F1. Boullier: Mam nadzieję na powrót Kubicy jeszcze w 2011

Szef teamu Lotus Renault GP wciąż ma nadzieję, że Robert Kubica odzyska zdrowie na tyle, by zasiąść za kierownicą bolidu jeszcze w tym sezonie. Mimo deklaracji właściciela zespołu Gerarda Lopeza, że Polak będzie jeździł co najwyżej w piątkowych sesjach, Eric Boullier zaznacza, że żadna decyzja co do Kubicy nie została jeszcze podjęta, a powinno do tego dojść w trakcie lata.

Niecały tydzień temu Lopez powiedział, że Kubica w tym roku nie weźmie udział w żadnym z Grand Prix. Polski kierowca miał jedynie zasiadać w bolidzie w końcówce sezonu w jednym z piątkowych treningów.

Słów tych nie potwierdza Boullier, który zastanawia się także, czy ta wypowiedź Lopeza nie została przeinaczona: - Wiele jego słów było tłumaczonych i może niektóre z nich są wycięte z kontekstu - powiedział.

- Widziałem Roberta dwa tygodnie temu i mogę zagwarantować, że on robi co może by wrócić. Ćwiczy bardzo mocno i nie dałoby się tego robić lepiej. Jego regeneracja idzie całkiem nieźle. Potrzebuje wprawdzie przejść jeszcze przez kilka etapów, jak odbudowa nerwów, ale ciało musi się tego od nowa nauczyć i nie można tego przyspieszyć. Trzeba być cierpliwym - dodał Boullier.

- Jestem jednak całkowicie pewien, że Robert będzie w stanie wrócić. Jeśli do tego dojdzie, to musi to być jego decyzja. On jest bardzo zapalony do tego, by być gotowym do powrotu i powinniśmy coś wiedzieć latem.

Specjalny dział Sport.pl - wszystko o Robercie Kubicy ?

Więcej o: