Zobacz rekonstrukcję wypadku Roberta Kubicy

TVN 24 dokonał rekonstrukcji wypadku Roberta Kubicy podczas rajdu Ronde di Andora. Animacja pokazuje jak pojazd Roberta Kubicy wpada w poślizg i z olbrzymim impetem uderza w barierę ochronną ustawioną obok jezdni.

Zobacz rekonstrukcję wypadku Roberta Kubicy - materiał TVN 24 ?

Na animacji widać, że Skoda S2000 kierowana przez Roberta Kubicę wpadła w poślizg podczas pokonywania lekkiego łuku. Samochód uderzył w barierę tylną częścią, po czym obróciwszy się frontem do bariery rozszczepił ją w miejscu łączenia dwóch desek. Jedna z nich wbiła się w auto Kubicy i przebiła pojazd na wylot.

- Na południu Włoch problem często tkwi w asfalcie. Drogi są często pokryte solą i przez to mniej przyczepne. Ale to miejsce nie wyglądało na niebezpieczne, standardowy zakręt, ani zacieśniający się, ani podwójny. Dla nas nie było to w takim stopniu niebezpieczne, jak teraz jest to prezentowane. Skończyłoby się to niegroźnie, gdyby ta bariera była inaczej zamontowana. Nie zadziałała jak należy. Ta banda nieszczęśliwie dostała się do samochodu. Doszukiwanie się powodów, dlaczego auto wpadło w poślizg jest troszeczkę śmieszne. Takie rzeczy się zdarzają - mówił po wypadku pilot Kubicy Jakub Gerber.

Włoska prokuratura ogłosiła gromadzenie dowodów w sprawie wypadku Polaka - zdjęcia, nagrania i analizy techniczne, by zrekonstruować wypadek kierowcy Formuły 1 Roberta Kubicy na rajdzie Ronde di Andora - podała agencja ANSA informując o wszczętym w poniedziałek dochodzeniu w tej sprawie. Śledztwo dotyczy zarzutu doprowadzenia do ciężkich obrażeń ciała w wyniku zaniedbań. Nie został on jeszcze nikomu postawiony.

Dobry stan psychiczny Kubicy ?

Więcej o: