Wypadek Kubicy. Menedżer Kubicy: Rozmawiałem z Robertem. Był zszokowany

W wywiadzie dla O Estado de S.Paulo menedżer Roberta Kubicy Daniele Morelli opowiedział o swojej rozmowie z Robertem Kubicą w szpitalu. - Rozmawiałem z nim o wypadku, o skali jego złamań i obrażeń. Robert był zszokowany - poinformował Morelli.

- Rozmawiałem z nim o wypadku, o skali jego złamań i obrażeń. Robert był zszokowany. Dotarło do niego, że na dłuższy czas będzie poza F1 i cierpi z tego powodu. Jeździłby przecież nowym bolidem w Jerez - relacjonował menedżer polskiego kierowcy.

Daniele Morelli zaznaczył, że jest zadowolony z obecnego stanu zdrowia Kubicy. Postępy są bowiem większe, niż się spodziewano. - Jesteśmy szczęśliwi, bo przecież w 12 pierwszych godzinach decydowało się czy Robert przeżyje. Gdy dowożono go do szpitala jego stan był krytyczny - przypomniał.

Był to trzynasty rajd Kubicy. Jak się okazało, pechowy. - Robert kocha rajdy i w 12 ostatnich uczestniczył bez najmniejszych problemów. Tak naprawdę nie myślałem nawet o tym, ale wygląda na to, że była to jego pechowa 13 - przyznał Morelli.

Przyszłość Roberta Kubicy w F1 stoi jednak pod znakiem zapytania. - Wszyscy mamy świadomość, co przed nim: jaki wysiłek będzie musiał być wykonany, aby Robert ponownie zasiadł za sterami - dodał menedżer polskiego kierowcy.

Kubica nie musi być w stu procentach sprawny, żeby wrócić do sportu

 

- Wreszcie możemy odetchnąć z ulgą - twierdzi Daniele Morelli>

Więcej o: