Ekspert BBC o Kubicy: Gdybym miał zespół F1, chciałbym w nim Kubicę

- Robert Kubica miał świetny sezon w barwach Renault. Moim zdaniem Polaka można porównywać z Vettelem, Alonso i Lewisem Hamilton - podsumowuje sezon w wykonaniu Roberta Kubicy Martin Brundle - wieloletni kierowca F1, dziś ekspert stacji BBC.

- Druga pozycja w Melbourne, trzecia w Monako i niesamowity występ podczas kwalifikacji do Grand Prix na torze Suzuka - Kubica po raz kolejny dowiódł, że jest w ścisłej czołówce kierowców Formuły 1 - napisał na oficjalnej stronie BBC Martin Brundle - zwycięzca wyścigu Le Mans, obecnie komentator dla stacji BBC.

- Jeżeli prowadziłbym team, który występowałby w Formule 1, Kubica znalazłby się na mojej liście życzeń. On jest świetny kierowcą, ma niesamowity luz jeżeli chodzi o styl jazdy. Jest niezwykle efektywny i efektowny. Jego konsekwencja i determinacja pokazują, że jego wartość jest wyższa niż kiedykolwiek. 25-latek robi świetną robotę dla Renault, który będzie miał olbrzymie problemy, by zatrzymać go w swoich szeregach na dłuższy czas - zakończył swoją wypowiedź Brundle.

Boullier: Mistrzostwa nie wygramy, ale pojedyncze wyścigi...

Szef teamu Renault Eric Boullier otwarcie przyznaje, że w kolejnym sezonie nadal nie spodziewa się walki o tytuł mistrzowski. Jego zespół będzie w stanie walczyć o pojedyncze zwycięstwa oraz miejsce w pierwszej czwórce klasyfikacji generalnej konstruktorów. Przy nowym ogumieniu, szczególnie w pierwszej części sezonu, wszystko jest jednak możliwe. Czytaj więcej ?

Nowy kontrakt Vettela - Jeżeli bolid nie podoła...

Więcej o: