F1. Kolejny gest wsparcia dla Kubicy od Alonso. Hiszpan przygotował sobie specjalny kask

Podczas testów w Jerez Fernando Alonso okazał kolejny dowód sympatii względem Roberta Kubicy. Hiszpan umieścił na swoim kasku wizerunek kasku Polaka.

Fernando Alonso po raz kolejny pokazał, że wspiera Roberta Kubicę. Podczas testów w Jerez, Hiszpan przygotował specjalny kask, na którym widnieje obrazek kasku kierowcy Lotus Renault GP. Hiszpan chciał przekazać Polakowi wsparcie, zadedykować swoją pracę przebywającemu w szpitalu Kubicy.

- Jestem zbudowany kolejnymi wiadomościami o stanie zdrowia Roberta. Wiem, że jego kondycja zdrowotna poprawia się z dnia na dzień - powiedział kierowca Ferrari. - Kubica potrzebuje teraz cierpliwości, ale najważniejsze jest to, że Polak czuje się coraz lepiej.

Świetny debiut Heidfelda w Renault. Ekipa może mieć dylemat po powrocie Kubicy do F1

Alonso od początku nie pozostaje obojętny na los Kubicy. Kilka godzin po wypadku kierowca odwiedził Polaka w szpitalu. Udało mu się nawet chwilę porozmawiać z Kubicą. Później Hiszpan napisał na Twitterze: "Wspierajmy Roberta Kubicę, który miał dziś wypadek. To świetny kierowca i wspaniały człowiek".

W zeszłym tygodniu Robert Kubica odniósł poważne obrażenia po wypadku do jakiego doszło na trasie samochodowe rajdu Rondo di Andora. Ostatnie wieści dotyczące stanu zdrowia Polaka wskazują na to, że kondycja naszego kierowcy poprawia się z dnia na dzień. Przeprowadzono serię trudnych operacji, które dają nadzieję na to, ze Kubica wróci do Formuły 1.

"Po wypadku pomyślałem, że to szansa dla mnie..." - mówi Nick Heidfeld ?

Więcej o: