Wypadek Kubicy. Zobacz wideo wraku rajdówki Polaka

W piątek serwis internetowy hiszpańskiego dziennika sportowego ?AS? opublikował materiał TVN 24, na którym widzimy wrak rajdówki Kubicy. W Polsce materiał przeszedł bez większego echa.

Boullier: Musimy jeszcze poczekać ?

W materiale widzimy dziennikarza TVN24, który w oddalonym o 400 km od miejsca wypadku garażu policyjnym prezentuje widzom rozbitą Skodę Fabię. Samochód tuż po wypadku został skonfiskowany do czasu zakończenia dochodzenia. Policja zarekwirowała także materiał wideo z umieszczonej w samochodzie kamery.

W materiale TVN 24 pokazane jest zniszczone wnętrze oraz miejsce, w którym przeszła bariera ochronna. Na zbliżeniach dokładnie widać ogromną dziurę wyrwaną przez barierę, która przebiła się aż do tylnej części pojazdu po drodze poważnie raniąc Kubicę. Miejsce pilota, Jakuba Gerbera, który z wypadku wyszedł bez szwanku, jest niemal nienaruszone.

TVN24 pokazał także, którędy wyciągano Kubicę z bolidu. Zostały wycięte tylne drzwi Fabii oraz rozcięta klatka bezpieczeństwa, tak by rannemu Polakowi nic więcej podczas akcji ratunkowej się nie stało. Dziennikarz pokazał także pogiętą kierownicę.

TVN24 materiał wyemitował 10 lutego, cztery dni po wypadku Kubicy, ale przeszedł on bez większego echa. W piątek na swojej stronie internetowej opublikował go hiszpański dziennik sportowy AS. Zobacz wideo wraku samochodu Kubicy. ?

Kubica doznał wypadku podczas rajdu Ronde di Andora 6 lutego. Polak z poważnymi obrażeniami kończyn trafił do szpitala. Obecnie przechodzi rehabilitację, wciąż nie wiadomo, czy i kiedy wróci do F1.

Ecclestone wie, jak powstrzymać Kubicę przed startami w rajdach ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.