F1. Morelli: Robert jest obolały, ale przytomny

Menedżer Roberta Kubicy Daniele Morelli w wywiadzie dla stacji TVN 24 opowiedział o obecnym stanie zdrowia polskiego kierowcy i jego przyszłości.

- Pierwsza noc po ostatniej operacji nie była łatwa. Mimo że Robert jest sportowcem i powinien być odporny na nadmiar adrenaliny, to jego organizm odczuwa stres. Jest całkowicie przytomny, ale obolały. Na szczęście, jak sam mówi, ból jest do zniesienia. Wyjściowa sytuacja była naprawdę trudna, całe szczęście, że wszystko idzie coraz lepiej. Najważniejsze, że nie ma obecnie żadnych złych wiadomości. Lekarze wszystko na bieżąco kontrolują, a jeśli chodzi o rokowania, to wypowiadają się ostrożnie. Każda godzina działa na jego korzyść. Ciężko jednak patrzyć na tak obolałego Roberta - powiedział Morelli.

- Robert miał wielkie szczęście, że w tak dramatycznej sytuacji wszystko udało się perfekcyjnie, że trafił akurat do Pietra Ligure. Miał tam świetną opiekę. Zanim lekarze dowiedzieli się kim jest ich pacjent, minęła doba. Wiemy, że to była właśnie najważniejsza doba dla zdrowia Roberta. Lekarze spisali się tak jak trzeba - dodał menedżer Polaka.

Morelli odniósł się również do sytuacji w teamie Lotus Renault, który w miejsce Roberta Kubicy postanowił zatrudnić Nicka Heidfelda. - Jestem w stałym kontakcie z szefem Lotus Renault. Uważam, że wybór Heidfelda jest trafny. Jego doświadczenie i umiejętności bardzo pomogą temu zespołowi.

- Jeśli chodzi o przyszłość Roberta w F1, to się nad tym jeszcze nie zastanawialiśmy. Jak za 2-3 miesiące zacznie myśleć o powrocie do F1, to zobaczymy co dalej - zakończył Włoch.

 

Kryzys już za Kubicą

Więcej o: