Mark Webber: Kubica jest jednym z najlepszych kierowców na świecie

Australijczyk Mark Webber, kierowca Red Bulla, powiedział po czwartkowych treningach w Jerez, że Kubica jest jednym z najlepszych kierowców na świecie i F1 straci wiele na absencji Polaka w tym sezonie.

Świat Formuły 1 jest wstrząśnięty niedzielnym wypadkiem Kubicy. Podczas testów w Jerez to o wielkim nieobecnym mówiło się najwięcej. Witalij Pietrow oraz inni testujący w Jerez kierowcy mieli na swoich bolidach napis "Szybkiego powrotu do zdrowia Robert", ciepło o Polaku wypowiadali się czołowi zawodnicy najlepszych teamów.

- Życzę mu wszystkiego dobrego. Gdy dowiedziałem się o wypadku, długo nie mogłem uwierzyć, że to stało się naprawdę. Trzeba się cieszyć, że dzięki pomocy wielu osób, jest teraz w tak dobrym stanie - powiedział Mark Webber z zespołu Red Bull. - To wielka strata dla naszego sportu. Szkoda, że go z nami nie będzie, bo zawsze motywujesz się na starcie z najlepszymi kierowcami na świecie, do których bez wątpienia należy Robert - dodał.

- Cieszę się, że Robert wraca do zdrowia. Wszyscy umieściliśmy nasze słowa otuchy i mamy nadzieję, że wszystko będzie w porządku - powiedział najszybszy w czwartek Felipe Massa z Ferrari.

Wypadek Kubicy

26-letni Polak doznał w niedzielę poważnych obrażeń w wypadku na trasie rajdu samochodowego Ronde di Andora w Ligurii. Prowadzona przez niego Skoda Fabia S2000 wypadła z trasy i z dużą prędkością uderzyła w barierkę otaczającą drogę. By wydostać z wraku kierowcę, ratownicy musieli rozcinać karoserię. Polak był zaintubowany i przewieziony helikopterem do szpitala w Pietra Ligure. Bez szwanku wyszedł z wypadku pilot Jakub Gerber.

Kubica w czwartek opuścił oddział intensywnej terapii i został przeniesiony do pojedynczego pokoju szpitalnego. Według lekarzy najgorsze już minęło i można mówić o tym, że rozpoczął się pełny powrót kierowcy do zdrowia, choć trudno na razie stwierdzić, ile to potrwa.

Wsparcie dla Kubicy na bolidach w Jerez ?

Więcej o: