Wypadek Kubicy. Robert po operacji

- Udało nam się złożyć łokieć Roberta Kubicy - powiedział lekarz ze szpitala w Pietra Ligure, gdzie przebywa Robert Kubica. Lotus Renault ogłosił wczoraj, że Polaka w bolidzie zastąpi Nick Heidfeld.

Wszystkie bramki Ligi Mistrzów znajdziesz tutaj ?

Po wypadku, który miał miejsce w niedzielę 6 lutego, Polak przeszedł w środę trzecią operację - lekarze kończyli składać prawy łokieć, którego rekonstrukcja zaczęła się już w piątek. Wówczas kierowcy przeszczepiono materiał kostny pobrany z lewego kolana, wczoraj, po odwróceniu pacjenta na brzuch, zoperowano tylną część łokcia. Lekarze podkreślili, że uraz był bardzo poważny.

Kubicę czeka teraz rehabilitacja, której pierwsza faza odbędzie się w szpitalu Santa Corona. - Zostaniemy tutaj, bo nie ma lepszych rozwiązań. Zachowamy kontakt ze specjalistami i personelem medycznym, który go operował - wyjaśnił menedżer Kubicy Daniele Morelli.

- Nie mam pojęcia, z czego zbudowane są kości, ale od momentu, w którym lekarze sprawią, że ręka będzie cała, zacznie się moje zadanie - sprawić, żeby funkcjonowała tak jak dotychczas - mówił kilka dni temu Kubica.

Kubica nie będzie miał problemu Heidfelda. Jego zwycięstwa dodatkowo go zmotywują

Lekarze o Robercie Kubicy: ? Nie potrzeba kolejnej operacji

Więcej o: