F1. Villeneuve: Kubica może nie opanować pojazdu

PRZEGLĄD PRASY. Były mistrz świata Formuły 1 - Jacques Villeneuve, przyznał w wywiadzie dla ?Super Expressu?, że powrót Roberta Kubicy do ścigania będzie niemożliwy, jeśli jego ręka nie wróci do pełnej sprawności. - Aby odzyskać licencję kierowcy F1, trzeba przejść bardzo trudny test. Jeśli nie będzie w stu procentach sprawny, to go obleje - powiedział Kanadyjczyk.

Villeneuve, który w 1997 roku zdobył wraz z teamem Williams-Renault tytuł najlepszego kierowcy globu, nie jest pewien czy Kubica wróci do F1 po tak ciężkim wypadku: - I wcale nie chodzi mi o to, czy Robert w pełni wyzdrowieje. Nie wiemy, czy Renault da mu szansę, by dalej jeździł w tym zespole - powiedział Super Expressowi były kierowca.

- Kierując bolidem, trzeba korzystać z kierownicy wypełnionej przeróżnymi przyciskami. Z niesprawną ręką Kubica nie opanuje pojazdu. I jest jeszcze jedna ważna rzecz: Robert będzie musiał odzyskać licencję kierowcy F1. Aby to osiągnąć, trzeba przejść bardzo trudny test. Jeśli nie będzie w stu procentach sprawny, to go obleje - dodał Villeneuve.

Przypomnijmy, że polski kierowca uległ bardzo poważnemu wypadkowi 6 lutego, na trasie rajdu samochodowego w Ligurii. W ciągu 10 dni przeszedł trzy skomplikowane operacje. Obecnie przechodzi wstępną rehabilitację.

W najbliższych dniach będzie wiadomo, kiedy Kubica opuści szpital ?

Więcej o: