F1. Crash.net: Kubica wskazał następcę

Zagraniczny serwis zajmujący się Formułą 1 - Crash.net podał informację, jakoby Robert Kubica miał wskazać na swojego następcę w Renault Vitantonio Liuzziego. Włoch w trakcie ostatniego sezonu jeździł w barwach Force India, jednak obecnie nie jest związany kontraktem z żadnym zespołem.

Polak, który dochodzi obecnie do zdrowia we włoskim szpitalu, miał według crash.net, powiedzieć, że wolałby na swoim miejscu widzieć właśnie Liuzziego niż swojego byłego partnera z BMW Sauber Nicka Heidfelda. Niemiec brał udział w testach nowego bolidu, jakie odbyły się w Jerez i władze Renault były zadowolone z jego wyników.

Źródło serwisu miało donieść, że według Kubicy Liuzzi jest lepszym kierowcą od Heidfelda. Polak przyjaźni się z 29-letnim Włochem, który w swojej karierze był już w Red Bullu, Toro Rosso i Force India. W ubiegłym sezonie wywalczył on 21. punktów, dzięki czemu został sklasyfikowany na piętnastym miejscu.

Liuzzi, który był wymieniany wśród potencjalnych kandydatów do zastąpienia Kubicy, może być testowany w Barcelonie przez Renault pod koniec tego tygodnia.

Kubica nie będzie miał problemu Heidfelda. Jego zwycięstwa dodatkowo go zmotywują

 

"Stan Roberta stale się poprawia" - mówi jego agent >

Więcej o:
Copyright © Agora SA