Wypadek Kubicy. Morelli: Wciąż niemożliwe jest mówienie o terminach

- Rehabilitacja Roberta przebiega dobrze, ale w tym momencie niemożliwe jest przewidzenie czy, i kiedy wróci do ścigania się - powiedział menedżer Roberta Kubicy Daniele Morelli w rozmowie ze stacją Radio Sportiva.

Dobrym znakiem jest fakt, że Kubica nie cierpi na żadne infekcje ani komplikacje po przebytych operacjach. Morelli poinformował też, że Polak rozpoczął już pasywną fizjoterapię. Mimo to, o nie chciał składać żadnych deklaracji o możliwym powrocie kierowcy do sportu.

- Musimy rozróżniać nasz optymizm od pobłażliwych wymyślnych hipotez. Na tę chwilę niemożliwe jest mówienie o terminach - zaznaczył.

Morelli powtórzył również, że Kubica postanowił nie pozywać organizatorów rajdu Ronde di Andorra. - Dochodzenie policji wciąż trwa i zajmie jeszcze trochę czasu. Pewne jest, że barierki były niebezpieczne - przyznał.

Drugie odwiedziny Alonso

- Dochodzi do siebie po operacjach i jest znudzony 16 czy 17 godzinami dziennie z niczym do roboty - powiedział kierowca Ferrari Fernando Alonso, który ponownie odwiedził Kubicę w szpitalu.

Co można było zrobić, by Kubica nie pojechał w Ronde di Andorra? 

Więcej o: