Wypadek Kubicy. Najnowsze informacje: Kubica w coraz lepszym stanie

Polska pielęgniarka pracująca w klinice w Pietra Ligure zdradziła, że Robert Kubica czuje się z godziny na godzinę coraz lepiej. - Oddycha samodzielnie, dużo rozmawia, uśmiecha się, jest z nim bardzo dobry kontakt - powiedziała Danuta Dygnos w rozmowie z TVN 24.

Reporter TVN 24 dotarł do polskiej pielęgniarki, która od lat pracuje w klinice w Pietra Ligure. Danuta Dygnos skontaktowała się ze swoimi kolegami z oddziału, na którym znajduje się obecnie Robert Kubica i przekazała wieści o stanie Polaka. Bardzo dobre wieści.

- Przede wszystkim Robert sam oddycha, rozmawia, jest z nim bardzo dobry kontakt, uśmiecha się, zjadł śniadanie, koledzy przekazali mi wiele dobrych informacji - powiedziała pielęgniarka.

- Robert jest w dobrym stanie, porusza wszystkimi kończynami, dużo je, wszystkie czynności wykonuje samodzielnie (przy śniadaniu był karmiony - red.). Robert jest cały czas na oddziale intensywnej opieki medycznej. To, czy zostanie przeniesiony, zależy od dalszego leczenia. Mamy tutaj w szpitalu bardzo dobry oddział, słynny na całą okolicę. I nie mówię tego tylko dlatego, że tu pracuję - dodała Danuta Dygnos.

Czy Kubica powinien był startować w rajdach? Wielka pasja kontra wielki biznes

Czytaj o wypadku Roberta Kubicy:

Prokuratura wszczęła śledztwo

Lekarze czekają z ogłoszeniem sukcesu

Prawa ręka najważniejsza w prowadzeniu bolidu

Kubica co najmniej tydzień w szpitalu

Jakie szanse na powrót?

Więcej o: