F1. Renault o najlepszych momentach sezonu

Na swoim oficjalnym blogu zespół Renault przedstawia najlepsze chwile Roberta Kubicy i Witalija Pietrowa w minionym sezonie.

Na blogu czytamy, że zespół starał się wybierać jak najmniej oczywiste momenty sezonu, które mogły uciec kibicowi. Przez to pomijane są wizyty na podium Polaka czy dobra jazda Witalija Pietrowa podczas GP Abu Zabi. Oto cztery najlepsze chwile Kubicy.

1. Pierwsze okrążenie w Walencji - walka uliczna z Jensonem

To dobrze znany fakt, że tory uliczne nie zachęcają do ścigania się koło w koło. Ale nikt nie powiedział o tym Robertowi! Jego walka z Jensonem była znakomita, trwała ponad pół minuty, kiedy para jechała przez pierwsze sześć z dziesięciu zakrętów koło w koło. To było zapierające dech w piersiach.

2. Kwalifikacje na Suzuce - okrążenie znikąd

Kiedy rozpoczęły się kwalifikacje, szybko okazało się, że jest problem z dyfuzorem w bolidzie Roberta. Doraźna naprawa dokonana przez mechaników sprawiła, że do czasu Q3, gdzie Robert ledwo co awansował, dyfuzor zapewniał niemal pełne osiągi. Następnie Robert pojechał okrążenie sezonu, kwalifikując się na czwartej pozycji - co ostatecznie stało się trzecim polem startowym. Niesamowita rzecz.

3. Abu Zabi - mistrzowskie wyprzedzanie

Każdy, kto widział finał sezonu na Yas Marina, mógł odnieść wrażenie jak trudno jest tam wyprzedzać. Ale kilku kierowców zdołało tego dokonać, łącznie z Robertem. Jego manewr po zewnętrznej na Sutilu w zakręcie jedenastym był najlepszy z najlepszych - i dał mu szansę ma mocny finisz w końcówce sezonu, czyli piąte miejsce.

4. Rallye du Var - rajdowa supergwiazda po godzinach

Mówi się, że kierowcy F1 nie są dobrzy w rajdach. Albo przynajmniej sprawiają takie wrażenie, że jest trudno. Tak więc zajęcie czwartej lokaty w Rallye du Var, jest pewną odmianą. Jeszcze bardziej imponujące jest to, że Robert był zaledwie trzy minuty za zwycięzcą i uzyskał trzy najszybsze czasy odcinków specjalnych w swoim Clio S1600.

4 momenty Witalija Pietrowa

Witalij Pietrow szczególnie dobrze spisał się podczas GP Australii, które było drugim wyścigiem w karierze Rosjanina. Pierwsze okrążenie było dla niego wyjątkowo udane - wyprzedził aż 8 kierowców. Pierwsze punkty w klasyfikacji generalnej Pietrow zdobył w Chinach, kiedy metę przekroczył na siódmym miejscu. Kolejne dobre wspomnienia Pietrow może wiązać z wyścigami w Turcji i Budapeszcie, gdzie również spisywał się bardzo dobrze. W Budapeszcie wywalczył najlepszą pozycję w historii swoich występów w F1 - 5 miejsce.

Proton chce kupić 25 procent udziałów Renault  ?

Więcej o: