Pilot Roberta Kubicy wyszedł z wypadku bez szwanku

- Jestem ok - napisał na swoim facebooku Jakub Gerber, pilot Roberta Kubicy, który wyszedł z wypadku bez jakiegokolwiek urazu. Gerber to uznany pilot w polskim świecie rajdów. W przeszłości współpracował z Tomaszem Kucharem, w sierpniu został pilotem Leszka Kuzaja.

Jakub Gerber rozpoczął swe starty w 1997 roku. Pierwszy występ w rajdzie, w rundzie PPZM miał miejsce podczas Rajdu Imielin w 1999 roku. Debiut w WRC odbył się podczas Rajdu Korsyki w 2004 roku, a debiut w RSMP - podczas Rajdu Elmot w 2005 roku. Rajd Magurski rozegrany w 2007 roku, przyniósł Gerberowi pierwsze zwycięstwo w RSMP. W tym samym roku, wraz z Tomaszem Kucharem zdobył on tytuł wicemistrza Polski. Od 2009 Gerber jeździ z Robertem Kubicą (m.in. Rajd Monte Carlo, 1000 Miglia), zaś od sierpnia 2010 roku współpracuje z Leszkiem Kuzajem.

W wypadku w rajdzie Ronde di Andora Gerber nie doznał poważniejszych urazów. "Jestem ok" - opublikował na swoim facebooku pilot Roberta Kubica. Kilka godzin po kraksie, Gerber pojechał do szpitala, by dowiedzieć się co dzieje się z jego kolegą z załogi.

Rajd Ronde di Andora. Wypadek Kubicy

Więcej o: