Rajd Dakar. Hołowczyc trzeci przed ostatnim dniem

Krzysztof Hołowczyc utrzymał się na trzecim miejscu przed ostatnim etapem Rajdu Dakar. Dzisiaj polski kierowca zajął 8. miejsce.

Do zwycięzcy, Argentyńczyka Orlando Terranovy, stracił 4 minuty i 39 sekund. W klasyfikacji generalnej prowadzi Katarczyk Nasser Al-Attiyah. Nad drugim Ginielem de Villiersem z RPA ma 35:39 przewagi, a nad trzecim Hołowczycem 1:31:51.

Polak może być pewny utrzymania swojej pozycji, jeśli tylko dojedzie do mety. Czwarty Erik van Loon traci do niego półtorej godziny. Piotr Beaupre zajął 28. miejsce (ponad 22 minuty straty), a Marek Dąbrowski 38. (ponad 40 minut straty).

22. miejsce ze stratą 18 minut do zwycięzcy zajął dzisiaj motocyklista Jakub Przygoński. W generalce jest 18. Dzisiejszy etap wygrał Australijczyk Toby Price. Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej utrzymał Hiszpan Marc Coma. Drugiego Paulo Goncalvesa wyprzedza o 17 minut i 49 sekund. Wspomniany Price jest 3.

Swoje prowadzenie spokojnie utrzymuje Rafał Sonik , który dzisiaj był 4. Jego przewaga jest jednak na tyle duża, że do zwycięstwa wystarczy mu dojechanie do mety jutrzejszego etapu z Rosario do Buenos Aires. Odcinek specjalny liczy sobie 174 km.

Hugh Jackman w filmie o Eddie'em Orle! A pamiętacie "Reggae na lodzie"? [NIETYPOWE SPORTOWE KINO]

Więcej o: