więcej o: