Lekarz F1: Kubica będzie miał oddzielnego rehabilitanta od każdej kończyny

Lekarz, który na co dzień współpracuje z zespołami Formuły 1 - Ricardo Ceccarelli przyznał, że Robert Kubica jest bardzo zdeterminowany, by już rozpocząć rehabilitację i chce pracować wiele godzin każdego dnia. - Oddzielny specjalista będzie przypisany do każdej części ciała, jaka została uszkodzona w wypadku - zdradził Włoch.

Po przejściu trzech poważnych operacji, polski kierowca został przeniesiony na oddział rehabilitacyjny szpitala w Pietra Ligure. Odbyły się już pierwsze - bardzo podstawowe zabiegi odnowy mięśni, jednak pełen proces rehabilitacji rozpocznie się w przeciągu miesiąca.

Będzie on wymagał udziału czterech specjalistów, z których każdy zostanie przypisany do innej części ciała: - Stopa, kolano, łokieć, ręka - wszystkie one wymagają oddzielnych programów rehabilitacyjnych, które rozpoczną się lada dzień - powiedział Ceccarelli.

- Jego kończyny przez ostatnie 20 dni straciły normalne napięcie mięśniowe i siłę. Więc nad tym już pracujemy - dodał lekarz. - Robert jest bardzo zdeterminowanym pacjentem, który chce pracować wiele godzin każdego dnia.

Ceccarelli przyznał także, że już niedługo Kubica będzie w stanie samodzielnie siadać: - Jednak z takimi złamaniami minie co najmniej miesiąc, zanim będzie zdolny stanąć na swoje nogi - powiedział medyk.

"Życzę Kubicy jak najszybszego powrotu" - powiedział Heidfeld ?

Więcej o: