F1. Kim Lotus Renault zastąpi Roberta Kubicę?

Wypadek Roberta Kubicy, do którego doszło podczas rajdu Ronde di Andora, spowodował, że Polak nie wystąpi podczas GP Bahrajnu (13 marca). Jego zespół Lotus Renault GP musi znaleźć więc kierowcę, który zastąpi Polaka. Najpoważniejszymi kandydatami wydają się być Bruno Senna, Nick Heidfeld oraz Nicko Huelkenberg.

Pierwotnie Lotus Renault GP miał dysponować tym samym składem co w roku 2010, duetem Robert Kubica, Witalij Pietrow. Nie wiadomo jednak kiedy Kubica, który doznał licznych obrażeń podczas wypadku w rajdzie Ronde di Andora, będzie w stanie wsiąść za kierownicę bolidu F1. W tej sytuacji chwilowym liderem zespołu będzie Witalij Pietrow.

Nie wiadomo jeszcze kto będzie jeździł w miejsce Kubicy, jednak w mediach pojawiły się już pierwsze spekulacje. Może być to jeden z trzech kierowców testowych Lotus Renault. Są nimi: Bruno Senna, Romain Grosjean i Fairuz Fauzy. Cichym liderem tej trójki wydaje się być ten pierwszy.

Lista nie kończy się jednak na tych trzech nazwiskach. Mówi się też, że Kubicę mógłby zastąpić były partner z BMW Sauber Nick Heidfeld lub Nicko Huelkenberg, który jeździ obecnie jako kierowca testowy teamu Force India.

Zdjęcia z wypadku Roberta Kubicy. ZOBACZ!?

Więcej o: