Rajd Dakar. Sonik ponownie liderem, Hołowczyc siódmy

Rafał Sonik odzyskał pozycję lidera na Rajdzie Dakar wśród quadowców. Polak na 9. etapie zajął 2. miejsce, ale dotychczasowego lidera - Ignacio Casale - wyprzedził o ponad 10 minut.

Dzięki temu Polak wyprzedza Chilijczyka o ponad 4 minuty w klasyfikacji generalnej. Dzisiejszy etap wygrał inny Chilijczyk, Victor Gallegos Lozic, ale wcześniejsza przewaga Sonika nad nim wynosiła ponad pięć godzin. Losy quadowców przez drugą część dzisiejszego etapu były nieznane; pojawiały się problemy z iritrackiem (przesyłanie wyników pomiaru czasu). Doszło przez to do kuriozalnej sytuacji, gdy na 10. punkcie pomiarowym stawiło się trzech quadowców, a na poprzednim tylko jeden.

27. miejsce zajął na dzisiejszym etapie Jakub Przygoński. Polski motocyklista stracił godzinę i czterdzieści minut do zwycięzcy Heldera Rodriguesa. W klasyfikacji generalnej jest 18. Prowadzi Hiszpan Marc Coma - Przygoński traci do niego 4:41.38.

Krzysztof Hołowczyc zajął 7. miejsce w rywalizacji kierowców samochodów. Do Naniego Romy stracił prawie pół godziny. Marek Dąbrowski uplasował się 11 pozycji niżej; od lidera był wolniejszy o prawie godzinę. W klasyfikacji generalnej Hołowczyc jest czwarty - do prowadzącego Nassera Al-Attiyaha traci 1:17.41. Dąbrowski jest 22. (strata 9:41.20).

(Nie tylko) francuscy sportowcy są z "Charlie Hebdo" [ZDJĘCIA]

Więcej o: