Wypadek Kubicy. Konferencja: Kubica w bardzo dobrym stanie psychicznym

W klinice w Pietra Ligure odbyła się konferencja prasowa na temat zdrowia Roberta Kubicy. Lekarz poinformował, że nie ma żadnych niepokojących sygnałów, Kubica jest w bardzo dobrym stanie psychicznym, żartuje. Polaka czekają jeszcze trzy drobne operacje.

- Sprawdzamy, czy nie ma strat w systemie mięśniowym, który mocno ucierpiał w czasie wypadku. Dziś i jutro będą trwały badania i wtedy zdecydujemy, kiedy będą następne operacje, którą są niezbędne. Dopiero wtedy okaże się też, jak długo Kubica będzie w szpitalu, musimy czekać aż pacjent będzie całkowicie stabilny. Rokowania są dobre - powiedział lekarz.

- Kubica będzie operowany tutaj, w tym szpitalu. Robert nie jadł śniadania sam, jeszcze za wcześnie na takie ruchy, ale jest w bardzo dobrym stanie psychicznym, żartuje. Odwiedzali go rodzice, narzeczona, ludzie ze świata Formuły 1, osobisty lekarz. To nie jest tak, że siedzą przy jego łóżku i rozmawiają godzinami. Wchodzą po kolei, na kilka minut, pozdrawiają go i wychodzą. Kubica nic nie mówił o wypadku, wiele nie pamięta. Do normalnego życia wróci szybko, w kilka tygodni, ale znacznie więcej czasu potrzebuje na powrót do sportu - poinformował doktor.

- Ogólnie nie ma specjalnych nowości, wiele się w jego stanie nie zmieniło. Czekają go jeszcze trzy drobne operacje. Generalnie nie ma nic niepokojącego, zwracamy szczególną uwagę na to, by zapobiec ewentualnym krwotokom. Jest dużo siniaków i nabrzmień i trzeba uważać, by nie zaczęły krwawić. Kolejny biuletyn na temat zdrowia Kubicy jutro około godziny 11 - dodał lekarz.

Hołowczyc: Robert wróci szybciej niż przewidują lekarze. Komentarze dziennikarzy, sportowców, lekarzy

Czytaj o wypadku Roberta Kubicy:

Prokuratura wszczęła śledztwo

Lekarze czekają z ogłoszeniem sukcesu

Prawa ręka najważniejsza w prowadzeniu bolidu

Kubica co najmniej tydzień w szpitalu

Jakie szanse na powrót?

Więcej o: