F1. Nigel Mansell zachwycony kolorystyką Lotus Renault

Jeden z najbardziej utytułowanych kierowców F1 w historii, mistrz świata z 1992 roku - Nigel Mansell przyznał, że jest zachwycony powrotem Grupy Lotus do Formuły 1. - Sprawia mi to tym większą przyjemność, że bolidy zespołu Lotus Renault GP będą jeździć w ?kultowej złoto-czarnej kolorystyce?, w jakiej wywalczyłem pierwsze podium dla tego teamu w 1983 roku - przyznał Mansell.

Ankieta o Sport.pl - prosimy poświęć kilka minut na jej wypełnienie ?

W liście opublikowanym na stronie "Lotus Enthusiast" Mansell pisze: "Powrót Lotusa do F1 jest dla mnie szczególnie przyjemny, gdy widzę ponowny związek Lotusa i Renault oraz powrót kultowej złoto-czarnej kolorystyki. Jeździli w niej wielcy Ayrton Senna, Elio de Angelis, Johnny Dumfries oraz oczywiście ja sam w latach 80-tych" - wspomina Mansell pisząc także o pierwszym podium dla teamu w GP Europy z 1983 roku.

"Jestem zachwycony widząc, że Lotus wraca tam gdzie jego miejsce, gdzie będzie mógł rywalizować z najlepszymi ze stawki sportów motorowych. Jest to tym lepsze, że nastąpiło odrodzenie tradycyjnej kolorystyki, która ozdabiała moje pojazdy przez tak wiele lat" - dodał Mansell życząc zespołowi Roberta Kubicy wszystkiego najlepszego w przyszłości.

Kubica doceniony przez ESPN - trzeci kierowca sezonu ?

Więcej o: