Rajd Dakar. Rafał Sonik spada w klasyfikacji generalnej. Poważny wypadek lidera

Rafał Sonik zajął dziesiąte miejsce na czwartym etapie Rajdu Dakar i spadł na siódme miejsce w klasyfikacji generalnej Quadów. Z rajdu wycofał się Sam Sunderland, dotychczasowy lider klasyfikacji generalnej motocyklistów. Brytyjczyk miał groźny wypadek.

Sam Sunderland został przetransportowany helikopterem do szpitala, a lekarze nie wyrazili zgody na jego dalszy udział w Rajdzie Dakar. Brytyjczyk doznał urazu kręgosłupa na 330-kilometrowym odcinku specjalnym w San Juan de Marcona.

Nowym liderem klasyfikacji generalnej został  Adrien van Beveren (Yamaha). Francuz wygrał wtorkowy odcinek specjalny, a na metę przyjechał z pięciominutową przewagą nad Xavierem de Soultrait (Yamaha). Trzeci był Matthias Walkner (KTM).

Rywalizację quadów na czwartym odcinku wygrał Siergiej Karjakin. Rosjanin wyprzedził Ignacio Casale (lidera klasyfikacji generalnej) i Alexisa Hernandeza. Rafał Sonik ukończył wtorkowy odcinek specjalny na dziesiątym miejscu i spad w klasyfikacji generalnej z szóstego na siódme miejsce.

- Prawie 300 km na KAPCIU, ale melduję się na mecie! W takich okolicznościach 10. pozycja naprawdę cieszy - napisał Sonik na swoim Facebooku.

Wśród kierowców triumfował Sebastien Loeb (Peugeot). Francuz wyprzedził Carlosa Sainza (Peugeot) i Stephane'a Peterhansela (Peugeot). Jakub Przygoński ukończył czwarty etap na dwunastym miejscu. W klasyfikacji generalnej jest dziesiąty. Liderem pozostał Peterhansel.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.