F1. Gerard Lopez: Kubica będzie wielki

Gerard Lopez, który posiada większościowy pakiet udziałów w teamie Renault, powiedział w wywiadzie dla luksemburskiego dziennika ?Le Quotidien?, że jest przekonany, że Robert Kubica będzie mistrzem świata Formuły 1 i dokona tego za kierownicą bolidu Renault.

- On jest w trójce, a być może jest nawet jednym z dwóch najszybszych zawodników w F1. Najważniejsze jest jednak to, że jeździ najrówniej ze wszystkich. Jest w stanie walczyć o tytuł mistrza świata. I mam nadzieję, że dokona tego z nami. Poczyniłem wielkie wysiłki, aby przedłużyć z nim kontrakt o kolejne dwa sezony - powiedział w wywiadzie Lopez .

Kubica w zakończonym wyścigiem w Abu Zabi sezonie zajął w klasyfikacji generalnej kierowców ósme miejsce, trzy razy stawał na podium i momentami walczył jak równy z równym ze zdecydowanie szybszymi kierowcami Red Bulla i Ferrari.

Lopez zapewnia, że zespół robi wszystko, by Polak w przyszłym sezonie miał konkurencyjny bolid, a prace nad nim przebiegają zgodnie z planem. - Jesteśmy jedną z ekip, która najwcześniej, bo już w lutym, rozpoczęła prace nad nowym autem. Wyścig zbrojeń trwa przez cały czas. Pierwsze testy nowego bolidu powinny się odbyć pod koniec lutego - powiedział w tym samym wywiadzie Lopez.

Następny sezon F1 rozpoczyna się 13 marca 2011 roku od Grand Prix Bahrajnu. Kierowcy pojadą w 20. wyścigach (najwięcej w historii) w tym po raz pierwszy w Grand Prix Indii (30 października).

Specjalne materiały Sport.pl - zdjęcia, wideo, rankingi POLECAMY!

 

Ekspert BBC chciałby Kubicę w swoim zespole ?

Więcej o: