Rajd Dakar. Ignacio Casale wycofał się z Rajdu! Kto zatrzyma Sonika?

Chilijczyk Ignacio Casele z powodu problemów technicznych w swoim quadzie musiał wycofać się z Rajdu Dakar. Tym samym Rafał Sonik jest bezdyskusyjnym faworytem do wygrania rywalizacji wśród quadowców.

Problemy spotkały Casele na dziesiątym etapie z Calamy do Salta. Kierowcy mieli do przejechania niemal osiemset kilometrów licząc z dojazdówką na linię startu. Jak się okazało, quad Casele nie wytrzymał i Chilijczyk musiał wycofać się z Rajdu, tym samym bardzo ułatwiając sytuację Rafałowi Sonikowi.

Obaj od początku Rajdu rywalizowali o pierwsze miejsce. Polak wypracował sobie na początku bezpieczną przewagę, ale ostatnio Casele niebezpiecznie się zbliżał i wydawało się, że do ostatniego, trzynastego etapu wiele może się jeszcze wydarzyć.

Okazało się jednak, że pogoń za Sonikiem była zbyt wyczerpująca nie tyle dla samego Casele, co dla jego quadu i Chilijczyka nie zobaczymy już na trasie.

Tym samym na drugie miejsce wskakuje Sergio Lafuente, nad którym po dziewiątym etapie Polak miał ponad 52 minuty przewagi.

Więcej o: