F1. Wsparcie dla Kubicy na bolidach w Jerez

Wszyscy kierowcy, którzy biorą udział w czwartkowych testach F1 w hiszpańskim Jerez, mają na swoich bolidach specjalne przesłanie dla Roberta Kubicy. ?Szybkiego powrotu do zdrowia Robert? - taki napis w języku polskim to wyjątkowe wsparcie dla polskiego kierowcy, który przebywa obecnie we włoskim szpitalu po bardzo ciężkim wypadku, jakiemu uległ w niedzielę.

Pierwszy dzień testów w Jerez rozpoczął się krótko po godzinie 8 i biorą w nim udział bolidy wszystkich zespołów Formuły 1. Tematem numer jeden jest oczywiście wypadek Kubicy, który już dziś ma zostać przeniesiony z oddziału intensywnej terapii na ortopedyczny.

Jeszcze w środę na oficjalnej stronie internetowej FOTA (Stowarzyszenie Zespołów Formuły Jeden) pojawiło się hasło w języku polskim: "Szybkiego powrotu do zdrowia Robert". Teraz jednak świat F1 postanowił dać wyraz jeszcze głębszej solidarności z Kubicą, umieszczając te słowa na bolidach testowanych w Hiszpanii.

Przesłanie to pojawiło się m.in. na pokrywie silnika pojazdu Lotus-Renault GP Witalija Pietrowa. Na oficjalnym twitterze francuskiego zespołu możemy przeczytać, że jest to wiadomość od wszystkich członków teamu.

Inne zespoły także umieściły hasło na różnych elementach swoich bolidów. Pojawiło się ono na tylnim skrzydle T128 Lotusa prowadzonego przez Jarno Trulliego, podobnie postąpiły Red Bull i Mercedes. Napis znalazł się także na przednich skrzydłach McLarena Lewisa Hamiltona oraz Ferrari Felipe Massy, a pojazd Virgin ma hasło na boku bolidu.

Heidfeld zastępcą Kubicy! Na testach w Jerez czy do wyzdrowienia Polaka?

Wypadek Kubicy

26-letni Polak doznał w niedzielę poważnych obrażeń w wypadku na trasie rajdu samochodowego Ronde di Andora w Ligurii. Prowadzona przez niego Skoda Fabia S2000 wypadła z trasy i z dużą prędkością uderzyła w barierkę otaczającą drogę. By wydostać z wraku kierowcę, ratownicy musieli rozcinać karoserię. Polak był zaintubowany i przewieziony helikopterem do szpitala w Pietra Ligure. Bez szwanku wyszedł z wypadku pilot Jakub Gerber.

Kubica w czwartek opuścił oddział intensywnej terapii i został przeniesiony do pojedynczego pokoju szpitalnego. Według lekarzy najgorsze już minęło i można mówić o tym, że rozpoczął się pełny powrót kierowcy do zdrowia, choć trudno na razie stwierdzić, ile to potrwa.

Heidfeld będzie testować Renault - "Musimy go sprawdzić" ?

Więcej o: